Arvydas Anušaukas: „Putinas Lukašenkos lūpomis įgarsina savo politiką“

Aliaksandro Lukašenkos lūpomis Vladimiras Putinas įgarsina savo politiką, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Anot ministro, A. Lukanšenkos pagalbos prašymas iš Rusijos kariuomenės reiškia, kad jis nebekontroliuoja Baltarusijos sienų. Bet ką tai reiškia Lietuvai?

Apie tai ministrą TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Girdime kalbas, kad Aliaksandras Lukašenka kreipėsi į Rusiją prašydamas Rusijos kariuomenės pagalbos, kad ji padėtų saugoti sieną. Ką tai reiškia mums?

Tiesą sakant, tai ne Lukašenka prašo, o Putinas Lukašenkos lūpomis įgarsina savo politiką, tiesiog rodo, kad jis pasiruošęs jau galutinai perimti Baltarusijos kontrolę, kad Baltarusija nebetenka savo suverenumo. Tiesą sakant, jos suverenumas apskritai buvo susvyravęs ir yra susvyravęs dėl Lukašenkos suklastotų rinkimų. Bet sienų kontrolės perėmimas kitos valstybės pajėgomis be abejonės reiškia vieną – kad Lukašenka nebekontroliuoja Baltarusijos sienų, jas kontroliuos Rusijos pajėgos. Aš tai įvardinčiau kaip Putino pareiškimą.

Bet ką visa šita situacija reiškia mums?

Šiuo atveju tiesiog atverčiamos kortos, kas iš tikrųjų už to stovi. Mes turėjome tą įtarimą ir spėjimą, kad vis dėlto už visos šitos situacijos režisūros stovi Kremlius su savo interesais Baltarusijoje, ir aš manau, kad dabar visi tą akivaizdžiai pamatėme ir įsitikinome, kad realybėje režisuoja šią situaciją būtent Putinas ir per šią situaciją stengiasi realizuoti savo interesus Baltarusijoje.

Kuo greičiau, tuo jam atrodo geriau. Tiesiog nori didesnio Rusijos įsitraukimo, nes pamatė, kad ši kuriama Lukašenkos humanitarinė krizė galbūt gali atnešti dividendų ir pačiai Rusijai. Nes sankcijas iš Europos Sąjungos, iš kitų pasaulio valstybių patiria ne tik Baltarusija dėl savo režimo, bet ir Rusija dėl savo agresyvios politikos.

Kokie dabar galimi scenarijai?

Patys įvairiausi scenarijai, bet jūs patys suprantat, kad scenarijų kūrimas vyksta ne Varšuvoje, ne Briuselyje, ne Vilniuje. Scenarijai kuriami Maskvoje su Minsko pagalba. Tai aš manau, kad šiuo atveju klausimas turėtų būti jiems. Ką mes matome, kas gali atsitikti ir greičiausiai taip ir bus, kad ties Lietuvos ir Lenkijos sienomis Baltarusija ginklo jėga sulaikys tuo apgautus žmones, kuriuos įviliojo į savo šalį, įstums į tas nepalankias gyvenimui sąlygas pasienyje, visa tai pateikinės kaip humanitarinę krizę ir mėgins iš to išspausti sau politinės naudos.

Visą pokalbį su ministru A. Anušausku žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
P
Petras Mureika
2021-11-12 07:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anušauskas slėpkis po lapais...
Atsakyti
0

j
jonas
2021-11-12 11:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir tu iskrypeli
Atsakyti
0

j
jon
2021-11-12 11:08:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
stogas seniui vaziuoja nes matyt jauna zmona kita jauna susirado
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų