Baltarusijoje tęsiasi represijos: protestuotojus gaudė prekybos centruose, vilko iš namų

Baltarusijoje ir toliau vykdomos žiaurios represijos prieš Lukašenkos valdžia nepatenkintus šalies gyventojus. Vakar per protesto akcijas sulaikyta daugiau nei 1200 žmonių. Kaukėti omoninikai juos gaudė gatvėse, prekybos centruose ir vilko net iš namų. Tuo metu Europos Sąjunga neteisėto prezidento rėžimui ruošiasi įvesti jau trečią sankcijų paketą.

A. Lukašenkos rėžimo teroras prieš baltarusius su kiekviena diena demonstruoja vis naujas žiaurumo apraiškas. Omoninkai siautėjo viename sostinėje Minske esančiame prekybos centre. Skelbiama, kad vakar per didžiuosiuose miestuose surengtus protestus buvo sulaikyta per 1200 žmonių.

Tai didžiausias sulaikytų asmenų skaičius per vieną dieną nuo pat rugpjūčio, kai šalį ėmė drebinti protestai, A. Lukašenkai suklastojus prezidento rinkimų rezultatus. Į gatves baltarusiai eina jau lygiai 100 dienų iš eilės, tačiau diktatorius pasiduoti neketina.

Armiją pareigūnų represinės struktūros vakar metė prieš būrį žmonių susirinkusių į tą vietą, kur prieš keletą dienų kaukėti rėžimo agentai pagrobė ir mitinai sumušė buvusį karį Romaną Bandarenką. Apsupę aplink esančius namus, kur nuo pareigūnų puolė slėptis demonstrantai, kaukėti omoninkai čia jų tykojo iki pat ryto. Nepriklausomi Baltarusijos žurnalistai skelbia, kad pareigūnai nesibodėjo laužtis ir į žmonių namus. Memorialas Romanui Bondarenkai buvo sunaikintas.

Po praėjusią savaitę įvykusio žiauraus 31-erių metų R. Bandarenkos nužudimo sujudo ir Briuselis. Skelbiama, kad dar ketvirtadienį Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai gali uždegti žalią šviesą jau trečiam sankcijų paketui prieš A. Lukašenkos rėžimą. Juodajame sąraše šiuo metu 55 asmenys.


Rašyti komentarą...
n
nu ot
2020-11-22 18:24:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu tai neisileiskite tokiu okupantu i maus. kam atidaryti duris? uzrakinti 10 spynu reikia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų