Bilotaitės nebaugina žmogaus teisių tikrintojai – migrantų atgrasymui ketina pasitelkti kariuomenę

Jau daugiau nei savaitę į Lietuvos Respublikos teritoriją neįleidžiami neteisėti migrantai. Kai kurie Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojai vadina tai šiurkščiu žmogaus teisių pažeidimu, tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kaltina įstaigą neprofesionalumu ir pareigūnų diskreditavimu, bei sako, kad pozicijos keisti neketina.

Pokalbis su ministre – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Ar nusprendus apgręžti neteisėtus migrantus mes išsprendėme neteisėtų migrantų srauto problemą ar vis dėlto ji dar sugrįš kokiais nors galbūt baisesniais, sudėtingesniais pavidalais?

Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad šita priemonė pasiteisino ir nuo to, kada buvo priimtas sprendimas dėl operacijų vadovo ir jis įsigaliojo, yra apgręžta apie 1300 asmenų, kurie bandė kirsti Lietuvos Respublikos sieną neteisėtu būdu. Tai įrodo, kad priemonė veikia, bet akivaizdu, kad gali būti įvairūs scenarijai ir mes modeliuojame įvairias galimas situacijas.

Taip pat turiu pažymėti, kad įvedus šią priemonę pasijuto neteisėtos migracijos srauto padidėjimas mūsų kaimyninėse šalyse – tiek Lenkijoje, tiek Latvijoje. Šiuo metu mes komunikuojame ir deriname tam tikrus veiksmus tiek su lenkais, tiek su latviais, nes tos priemonės, kurios taikomos, jos turėtų būti taikomos panašios ir sukoordinuotos visų trijų valstybių.

Kai jūs sakote, kad modeliuojate įvairius scenarijus – kokie tie scenarijai? Ar jūs turite duomenų iš mūsų žvalgybos apie tai, kokie jie tikėtini ir kokie nelabai?

Žinoma, mes gauname tuos duomenis, nes sprendimai ir jų priėmimas turi pirmiausia būti paremtas duomenimis ir mūsų visos teisėsaugos ir kitos institucijos dirba išvien, dalinasi informacija ir ją apibendrinus yra operatyviai priimami sprendimai.

Žinoma, stebime situaciją ir suprantame, kad galime sulaukti įvairių provokacijų iš kaimyninės Baltarusijos, kurios režimas yra neprognozuojamas, todėl turime būti pasirengę visiems galimiems scenarijam.

Kokie tie scenarijai yra galimi? Štai mes turime žinių, kad Minskas knibždėte knibžda irakiečių. Tai kokie tie scenarijai? Ar jie gali pamėginti plūstelti šimtais per Lietuvos sieną, ar bus kaip Lukašenka grasina – ginkluotų migrantų? Kokie tie galimi iššūkiai?

Iššūkiai gali būti įvairūs. Gali būti, kad vienu metu didesnis kiekis žmonių gali būti pabandomas „permesti“ per Lietuvos Respublikos sieną. Tai yra galimas scenarijus ir mes irgi dėliojamės kokie būtų mūsų institucijų veiksmai ir kaip būtų reaguojama.

Žinoma, ir kiti dalykai – tam tikros provokacijos, iš kitos pusės bandantys diskredituoti mūsų pareigūnų darbą, apkaltinat, kad mūsų pusėje buvo imtasi kažkokių veiksmų, nors tai būtų kažkokia dezinformacija ar bandymas apjuodinti.

Prasidėjus nelegalių migrantų srautui staiga pabudo nuostabi institucija – Seimo kontrolierių įstaiga ir ėmė skųsti Lietuvą dėl žmogaus teisių. Štai mes turime atvykusius tarptautinius žmogaus teisių tikrintojus. Jeigu jie nuspręstų, kad apgręžti migrantus prie sienos yra neteisinga, neteisėta, ar Lietuva nustotų tai daryti?

REKLAMA

Mes priėmėme sprendimą ir tikrai neplanuojame atsitraukti. Tam, kad mes galėtume tai užtikrinti, šiandien Seime yra pateikti įstatymo projektai, kurie mums padės pasitelkti kariuomenę, tam kad tą sugriežtintą, efektyvesnę atgrasymo akciją mes galėtume toliau tęsti, nes tai yra labai svarbu.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-08-10 17:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau Bilotaite veikti pradejo, gaila kad ilgai uztruko ta pradzia, rezultatas virs 4000 neleglu LT teritorijoje, bet nors dabar aiskus veiksmai ir sprendimai o ne pozavimas prie neesancios tvoros. Lygegreciai spauskit tvoros statyba, skubiai, pirmu prioritetu, butu gerai jei darbai prasidetu dar sia savaite, laukti negalime. Visa ta armija nelegalu likusi BY tikrai sturmuos siena iki salciu, jiems pasirinkimo nera tad reikia skubiai ruostis.
Atsakyti
-1

L
Lietuvis
2021-08-10 17:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir toliau!Šaunuolė!!
Atsakyti
-1

y
yoo
2021-08-18 09:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šauni ministrė, gina Lietuvą ir jos piliečius. Visų tų nelegalų mes nekvietėme, mes jiems nieko neskolingi ir tikrai neprivalome jų priimti. Ir nereikia kreipti dėmesio į tuos visus kontrolierius, reikia daryti ką darome, kaip sako" šuo loja, karavanas eina...". Tegul tie visi komitetai šneka ką nori, o mes darykime ką privalome - ginti savo šalį nuo nelegaliai kertančių sieną. Ir ne nuo jokio karo jie bėga, o lukošius juos veža ir stumia į Lietuvą, keršydamas už paramą baltarusių demokratijai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų