Covid-19 užkratas plinta – nustatytas naujas židinys, susirgimų daugėja ligoninėse

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. 

Per praėjusią parą izoliuoti 2194 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 89 436 asmenys. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 163 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti). 

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose 

Tauragės apskrityje, Pagėgiuose fiksuojamas naujas židinys Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Su šiuo protrūkiu siejami 6 atvejai, patvirtinti sausio 13 ir 14 dienomis senelių globos gyventojams. Taip pat tirti ir darbuotojai, kurių testo rezultatai neigiami. Gyventojai ir darbuotojai tirti profilaktiškai. 

Per vakar parą 5 koronavirusinės infekcijos atvejai užfiksuoti Šilutės rajone įsikūrusiuose Macikų socialinės globos namų darbuotojams. 

Su Marijampolės socialinės pagalbos centru siejami 4 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 2 klientams ir 2 darbuotojams. 

Per vakar parą taip pat 2 užsikrėtimo virusu atvejai patvirtinti su Suvalkijos socialinės globos namais siejamame protrūkyje. 

2 susirgimai COVID-19 liga patvirtinti Telšių rajono Dūseikių socialinės globos namų gyventojams. 

Vilniaus arkivyskupijos Caritas nustatyti 4 koronavirusinės infekcijos atvejai. NVSC Vilniaus departamento specialistai dirba šiame židinyje ir aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes. 

5 susirgimai COVID-19 liga patvirtinti VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje pacientams. Pirmieji susirgimai COVID-19 liga registruoti spalio mėnesį ir tęsiasi iki šiol. Šis židinys yra suvaldytas ir stebimas susirgimų mažėjimas ypač tarp sveikatos priežiūros specialistų, tarp pacientų nustatomi pavieniai susirgimai. 

8 atvejai, patvirtinti per vakar parą yra Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų židinyje. 

REKLAMA

2 užsikrėtimo atvejai registruoti ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės židinyje. 

Taip pat 2 koronavirusinės infekcijos atvejai patvirtinti Marijampolės pataisos namų židinyje. 

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 91. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-15 11:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
NAUJO MELO SUGALVOT NEIŠEINA, NES SCENARIJUS ,KURIAM ŠIMTA METŲ NESIKEITĖ. TAS PATS PER TĄ PATĮ.
Atsakyti
-12

N
Nijole
2021-01-15 12:51:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keip suprat:Simonyte sake, kad jau mažėja, jau valdoma, o žurnalistai kad daugėja , tai ko klausyt?
Atsakyti
0

T
Tucka
2021-01-15 13:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
LIGONINESE PLINTA....KIEK KARTU TAI GIRDEJAU....BET VEIKSMU NESIEME NEI SENIEJI AGURKAI,NEI NAUJIEJI KOPUSTAI :)))) IR TIE IR TIE AKLAI TIKI KAD "APSAUGOS PRIEMONES " VEIKSMINGOS....TIKRI KOPUSTAI :)))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų