REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienus džiuginantys, o kitiem jau pabosti spėję karščiai nesitraukia iš Lietuvos. Tiesa, klimatologas Arūnas Bukantis ramina pavargusius nuo karščio ir žada tradicija jau tapusį Joninių lietų.

Vienus džiuginantys, o kitiem jau pabosti spėję karščiai nesitraukia iš Lietuvos. Tiesa, klimatologas Arūnas Bukantis ramina pavargusius nuo karščio ir žada tradicija jau tapusį Joninių lietų.

REKLAMA

Apie tai, kokių orų galime tikėtis ilgąjį Joninių savaitgalį, klimatologas papasakojo TV3 žinių „Dienos komentare“.

Nuo penktadienio turime karščius. Vieni jais džiaugiasi, kiti kaip tik dejuoja, kad per karšta. Kiek tokie orai dar išsilaikys?

Lietuvą užplūdo karščio banga. Labai palankios sąlygos tropiniam orui tekėti į Lietuvą, nes į rytus nuo Lietuvos yra įsitvirtinęs anticiklonas, bet jis jau silpsta ir jo vakariniu pakraščiu dar porą dienų tekės šiluma iš pietų Europos, iš pietryčių.

O jau, sakykim, nuo penktadienio temperatūra pradės truputį kristi ir netgi sulauksime lietaus, nes bus puikios sąlygos formuotis storiems kamuoliniams debesims, tai tokios stiprios liūtys, žaibai su škvalu vietomis iškris jau artimiausiomis dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasižiūrėjus į orų prognozes atrodo, kad Vilniuje šiluma laikysis. O kokioje Palangoje savaitgalį 19 ar 16 laipsnių, net sunku patikėti. Ar iš tiesų taip gali būti?

REKLAMA

Gali būti, kadangi jūra dar nėra įšilusi ir kada oro pernaša pasisuks iš pietvakarių ir vakarų, tada jau vėsiau bus pajūry. Dabar vandens temperatūra yra pakilusi, kadangi nebuvo bangavimo, paviršinis sluoksnis yra įšilęs iki 18-19 laipsnių.

O po to ji turėtų kristi ir tada bus gerokai gaivesnis oras, netgi kokiais 5-6 laipsniais vėsiau nei rytų, pietryčių Lietuvoje.

Jau daug metų žinome, kad Joninės paprastai būna su lietumi. Ar šiemet irgi nebus išimties?

Taip, Joninės retai kada būna be lietaus. Šiemet turėtų būti šiltos, dieną temperatūra laikysis tarp 25 ir 30 laipsnių, naktį – apie 20. Dabar tropinės naktys – ne tik karštos dienos, bet ir karštos naktys, ir liūtys.

REKLAMA
REKLAMA

Trumpalaikiai lietūs galimi praktiškai visoje Lietuvoje. Jie iškris iš kamuolinių debesų, todėl nepadengs visos Lietuvos tolygiai – vienur klius daugiau, kitur mažiau, bus vietovių kur išvis neiškris nė lašo. Tačiau bus kitoks oras, nebus ištisai žydras dangus, bus ir debesuota, ir šiek tiek vėsiau.

Ar jau galime daryti prielaidas kokia bus liepa?

Aš nesu orakulas, tikrai negalėčiau pasakyti kokia bus kiekviena liepos diena, tačiau bent jau artimiausias savaitės, iki pat liepos pradžios, temperatūra laikysis tarp 25 ir 30, turiu omenyje ne pajūryje, bet visoje didžiojoje Lietuvos dalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutinė liepos mėnesį temperatūra irgi prognozuojama aukštesnė už vidurkį vienu laipsniu. Tai reiškia, kad ji bus artima 19-20 laipsnių, o pietryčių Lietuvoje netgi viršys ir 20 laipsnių. Kritulių yra prognozuojama truputį mažesnis kiekis – apie 15-20 procentų mažiau.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų