Anykštėnai ne juokais sunerimę dėl naujos viruso atmainos, bet turistų laukia

Anykščiuose išplitus dar nežinomai koronaviruso atmainai vietos gyventojai sunerimę. Vis tik užsidaryti nuo turistų kurortinė savivaldybė neketina. O Lietuvoje aptikta nauja koronaviruso atmaina žaibiškai išplito ne tik Anykščiuose, bet ir kituose miestuose. jai mokslininkai jau suteikė specialų pavadinimą-kodą.

Po to kai pasklido žinia, kad Anykščiuose nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso atmaina Aukštaitijos krašto kurorto meras Sigutis Obelevičius juokais virusą suskubo pakrikštyti.

„Čia gal reikėtų dabar pavadint Anykščių Puntukas, ar dar koks nors virusas“, – sako Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Anykštėnai ne juokais sunerimę dėl naujos viruso atmainos, bet turistų laukia

Juokas juokais, bet mutavęs koronavirusas ne juokais išgąsdino anykštėnus. Žmonės sako ir taip nuo susirgimų ir karantino pavargę, o dar tokia nemaloni žinia:

„Taigi važinėja visi, Dieve mano, tas jaunimėlis, argi laikosi.“

„Mes irgi mąstėme, iš kur, gal koks atvežtinis, nes atvažiuoja iš užsienio ir nesikarantinuoja, pastebime.“

„Aš nenoriu prieš kameras kalbėti, bet kas daugiausia užvežė per pirmą kovidą, kas užvežė, gydytojai. Nu kas važinėja po užsienius.“

Pasak Anykščių savivaldybės vadovų iš pradžių manyta, kad Anykščiuose plinta Pietų Afrikos viruso atmaina. Pirmieji protrūkiai buvo siejami net su 4 verslo įmonėmis. Vienos jų vadovė pasakoja, kad maždaug prieš 2 savaites vienas po kito staiga susirgo net 7 konditerinio cecho darbuotojai.

„Kad mes sergame atmainos kažkokia tai forma, aš neturiu tokių duomenų. Buvome susistabdę konditerijos cecho veiklą, nes susirgo darbuotojai, susirgo vienas darbuotojas, kuris buvo persirgęs“, – pasakoja įmonės direktorė Lina Luščiauskienė.

„Tas virusas gali mutuoti ir čia. Nes tai yra tokia labai keista gyvybės forma, primityvi, kuri labai lengvai mutuoja. Pasikeitė kokia aminorūgštis ten RNR molekulėje, ir viskas, kita forma“, – teigia A. Obelevičius.

REKLAMA

„Bandoma pasakyt iš pradžių kad tai Afrikos atmaina, po to po savaitės jau abejoja, kad susiję su kažkuo kitu, o vakar jau su Afrika Kamerūnu ir Brazilija susiję“, – sako mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.

Kad tai vis tik ne Pietų Afrikos, o nauja Lietuvoje iki šiol nenustatyta atmaina, Anykščių  savivaldybė sužinojo atsitiktinai pasitarimo metu kalbant su vietos rajono ligoninės vadovu. Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas neslepia, kad iš nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir sveikatos apsaugos ministerijos atskirai duomenų nebegauna jau mėnesį.

„Nežinau, ar jis čia anykštietiškas ar ne, mums aiškino, kad tai yra susiję su trimis pasaulio valstybėmis. Bandoma pasakyt iš pradžių, kad tai Afrikos atmaina, po to, po savaitės, jau abejoja, kad susiję su kažkuo kitu, o vakar jau su Afrika, Kamerūnu ir Brazilija susiję“, – kalbėjo mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.

Mokslininkai skelbia, kad nauja viruso atmaina plinta lėčiau, tačiau puola net pasiskiepijusius žmones. Tokie atvejai, pasak Žiogelio, fiksuoti ir Svėdasų socialinės globos namuose.  Iš viso Anykščiuose fiksuoti 43 nauji  susirgimų atvejai, 13 sirgusiųjų jau pasveiko, o 7 gydomi ligoninėje.

„Yra atvejų rajone, gal apie 10, kai virusas tyrimų metu yra nustatomi besimptomiai atvejai vakcinuotiems gyventojams ir bėda, kad tokie žmonės yra atsipalaidavę, jie nebesisaugo nei patys, nei saugo kitų“, – pasakoja D. Žiogelis.

Savivaldybė pastebi kad susirgimų kreivė Anykščiuose ėmė sparčiau augti dar kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Tuomet Anykščiai padidino testavimo apimtis. Per tą laiką greitaisiais testais papildomai ištestuota apie pusę tūkstančio kontaktus turėjusių asmenų.

„Mūsų miestelis kurortinis tai gal būt su kokias turistais atvažiavo nes vistiek ir lajų taką yra daug norinčių aplankyti“, – teigia testavimo punkto darbuotoja Audronė Pukėnienė.

REKLAMA

Vis dėlto, Anykščiai dėl mutavusio viruso protrūkių užsidaryti ar statyti postų nuo turistų neketina.

„Mes ne Palanga ar Druskininkai yra tos erdvės ir gamtoj ir lankytinose vietose. Tai nemanau, kad įmanoma užsikrėsti man baisiau buvo priešvelykinis laikotarpis ir prekybos centrai“, – kalbėjo D. Žiogelis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje aptikta nauja koronaviruso atmaina jau rasta ir kituose miestuose – Vilniaus, Kauno, Utenos ir Marijampolės apskrityse. Santaros klinikų biobanko mokslininkai anykštietiškai atmainai jau suteikė ir specialų kodą B.1.620. Pasak jų viruso vadinti lietuviškuoju nėra tikslu, nes ši atmaina jau buvo aptikta Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, net JAV. Pirmas jos atvejis nustatytas Prancūzijoje šiais metais vasarį.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-04-21 20:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šudasklaida sunerimusi o anykštenam neįdomūs tas virusas visai, vaikstom po Anykščių šileli sveiki be kaukių ir laimingi!!!!
Atsakyti
-2

L
Lietuvis
2021-04-21 21:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juoda propoganda....
Atsakyti
-1

K
Kukas
2021-04-21 20:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal jau uztenka zmones gazdinti tokiomis kalbomis....slykstu...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų