Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Burbiškio dvare Radviliškio rajone tulpių žydėjimo šventė. Paganyti akis į šimtus tūkstančių žiedų jau keliauja lankytojai.

Burbiškio dvare Radviliškio rajone tulpių žydėjimo šventė. Paganyti akis į šimtus tūkstančių žiedų jau keliauja lankytojai.

REKLAMA

Muzika, sklindanti iš daugiau nei šimto metų instrumento celestinos arba liaudyje vadinamos šarmankės, sukamo smokingu pasipuošusio Klemento, pasitinka Burbiškių dvaro lankytojus, susirinkusius į kasmetinę tulpių žydėjimo šventę.

Kasmet pavasarį dvaras sutraukia minias lankytojų pasidžiaugti įvairiaspalviais tulpių žiedais. Susirinkę žmonės iš įvairių Lietuvos ar net Latvijos kampelių džiaugiasi šiluma, tulpėmis ir vardina, kurios jiems labiausiai patinka. O rinktis yra iš ko, ten auga apie 480 rūšių tulpių.

„Kiekvienais metais atvažiuoju. – Kažką naujo pamatote? – Pasigėriu pavasariu tokiu būdu. Tiesiog akcentas pavasario“, – kalba vilnietė Dalia.

REKLAMA

„Prieš pandemiją, tada atradome šį sodą, o dabar žinome kur važiuojame, labai labai patinka“, – pasakoja žmogus.

„Ten tokios baltos, šviesios. Nežinau pavadinimo, pilnavidurės, jos tokios plačios. Tokios labai gražios“, – pasakoja kupiškietė Laura.

„Aš labai geltonas mėgstu. Geltoną spalvą. Nors daug kas jos bijo, bet man labai patinka geltona spalva“, – sako ukrainietė Svetlana.

„Raudonos tradicinės. – Tos pačios paprasčiausios, taip, kodėl? – Nes jų daugiausiai ir labai gražu“, – kalba šiaulietė Raimonda.

„Man tai violetinės labiausiai patinka, ten, nežinau rūšies“, – kalba kaunietė Rusnė.

„Visos šiaip gražios labai. Yra kažkokių tokių, kurių mes neturime paprastai mieste. – Išsirinkot, kurias kitą kovo 8 žmonai dovanotumėt? – Visas spalvas iš karto“, – kalba vilnietis Algis.

„Visi žmonės teiraujasi, o kokios tulpės žydi ilgiausiai, kokios gražiausios. Tai noriu jus supažindinti, su Kaufmano porūšiu, vadinasi Fire wings, tai yra ugnies sparnai, kaip matot išsiskleidžia, ir pažiūrėkit, tikrai, kaip sparnai, tiesiog ugninės, kaip ir gyvenimas mūsų, yra tikrai labai nenuspėjamas. Ir labai labai šilta spalva“, – pasakoja sodininkė-gėlininkė Anastasija Rūta Bukauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Burbiškio dvaro gėlininkė Anastasija – Rūta supažindina su išskirtinėmis dvaro tulpių rūšimis.

Tulpių augintojai taip pat seka madas ir kasmet jos keičiasi.

„Šiais metais, šį pavasarį Europoje dominuoja madoje purpuriniai ir balti atspalviai. Kiekvienas žiedas turi vis skirtingą paveikslėlį, vienas daugiau, kitas mažiau, tai taip pat vienos mylimiausios ir naujausios tulpės mūsų dvare šiais metais šį pavasarį“, – kalba A. R. Bukauskaitė.

„Ir muziejus stengiasi kiekvienais metais didinti savo kolekciją. Kiekvienais metais mes įsigyjame naujų tulpių, tų kurių mes iki tol neturėjome. Ieškome jų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse“, – teigia Daugyvenės muziejaus direktorė Laura Prascevičiūtė.

Sukinėdamiesi ne tik tarp tulpių, bet senovinių automobilių, kai kurie lankytojai šiek tiek nusivylę, kad pavasaris kiek vėluoja, šilumos mažokai ir negali pamatyti dar labiau žydinčio tulpių lauko.

„Pernai buvom, labai labai. Didesnis buvo žydėjimas, toks įspūdis didesnis. Šiemet tai tik pradžia dar“, – sako jonavietė Rūta.

REKLAMA
REKLAMA

„Gaila, gaila, kad oras toks prastas, šalnos gadina viską. Daug kur žiedai bus nukasti tikrai, ir dar žada girdėjau prognozę, kad šalnos“, – tvirtina ukmergiškis Algimantas.

„Būtent, apie tai ir kalbėjo, kad dar biškį šaltoka ir ne visos tulpės pražydę, ir gal dar žmonėm truputį šaltoka, vėjuota“, – kalba panevėžietė Deimantė.

„Šiaip tai gaila, kad ne visas grožis. Esu buvus Olandijoj, tai aišku, ten įspūdis erdvės pojūčiu, visa kita. Bet džiaugiuosi, kad yra šitas Burbiškių grožis“, – pasakoja kaunietė Aldona.

„Šiek tiek vėlyvesnis pavasaris, bet visokių metų būna ir tulpės pražydo, taip kaip ir planavom. Nors ir ne visos, bet šiandien, rytoj, manoma, kad pražys didžioji dauguma ir jos dar žydės dvi tris savaites, priklausomai nuo orų“, – sako L. Prascevičiūtė.

Tad aplankyti Burbiškio dvarą tikrai dar nevėlu, juolab, kad ir muziejus tulpių žydėjimo metu dirbs ilgiau, iki aštuntos vakaro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų