„BioNTech“ ir „Pfizer“ pranešė: Lietuvai bus pristatyta perpus mažiau vakcinų, nei planuota papildyta 13.54 val.

COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech“ ir „Pfizer“ perpus sumažino artimiausias keturias savaites planuojamą pristatyti vakcinos dozių skaičių.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, vėlų ketvirtadienio vakarą bendrovės informavo, kad artimiausias keturias savaites bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės, o 54 405.

Kaip BNS informavo ministerija, šiuo metu specialistai skaičiuoja reikiamus vakcinos kiekius antrai dozei tų asmenų, kurie jau yra paskiepyti.

„Užtikrinsime, kad skiepų užtektų paskiepyti asmenis antra vakcinos doze“, – teigia ministerija.

Skiepijimo prioritetų eilė keičiama nebus, o vakcinacija toliau vyks taip pat kaip numatyta, tik truks ilgiau nei buvo planuota.

Pasak ministerijos, planuojami pristatyti kiekiai mažinami visoms Europos Sąjungos šalims.

Vakcinos gamintojo atstovybės teigimu, gamybos linijos perprogramuojamos, validuojamos ir autorizuojamos naujiems gamybos pajėgumams.

Ministerijos teigimu, „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos atstovas tikina, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Apie tikslų pristatomų vakcinų kiekį gamintojas informaciją žada pateikti artimiausiu metu.

Sveikatos apsaugos viceministrė tikina, kad „Pfizer“ laikinai sumažino COVID-19 vakcinos tiekimą, nes peržiūri savo technologinius procesus.

Bendras Lietuvos užsakytų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinų kiekis yra 3,1 mln. ir dėl šio laikino tiekimo sumažinimo nekis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 38 tūkstančiai žmonių. Skiepijimas antrąja doze kol kas nėra pradėtas.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-01-15 10:06:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk taip ir turejo buti. Vakcinu reikia kitur o Lietuvele tegu isnyksta. Kam vakcinuoti greiciau ismirs. Kokia valdzia tokia ir vakcinacija. Jai jau vakcinavo Anyksciu SPA kurie nedirba! Apsurdas. Tikras durniu laivas
Atsakyti
-10

h
hsbsb
2021-01-15 10:15:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas uzsakyt Rusiskos. Uztenka tos rinkos dalijimo ir JAV kontroles. Lietuvoj visi uzaugom ant Rusisku skiepu, vakcinu ir vaistu ir sveiki, gyvi. O cia uzsakyta is JAV ir dar ziurek nepristatys issidirbineja. Amerikai nauda yra kol nesumoka niekas pinigu tik sumoka tai meta, kaip siuksles nebent keturgubai sumikes tai kazka fuos, bet apsiskelbs ir slovint reikia, kaip gelbetojus - darykit kazka Rusija buvo viesai pranese, kad jei Lietuvai reikia pagalbos su vakcina ji pades. Tik reikia paprasyt ir as asmensiskai pasirasyciau Rusiskai ne kazkokiai is JAV.
Atsakyti
-15

N
Nu tep
2021-01-15 09:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereik visai tu vakcinu.bent jau man. Kas nori tegu bados
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų