SAM viceministrė: griežtesni ribojimai jokių žmogaus teisių neribos

Griežtesni ribojimai žmogaus teisių neriboja, TV3 Žinių „Dienos komentare“ sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė. Anot viceministrės, žmonėms yra suteikiamas pasirinkimas – vakcinuotis arba testuotis.

Plačiau apie tai viceministrę kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Aiškėja, kad nuo rugsėjo 13-osios be Galimybių paso nebus galima patekti į prekybos centrus, važinėti viešuoju transportu ar pakliūti pas gydytojus. Ar tai nereiškia, kad užkertama žmonių teisė nueiti pas gydytojus?

Galimybių pasas šiai dienai yra mums reikalingas tam, kad mes galėtumėme tęsti veiklas ir tuo pačiu stebėti situaciją, kadangi mes kaip žinome šiai dienai po truputėlį mūsų kovidinių pacientų lovų užimtumas didėja, auga. Vadinasi mes turime imtis priemonių tam, kad būtų maksimaliai sudarytos sąlygos neapriboti veiklos ir turint galimybę vakcinuotis tas, kas gali, tikrai turi tokią galimybę vakcinuotis.

Su Galimybių pasu, kuris ne tik tai gaunamas per vakcinaciją, yra galimybė turėti ir testavimą. Tai su testavimu turint Galimybių pasą visos veiklos yra laisvos, o neabejotinai be Galimybių paso yra apribojimų. Yra noras apsaugoti ir sveikatos sistemą, ir mūsų kitus sektorius, ir galų gale mūsų visuomenę.

O ar taip neribojamos žmogaus teisės?

Tikrai ne, neribojamos teisės, yra suteikiamas pasirinkimas. Yra tikrai galimybė ir labai daug vyresnio amžiaus žmonių yra susivakcinavę arba turintys imunitetą, tai vėlgi mes turime truputį nuosaikiai, žiūrint atitinkamai ne nuo rytojaus, ne nuo pirmadienio, o turime daugiau negu visą mėnesį pasirengimui.

Vadinasi kiekvienas iš kaimo gyventojų, kaip jūs pavyzdyje minėjote, turi galimybę susisiekti su šeimos gydytoju, tas gydytojas, kuris aptarnauja, tikrai visą informaciją žino, žino savivaldybės, žino apie savo gyventojus ir yra sudaroma įvairi galimybė vakcinuotis. Jeigu nėra galimybės vakcinuotis, yra galimybė testuotis.

Taip, tai yra galbūt nepatogu, bet šiandien mes matome iš užimtų lovų skaičiaus, kad turime 206 lovas šiandien užimtas ir iš jų daugiau nei 95 procentai nesivakcinavusių. Taigi reiškia, kad vis tik sudėtingomis formomis serga asmenys, kurie neturi vakcinacijos.

Kaip bus tikrinami viešojo transporto keleiviai, ar jie turi Galimybių pasą?

Šiuo metu yra diskutuojama, kokie galimi variantai, kadangi mes dar turime iki rugsėjo 13 dienos truputėlį laiko, tai tas, ką aš pasakysiu, nebūtinai bus tik tai toks ir ne kitoks (variantas – red. past.). Jeigu mes kalbame apie mieste esantį viešąjį transportą, tai turime tuos, kas tikrina bilietus. Tai neabejotinai būtų pats paprasčiausias dalykas.

Aišku, galimi įvairūs kiti patikrinimai. Pavyzdžiui, į autobusą įlipus skanuoti kaip ir bilietuką skanuojam. Tikrai vairuotojas nesužiūrės visų, tą mes suvokiame, suprantame, ypač didžiuosiuose miestuose. Tai iš tiesų sprendžiamas tas mechanizmas. Bet vienas iš jų kaip variantas galėtų būti, kad taip, galbūt ne kiekvieną ir ne kasdien ir ne kiekvieną autobusu važiuojantį keleivį, bet vis tiek bus užtikrinta kažkokia tai kontrolė.

O kas grėstų, jei viešuoju transportu važiuotumėte be Galimybių paso, žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
D
Dar sveiko proto
2021-08-05 17:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jei esi sveikas, nevakcinuotas, ir nesergi... tai nepageidaujamas????? Kuo sveikesnis tuo labiau kaip į raupsuota žiuri... atsimerkit!!!! Gal jau gana nesąmonių!
Atsakyti
-11

J
Jo
2021-08-05 17:37:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neribos? Cia pasirinkimas? Vakcina nuo kurios gali mirti arba testas kosminem kainom? Dar jie baltarusija peikia...
Atsakyti
-9

D
Da
2021-08-05 17:53:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jei esi sveikas, nevakcinuotas, ir nesergi... tai nepageidaujamas????? Kuo sveikesnis tuo labiau kaip į raupsuota žiuri... atsimerkit!!!! Gal jau gana nesąmonių!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų