Amerikietė taps pirmąja ir jauniausia kosmoso turiste

Proga susipažinti su viena pirmųjų kosmoso turisčių, kuri Žemę kelioms dienoms paliks jau šių metų pabaigoje. Amerikietė taps jauniausiu į kosmosą išskridusiu žmogumi.

29-erių Haley netrukus įgyvendins didžiausią savo svajonę. Jau šiais metais ji taps pirmąja ir jauniausia kosmoso turiste. Gydytojo padėjėja vaikų ligoninėje dirbančiai ir su vėžiu vaikams kovoti padedančiai Haley skrydį į kosmosą padovanojo milijardierius filantropas Jaredas Isaacmanas.

„Kvietimas skambučiu skirti į kosmosą buvo visiškai netikėtas. Bet tai – gyvenimo grožis, kartais gyvenimas tave nustebina“, – sako būsimoji kosmoso turistė Haley Arceneaux.

Haley ir pati, būdama dešimties, sužinojo, kad serga kaulų vėžiu. Gydėsi būsimoji kosmoso turistė šioje ligoninėje, kuri jai tapo antraisiais namais. Haley įveikė ne vieną chemoterapijos kursą, o dalį jos šlaunikaulio medikai pakeitė protezu. Haley tikisi, kad jos pavyzdys įkvėps vaikus vėžiui nepasiduoti ir svajoti.

„Vakar kalbėjau su maža mergaite. Ji liūdėjo, kad negali lakstyti ir šokinėti. Tariau jai: „Žinai, aš taip pat negaliu bėgioti ir šokinėti, nes turiu kojos protezą, bet tai manęs nesulaikys nuo kelionės į kosmosą“, – pasakoja H. Arceneaux.

Pirmasis turistinis „SpaceX“ skrydis į kosmosą numatytas metų pabaigoje. Į gyvenimo kelionę leisis keturi žmonės ir nė vienas jų nėra profesionalus astronautas. Dabar komanda jau ruošiasi skrydžiui specialiame simuliatoriuje. Tiesa, kosmoso turistai Tarptautinėje kosminėje stotyje neapsilankys, tiesiog kelias dienas skries aplink Žemę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų