Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyjivo teismas atvertė istoriją, pirmą Rusijos okupantų karo nusikaltimų bylą – teis sučiuptą 21-erių rusų karį be jokios priežasties į galvą nušovusį beginklį ukrainietį. Tuo metu Ukraina giriasi Juodojoje Jūroje sudavusi smūgį dar vienam rusų laivui. O Mariupolio gynėjai dalinasi išskirtiniu vaizdo įrašu, kaip bando prasibrauti pro rusų blokadą gamykloje.

Kyjivo teismas atvertė istoriją, pirmą Rusijos okupantų karo nusikaltimų bylą – teis sučiuptą 21-erių rusų karį be jokios priežasties į galvą nušovusį beginklį ukrainietį. Tuo metu Ukraina giriasi Juodojoje Jūroje sudavusi smūgį dar vienam rusų laivui. O Mariupolio gynėjai dalinasi išskirtiniu vaizdo įrašu, kaip bando prasibrauti pro rusų blokadą gamykloje.

REKLAMA

Ukrainos kariai rodo, kaip nepaisant nuolatinio bombardavimo surengė priešo pozicijų puolimą gamykloje. Ukrainiečiai bando išrūkyti priešą iš pozicijų gamyklos teritorijoje. O gal ir pralaužti blokadą. O rusai šią naktį vėl ėmėsi masinio gamyklos bombardavimo, o dabar bando dar kartą šturmuoti teritoriją su tankais ir šarvuočiais.

Kyjivas skelbia, kad šiuo metu vyksta derybos dėl galimybės evakuoti bent 38 sunkiausiai sužeistus Mariupolio gynėjus. Ar pavyks susitarti dėl karių evakuacijos, nežinia. Rusai net civilių išleisti nenorėjo: „Pabundi, o virš lovos kabo tokia pica. Ir suvoki, kad produktų neturi, bet reikia kažką pagaminti.“

REKLAMA

Viena paskutinių iš gamyklos ištrūkusi Natalija buvo slėptuvių virėja. Pasakoja, iš ko padarė picą: „Turėjome šiek tiek miltų, iškepiau lavašą. Ant jo padėjome konservų, pridėjome žirnelių – davė kažkuri mama – ir pas mus gavosi pica.“

Deja, šviesių akimirkų per du mėnesius požemyje buvo nedaug. Daugiau baimės ir nevilties. Apie galimybę evakuotis Natalija sužinojo iki jos likus vos kelioms minutėms.

„Parašiau kraujo grupę, mamos ir tėčio telefonus. Nes netikėjau, kad išeisime. Norėjau, kad tėvai žinotų, kad mus nesurytų šunys. Nes žmonės išėjo, o šunys liko“, – pasakoja buvusi „Azovstal“ darbuotoja Natalija Babeuš.

Skaudžių smūgių Rusijai ukrainiečiai vėl sudavė Gyvačių saloje. Ukraina patvirtino raketa smogusi naujam rusų logistikos laivui „Vsevolod Bobrov“ netoli Gyvačių salos ir jame sukėlusi gaisrą. Esama informacijos, esą rusai laivu į salą gabeno oro gynybos sistemas. Rusams sala itin svarbi strategiškai, nes joje dislokavus oro gynybos sistemas ir sparnuotąsias raketas – jie galėtų jomis aprėpti visą Ukrainos vakarinę dalį. Anksčiau tą užtikrino kreiseris „Maskva“, bet jis jau jūros dugne.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos kariuomenė parodė vaizdo įrašą ir iš Seversky Donec upės pakrančių, kur ekspertų skaičiavimu – sunaikino daugiau nei 70 priešo karinės technikos vienetų ir pontoninę perkėlą. Taigi išmušė kone visą priešo BTG. Ši vieta – netoli Severodonecko, kurį okupantai aktyviai puola, bando apsupti, bet jau ne vieną savaitę nepralaužia Ukrainiečių gynybos.

O Charkivo srityje ukrainiečiai ne tik giriasi numušę naują rusų sraigtasparnį. Ir pamaitinę išalkusius priešus pakliuvusius į nelaisvę. Bet panašu, kad maldami į miltus ir vydami lauk iš srities okupantus – taip juos išgąsdino, kad šie patys filmuojasi pasprukę iš mūšio lauko ir užstrigę prie Rusijos sienos: „Žmonės jau antrą dieną prie sienos, jų neišleidžia, ir nieko nepaaiškina. Ką daryti nežinome, nes mūsų neišleidžia. Grasina kalėjimu, sušaudymu ir t.t.“

„Rusijos strateginis pralaimėjimas akivaizdus visiems pasaulyje. Ir net tiems, kas dar su Rusija bendrauja. Rusijai tiesiog trūksta drąsos tą pripažinti. Jie bailiai. Ir jie bando paslėpti tiesą raketų, aviacijos ir artilerijos smūgiais. Todėl turime kovoti, kol pasieksime savo tikslą šiame kare. Išlaisvinti mūsų žemę, mūsų žmones ir užsitikrinti mūsų saugumą“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelensky.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečiai jau pratinasi naudoti britiškas raketų sistemas „Brimstone“. O kovos laukuose jau rieda ir čekų raketų sistemos RM-70. Ukraina netrukus gaus ir dar daugiau Vakarietiškų ginklų. Vokietijoje Didžiojo 7-neto ministrų susitikimo metu ES diplomatijos vadovas paskelbė apie papildomą pusės milijardo vertės karinę paramą Ukrainai. Ir ne bet kokią…

„Šie 500 mln. gali būti skirti sunkiajai ginkluotei“, – teigia ES užsienio politikos vadovas Josep Borrell.

Vokietijos kancleris šiandien apkaltino Rusiją pasualinio maisto tiekimo tinklo sutrikdymu.

Borrelis tikisi, kad netrukus bendrija galutinai susitars ir dėl rusiškos naftos embargo. Prancūzai sako remsiantys ukrainiečius iki pergalės, o Britai skelbia naujas sankcijas Putino šeimai, buvusiai jo žmonai Liudmilai Očeretnajai ir jo meilužei Kabaevai. Didžiojo septyneto susitikimo metu šalys ieško būdų nutraukti ir Rusijos vykdomą Ukrainos grūdų eksporto blokadą.

„Ir šiandien paprašiau šalių priimti reikalingus įstatymus ir procedūras reikalingas Rusijos turto nusavinimui ir perdavimui Ukrainai. Mes panaudosime tą turtą šalies atstatymui“, – sako Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

REKLAMA
REKLAMA

Širstanti Rusija toliau bombarduoja Ukrainos miestus ir kaimus: „Vienas žmogus žuvo, dar trys sužeisti. Tie žmonės civiliai, niekuo dėti.“

Netoli Zaporižios Kamišuvachos kaime rusai sunaikino metalo gamyklą ir kelis civilių namus: „Liko griuvėsiai.“

Šiaurinėje Černihivo srityje okupantai subombardavo du vaikų internatus, pražudė mažiausiai 3 žmones. Bet tuo nesigiria – vietoje to rodo, kaip raketas leidžia į naftos perdirbimo gamyklą centrinėje Ukrainoje, Poltavos srityje.

Tačiau už visą Putino melą ir nuodėmes teks atlyginti. Ir simbolinis Rusijos teismas jau prasideda šiandien – penktadienį 13-tą dieną. Teismas Kyjive ėmėsi pirmos Rusijos okupantų karo nusikaltimų bylos. Teisiamas jaunas 21-erių rusų karys Vadimas Šišimarinas į Ukrainą atvykęs iš Maskvos apylinkių.

„Tai pirma tokia byla Ukrainoje. Tai pirmas kartas. Teismo praktikos dar nėra“, – sako kaltinamojo advokatas Viktor Ovsiannikov.

Čiupachivkos kaime netoli Kyjivo jaunasis okupantas pro automobilio langą kelis kartus šovė į galvą dviračiu pro šalį važiavusiam beginkliam vietos gyventojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų