Sukčiavimo schema tradicinė – tik nukentėjusieji neeiliniai. Telefoniniai sukčiai į savo pinkles įviliojo profesoriaus Vytauto Landsbergio fondą. Anot prokuroro Haroldo Mulevičiaus, sukčiai apie tai, jog bando apmulkinti V. Landsbergio fondą, žinojo.
„Kad tai yra fondas, kad tai Landsbergio fondas – telefono numeris yra viešas, tai turėjo žinot. <...> Kaip policijos pareigūnas prisistatė, pasakė, kad reikia pakeisti prisijungimo kodą, žmogus pasakė ir dingo pinigai“, – paaiškino H. Mulevičius.
Iš fondo sąskaitos sukčiai persivedė beveik 26 tūkstančius eurų – šioje byloje net 9 kaltinamieji, tačiau kaltę pripažįsta ne visi.
„Visi asmenys kaltinami dėl sukčiavimo, vienam pareikšti kaltinimai dėl pareigūno vardo pasisavinimo bei disponavimo elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis“, – teigė Kauno apylinkės teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.
Organizatoriaus vaidmenį prisiėmė įspūdingą teistumų dosjė turintis Rytis Pernavas, šiuo metu nuteistas dėl kitų nusikaltimų ir esantis kalėjime.
„Teistas 33 kartus, dauguma įvykdytų nusikaltimų yra susiję su turtinio pobūdžio nusikaltimais“, – sakė T. Merkevičiūtė.
Teismo salėje R. Pernavas veido neslėpė, tačiau į žurnalistų klausimus neatsakinėjo. Kiti kaltinamieji teisme bėgiojo nuo žurnalistų, dangstėsi veidus ir replikavo. Aiškėja, kad vieni patys grąžino pinigus, vengdami atsakomybės, kiti sako išgryninti nespėję.
„Tik nuvažiavom paimt pinigų. Nieko [nepaėmėm], nes nespėjom“, – teigė vienas iš kaltinamųjų.
Fondo atstovai teisme nedalyvavo, susisiekti su jais telefonu ir išgirsti apgavystės aplinkybių – nepavyko. Teismas šios bylos nagrinėjimą tęs rugsėjį.
Daugiau detalių sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.