Darbdaviai neprieštarauja privalomam skiepijimui: „Ne tu vienas esi šiam pasauly“

Privalomą skiepijimą atskiroms profesinėms grupėms įvesti užsimojusi Vyriausybė kol kas aiškinasi, kaip šią idėją įteisinti. Kai tai padarys, darbus galės dirbti tik pasiskiepiję žmonės, išskyrus persirgusius ir turinčius sveikatos rizikų. O ką apie tai mano darbdaviai?

Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

„Tai yra teisinga“

Darbdaviai tokį Vyriausybės žingsnį sveikina.

„Aš manau, kad jeigu bus toks reikalavimas, tai yra teisinga. Dėl to, kad neplis liga, užkardysim ir tada turėsim tikriausiai geresnę situaciją Lietuvoje“, – tikino Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė Eglė Radišauskienė.

Darbdaviai nori turėti galimybę nušalinti darbuotoją nuo darbo, jeigu jo negalima atlikti nuotoliniu būdu ir neįmanoma perkelti nesiskiepijančio asmens į kitas pareigas.

„Turi būti kažkoks terminas, iki kiek galiu aš tą žmogų nušalinti. Tai jeigu vis tiek žmogus nepriima tam tikro sprendimo, tai duokime laiko tarpą tris mėnesius, jis apsispręs, ar jisai norės toliau dirbti, ar nenorės, ir tokiu atveju jau vėliau grėstų tiesiog išėjimas iš darbo“, – aiškino E. Radišauskienė.

„Šiaip iš principo mes per daug darbuotojų neturim, kad galėtumėm atleidinėti ten kairėn dešinėn, tikrai jokiu būdu ne. Bet žmonės tada turės patys priimti tuos sprendimus – ar jie ten norės dirbti toliau, kaip jie norės dirbti“, – sakė Vilkpėdės ligoninės direktorė Ina Čebotariova.

Svarstoma, kad skiepai galėtų būti privalomi tose srityse, kur tarp darbuotojo ir kliento yra tiesioginis kontaktas.

„Švietimo sektoriuje šitos sankcijos būtų labai sudėtingos. Mes dirbame ne su staklėmis, ne su įrankiais, mes dirbame su vaikais. Šalia vaikų yra kompetentingi žmonės, kurių šiai dienai mes neturėtume, į ką pakeisti. Ir nušalinti nuo darbo reiškia palikti vaikus be ugdytojo. Pakviesti dirbti bet ką – nėra galimybių“, – tikino ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos prezidentė Lina Bagdanavičienė.

Privalomas skiepijimas yra pateisinamas

Privalomas skiepijimas nėra naujiena demokratinėse valstybėse. Mat laikomasi nuostatos, kad valdžia turi derinti atskiro individo ir visuomenės interesus.

„Jeigu tu dirbti, tu turi galvoti ne tik apie save, bet turi galvoti ir apie savo šeimą, ką tu parneši, mes turime galvoti apie pacientus, kurie pas mus guli. Tai ne tu vienas esi šiam pasauly, iš tiesų tai tave supa žmonės ir tu tarp tų žmonių turi kažkaip tai būti pats saugus ir saugoti kitus“, – aiškino Vilkpėdės ligoninės direktorė I. Čebotariova.

Europos Žmogaus Teisių Teismas byloje prieš Čekiją yra pasisakęs, kad privalomas skiepijimas gali būti pateisinamas, kai siekiama apsaugoti kitų asmenų sveikatą ir teises. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis sako, kad Čekijos atvejį galima pritaikyti ir Lietuvai norint paskiepyti visus likusius žmones.

REKLAMA

„Visiems žmonėms noriu pasakyti, nėra teisės „kaip noriu, taip ir numirsiu“. Tokios teisės nėra. Yra teisė tau gyventi ir gyventi deramą gyvenimą ir sulaukti savo natūralios gyvenimo, kaip sakyti, pabaigos. O ne tai, kad tave nužudytų virusas, kurio tu nei norėjai, nei tikėjaisi, o gavai“, – teigė buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

Vyriausybė turi užbaigti eksperimentus

Komunikacijos ekspertai Vyriausybės tūpčiojimą dėl privalomų skiepų įvertino kritiškai. Sprendimas pristatytas viešai, bet paliktas kaboti ore, nors ir žadama prie jo sugrįžti.

„Tai atrodo, kad jie neturi jokios komunikacinės nei tvarkos, nei sistemos. Ir tai yra vienareikšmiškai. Bet kokia komunikatoriaus darbotvarkė prasideda nuo įvykių planavimo. Nuo to, ką tu padarysi, pasakysi ir kokį tai turės poveikį. Šiandien gi ką mes matome? Kad yra absoliučiai žaidžiama arba treniruojamasi mūsų visų sąskaita, kaip valdyti valstybę“, – sakė komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas.

Gali būti, kad Vyriausybė tiesiog baiminasi priimti sprendimą dėl privalomų skiepų.

„Jeigu bijai – nedaryk, jeigu darai – nebijok. Jeigu jau išskrido žinutė, viskas, ji jau yra žinutė, ir tu nebegalėsi nieko atšaukti. Dėl to reikia užbaigti eksperimentus viešoje erdvėje arba viešai atsistojus mąstyti garsiai. Reikia pradėti mąstyti tyliai kabinetuose, o išėjus į eterį kalbėti tik konkrečiai, kietai ir kapotai“, – įsitikinęs komunikacijos ekspertas.

Tačiau bent kol kas iš Vyriausybės sulaukiame dažniau ministerijų stumdymosi tarpusavyje, nei aiškios žinios Lietuvos žmonėms.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
p
pilietis
2021-10-14 16:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
i pasauli as nesiprasiau, o jei jau atejau, tai niekas man negali nurodineti uzsiimineti sadomazochizmu, kad sau kenkciau ir save badyciau, budamas sveikas.
Atsakyti
-4

l
linas
2021-10-14 16:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
lai patis ir dirba bukagalviai
Atsakyti
-4

D
Darius
2021-10-14 16:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyriausybė seniai jau begalviai ir darbdaviai jau eina iš paskos , nejaugi ir jie visi Baranai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų