Brazilijoje padėtis dėl Covid-19 kelia nerimą

Pasaulyje mirtims nuo kornaviruso artėjant prie 2-jų milijonų, vis labiau auga nerimas dėl praėjusią savaitę rastos naujos koronaviruso mutacijos Brazilijoje. Didžiausioje Pietų Amerikos šalyje ėmus augti susirgimams, Jungtinė Karalystė paskelbė nedelsiant nutraukianti skrydžius iš Pietų Amerikos.

Brazilijoje padėtis dėl koronaviruso nepavydėtina. Pandemija čia jau nusinešė daugiau nei 200 000 gyvybių. Tačiau situacija tik blogėja. Štai didžiausioje šalies Amazonės valstijoje esanti Manauso miesto ligoninė skelbia, kad ligoniams jau trūksta deguonies. Jo pripildytus balioniUs specialiu lėktuvu čia skubiaI turėjo atgabenti šalies kariuomenė. Medikai nebespėja suktis. Staiga ėmus augti susirgimams teko prašyti atgabenti ir daugiau šaldytuvų mirusiesiems laikyti.

„Miestas neturėjo veiksmingo plano ankstyviems susirgimamams nustatyti ir kaip juos prižiūrėti. Tai leido virusui smarkiai išplisti“, – sako Sveikatos ministras Eduardo Pazuello.

Vietos specialistai sako, kad išaugęs susirgimų skaičius susijęs su Brazilijoje plintančia nauja koronaviruso atmaina. Manoma, kad ji daug labiau užkrečiama. Apie naują mutavusio viruso atmainą praėjusią savaitę pasauliui pranešė Japonijos specialistai. Ji buvo nustatyta keturiems iš Brazilijos į Tokiją atvykusiems žmonėms. Baiminantis, kad matavęs virusas gali išplisti, šiandien Jungtinė Karalystė nutraukė visus skrydžius iš Pietų Amerikos. Iki galo nežinoma ar nauja atmaina, nėra labiau atspari šiuo metu sukurtoms vakcinoms.

„Žinoma, kad egzistuoja skirtingos viruso atmainos. Vienų jų turime ir Jungtinėje Karalystėje ir kaip žinome ji labai užkrečiama. Kadangi jau paskiepijome tris milijonus labiausiai pažeidžiamų vyresnio amžiaus žmonių, nenorime paslysti šiame etape“, – pasakoja susisiekimo ministras Grant Sharpps.

Draudimas atskristi į Jungtinę Karalystę galios ir portugalams, istoriškai palaikantiems glaudžius ryšius su Brazilija. Tiesa, Britanijos piliečiUs, grįžtančius į namus šalis įsileis, tačiau 10 dienų jie privalės  izoliuotis. Pasak mokslininkų, tiek braziliška, tiek anksčiau Pietų Afrikos Respublikoje aptikta nauja viruso atmaina rodo, kad koronavirusas nepaliaujamai kinta.

REKLAMA

Tuo metu Indonezijoje masinis šalies gyventojų vakcinavimas pradėtas kinų kompanijos „Sinopharm“ vakcina nuo koronaviruso. Tiesa, kitaip nei likusiose pasaulio šalyse, pirmenybė gauti skiepą čia nuspręsta suteikti ne viruso pažeidžiamiausiems medikams ar senoliams, bet nuomonės formuotojams – „influenceriams“.

Vienas pirmųjų prieš televizijos kameras spaskiepytas 50 milijonų sekėju turintis televzijos žvaigždūnas Raffis Ahmadas. Šalies valdžia tikėjosi jo pavyzdžiu paskatinti skiepytis likusius šalies gyventojus, tačiau sulaukė gausybės kritikos. Suleista į ranka vakcina pradeda veikti ne iš karto, tačiau nuomonės formuotojas, vos kelios valandos po skiepo pasidalijo vakarėlio kuriame dalyvauja nuotrauka.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų