Atėnus svilina ne tik alinantis karštis, bet ir siaubia milžiniškas gaisras – nuo jo bėga tūkstančiai

Kaitros svilinamų Atėnų priemiesčius siaubia nevaldomas gaisras. Jo kelyje atsidūrė šimtai namų, automobilių ir kito žmonių turto, tūkstančiams jų teko bėgti nuo pragariškų liepsnų. Ugniagesiams jo suvaldyti nepavyksta dėl vėjų ir neregėtos karščio bangos. 

Bėda po vieną nevaikšto. Atėnus svilina ne tik alinantis, daugiau 40 laipsnių karštis, bet ir siaubia milžiniškas gaisras. Visą padangę dūmais uždengęs gaisras šiauriniame Atėnų priemiestyje, Parnithos kalno šlaituose įsiplieskė vakar vakare ir liepsnoja iki šiol.

Dėl kaitros ir gūsingų vėjų liepsnos akimirksniu priartėjo prie gyvenamųjų namų. Bejėgiai ir ugniagesiai, ir šių namų šeimininkai.

Atėnų tarnybos skelbia, kad namus palikti teko tūkstančiams žmonių, šimtai vaikų skubiai paliko vasaros stovyklas, nuo pražūties evakuojami ir gyvuliai. Pareigūnai ragina žmones nedelsti ir kuo skubiau palikti liepsnų apimtus priemiesčius – vėliau gali būti tiesiog per vėlu, nes tenka uždaryti dalį kelių.

„Regione, kuriame kilo gaisras, svilino 46 laipsnių karštis, o oro drėgmė ten nesiekia nė dešimties procentų. Tai – ekstremalios sąlygos, kurias sukėlė beveik keturis dešimtmečius neregėta karščio banga“, – sako civilinės saugos ministras Nikos Hardalias.

Per pastarąsias pora dienų Graikijoje įsiplieskė daugiau nei šimtas gaisrų. Sinoptikai prognozuoja, kad alinantys karščiai šalyje laikysis dar mažiausiai savaitę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų