Amerikiečių vadas su kariais treniruojasi Lietuvoje: prireikus nedelsiant stotų ginti Lietuvos

Tuo metu, kai Baltarusijoje vis nerimstantis diktatorius Lukašenka dėl savo šalyje kilusio tautos nepasitenkinimo kaltina Vakarus – mūsų kariniuose poligonuose šiomis dienomis treniruojasi nauja Jungtinių Valstijų karių rotacija, kurią pakeis ir jau kur kas ilgesniam laikui čia apsistosiantys amerikiečių kariai. Mūsų sąjungininkų vadas sako, kad kariai dėl situacijos Baltarusijoje įtampos nejaučia, o prireikus nedelsiant stotų ginti Lietuvos. 

Prie Pabradės pašonėje esančio generolo Silvestro Žukausko poligono iš miškų išnyra amerikiečių karinė technika. Pėstininkų kovos mašinos Bradley čia atkeliavo mėnesio pradžioje, kartu su šiuo metu Lietuvoje besitreniruojančiais JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono kariais. Jie su savimi į Lietuvą atsigabeno ir tankų.

Į Lietuvą kartu su amerikiečių kariais atvykę tankai Abrams – iš ties galingos karo mašinos. Aparatas sveria maždaug 60–70 tonų ir jį varo didžiulis variklis – maždaug 1,5 tūkst. arklio galių. Jam tinka ir benzinas, ir dyzelinas. Ir jo reikia nemažai: 100 km jis gali suvalgyti 50 litrų važiuojant lygiu keliu. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Amerikiečių vadas su kariais treniruojasi Lietuvoje: prireikus nedelsiant stotų ginti Lietuvos

Tiesa, šiandien Abramsas toli nevažiuoja – poligono pakraščiu pėstininkų kovos mašinomis prie tankų artėja mūsų krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorius Lietuvoje. Šiandien jie turės progą iššauti. Krašto apsaugos ministrui ir ambasadoriui Robertui Gilchristui įsitaisius į per kelias dešimtis metrų vienas nuo kito stovinčius Abramsus – prasideda taiklumo išbandymas.

„Pataikiau į taikinį, pataikiau. Na… jie man padėjo. Turiu pripažinti. Bet pataikiau kelis kartus“, – sako JAV ambasadorius Robert S. Gilchrist.

Šūviai simboliniai ir visa laimė mūsų NATO partneriams netenka pabūklų nukreipti į rytus, kur jau daugiau nei mėnesį po suklastotų rinkimų Baltarusijoje kaista atmosfera, o savo tautos spaudžiamas diktatorius ėmėsi ir represijų, ir paranojiškos propagandos apie Vakarų sąmokslą.

REKLAMA

„Noriu kreiptis į žmones Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Sustabdykite savo bepročius politikus, neleiskite prasidėti karui…“, – pasakoja Baltarusijos prezidentas Aliaksander Lukašenka.

„Autoritarinių lyderių instinktas ir priemonė yra atrasti išorinį priešą. Tai lygiai tas pats tęsiasi jau geras mėnuo ir tie žingsniai, kurie jau buvo rugpjūčio mėnesį priimti: tai yra pagreitintos, neplaninės pratybos prie Lietuvos sienų, pirmiausia Gožos poligone, bet ir toliau“, – teigia krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Baltarusių karinis aktyvumas mūsų pašonėje, anot Karoblio, lyginant su rugpjūčiu aprimo. Bet Lukašenkos kariai ir dabar šalies vakarinėje dalyje prie Lenkijos rengia pratybas kartu su Rusijos kariais ir technika.

Tuo metu apie mūsų planuotas pratybas ir NATO partnerių atvykimą Minskas informuotas iš anksto.

„Planavome tai jau ilgą laiką, taigi nėra jokio ryšio tarp to, kas čia vyksta šiandien ir situacijos už Lietuvos sienų. Tai pasirengimas ir darbas su mūsų partneriais“, – kalbėjo R. S. Gilchrist.

Į Lietuvą atvykusių amerikiečių gretose, beje, ir jaunas pėstininkas lietuvišku vardu – Deividas.

„Iškeliavau iš Lietuvos 11 m., kai buvau įvaikintas. Išvykau į Jungtines Valstijas. Dabar džiaugiuosi būdamas namie, nes esu pratęs prie šios aplinkos, čia užaugau. Myliu kultūrą. O maistas… net nepradėsiu kalbėti. Myliu lietuvišką maistą. Nes Amerikoje nėra tokio maisto, kaip šaltibarščiai ir cepelinai“, – sako JAV pėstininkas Deividas Smith.

Deivido ir kitų Amerikos karių vadas sako, kad su jais mes turėtume jaustis saugūs.

„Esame čia dėl dviejų priežasčių. Pirma: atgrasyti regioninę agresiją. Ir antra: palaikyti mūsų NATO partnerius. Mūsų rūpestis yra būti pasiruošusiais, treniruotis, o jei reiks ir atlikti savo pareigą“, – pasakoja JAV karių vadas George Bolton.

Tikslių skaičių nieks neatskleidžia, bet amerikiečiai sako su savimi atvežę apie pusšimtį kovinių mašinų. Ši JAV karių rotacija truks neilgai iki lapkričio, o tuomet juos pakeis kiti Amerikos kariai.

REKLAMA

„Tai yra sunkusis batalionas, kur jei iš tos žiūrėti dabartinės patirties: apie 25 tankai, apie 30 pėstininkų kovos mašinų ir atitinkamai kiekis transporto. O žmonių paprastai būna virš 500“, – teigia R. Karoblis.

Lapkričio viduryje čia atvyksiantys JAV kariai, anot ministro, galimai atkeliaus ne iš dislokacijos vietų Europoje, o tiesiai iš už Atlanto. Planuojama, kad atvykę lapkritį jie čia bus iki birželio.


Rašyti komentarą...
z
zombis
2020-09-22 18:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukašius pradės klykt,kad tankai iššovė i Baltarusijos pusę :)
Atsakyti
0

:
:D
2020-09-22 20:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur tu nestum? pas motina?
Atsakyti
0

V
Vegas.
2020-09-22 20:22:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas.gal.Parodytu.Kaip.Viskas.Vyktu.O.Gal.Nestu.Kudasiu.NAMO...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų