naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Holivude nugriaudėjo 80-ieji „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, kurie po pertraukos grįžo ir į televizijos ekranus. Mat pastaruosius metus apdovanojimus purtė rasizmo skandalai, tad televizijos juos transliuoti buvo atsisakiusios.

Holivude nugriaudėjo 80-ieji „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, kurie po pertraukos grįžo ir į televizijos ekranus. Mat pastaruosius metus apdovanojimus purtė rasizmo skandalai, tad televizijos juos transliuoti buvo atsisakiusios.

REKLAMA

Šiemet apdovanojimuose triumfavo Stevenas Spielbergas, kuris susižėrė du „Auksinius gaublius“. Į susirinkusiuosius kreipėsi ir Ukrainos prezidentas, kuris užtikrino, kad Ukraina netrukus laimės karą.

Prabanga tviskančioje „Auksinių gaublių“ scenoje vedėjas pradeda iškilmingą 80-ąją apdovanojimų ceremoniją. Publika jį pasitinka plojimais.

„Ir aš pasakysiu jums, kodėl esu čia. Esu čia, nes esu juodaodis“, – sako komikas ir „Auksinių gaublių“ vedėjas Jerrodas Carmichaelis.

Po šios įžanginės frazės publika leipsta juokais, mat rėžė jis ją ne veltui. Šiuos apdovanojimus persekioja skandalai – prieš porą metų „Los Angeles Times“ atskleidė, kad nė vienas iš beveik 90-ies Holivudo užsienio spaudos asociacijos narių, teikiančių „Auksinius Gaublius“, nėra juodaodis. 

REKLAMA

Dėl šio skandalo praėjusiais metais „NBC“ televizija atsisakė transliuoti apdovanojimus, o garsus aktorius Tomas Cruise'as savo laimėtus „Gaublius“ tiesiog grąžino. Tad apdovanojimai ėmėsi reformų ir šiemet vėl grįžo į televizijos ekranus.

REKLAMA

Apdovanojimuose netrūko ir staigmenų – į susirinkusiuosius kreipėsi ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jį pristatė aktorius Sean'as Penn'as, kuris Kyjive filmavo dokumentinį filmą ir susitiko su prezidentu, kuriam simboliškai padovanojo ir savo „Oskarą“ – jį Zelenskis grąžins pasibaigus karui.

„Mums aiškiai primena, kad laisvė svajoti žmogui yra ne tik prabanga, bet ir poreikis, dėl kurio reikia kovoti ir aukotis. Jei laisvė svajoti būtų ietis, su pasididžiavimu pristatau žmogų, kuris šį vakarą yra labiausiai ištobulintas šios ieties smaigalys“, – kalba S. Penn.

REKLAMA

Savo ruožtu Zelenskis Holivude susirinkusiems žmonėms sakė, kad karas Ukrainoje dar nesibaigė, tačiau neabejoja, kad laimės. Po šių žodžių jis sulaukė plojimų.

O kartu ir prisiminė „Auksinių gaublių“ apdovanojimus Antrojo pasaulio karo pradžioje – tačiau patikino, kad istorija nesikartoja.

„Trečiojo pasaulinio karo nebus – tai ne trilogija. Ukraina sustabdys Rusijos agresiją savo žemėje. Mes tai padarysime kartu su visu laisvu pasauliu“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

O pačiuose apdovanojimuose triumfavo Stevenas Spielbergas – jo autobiografinė drama „Fabelmanai“ susižėrė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias vaidybinis draminis filmas. O jis pats buvo pripažintas geriausiu režisieriumi.

Geriausia aktore tapo Kate Blanchett, už vaidmenį filme „Tar“, aktoriumi – Austinas Butleris, meistriškai suvaidinęs Elvį Preslį. Geriausiu TV serialu-drama pripažintas „House of Dragon“, geriausiu filmu – miuziklų arba komedijos kategorijoje – „Salos vaiduokliai“, kurio kūrėjas už geriausią filmo scenarijų taip pat gavo „Auksinį gaublį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų