REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per bebrų medžioklę Biržų rajone Papilio tvenkinyje medžiotojas nušovė žuvis vandenyje brakonieriavusį žmogų. Siaubinga nelaimė įvyko, kai vakarą temstant medžiotojas vandenyje beišnyrantį narą su hidrokostiumu palaikė bebru. Žuvų šaudytojui mirtinas šūvis pataikė į galvą.

Per bebrų medžioklę Biržų rajone Papilio tvenkinyje medžiotojas nušovė žuvis vandenyje brakonieriavusį žmogų. Siaubinga nelaimė įvyko, kai vakarą temstant medžiotojas vandenyje beišnyrantį narą su hidrokostiumu palaikė bebru. Žuvų šaudytojui mirtinas šūvis pataikė į galvą.

REKLAMA

Mirtina nelaimė tvenkinyje greta Papilio miestelio Biržų rajone nutiko jau temstant. Netoli užtvankos vyko bebrų medžioklė, į kurią susiruošė du Būginių medžiotojų būrelio vyrai. Vienas jų staiga į vandenį paleido šūvį. Deja, išniro ne bebras, o negyvo žmogaus kūnas. Tyrimą pradėjo ir policija, ir gamtosauga. Medžiotoją policija uždarė į areštinę.

„Iš viso buvo 5 asmenys, tai 3 žvejojo ir 2 asmenys, kurie medžiojo. Atliekamas tyrimas dėl neteisėtos žūklės povandeninės“, – sako Biržų gamtosaugininkė Mantė Ramanauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Medžioklės metu buvo sužalotas žmogus, kuris įvykio vietoje ir mirė. Šiuo metu pradėtas tyrimas dėl nužudymo, įtariamasis sulaikytas, medžioklės metu vyras buvo blaivus“, – pasakoja policijos komunikacijos atstovas Tadas Martinaitis.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad tuo metu, kol vyko bebrų medžioklė, tvenkinyje galimai brakonieriavo trys vyrai. Greičiausiai išnirusį ir hidrokostiumu vilkintį narą 38-erių medžiotojas ir palaikė bebru. Iš graištvinio šautuvo paleistas šūvis žuvų šaudytojui buvo mirtinas – pataikė tiesiai į galvą. Atvykus pareigūnams brakonieriai spruko.

„Jie plaukiojo su povandeninės žūklės šautuvu ir šaudė žuvis, turimi duomenys, kad buvo panaudotas išvis draudžiamas įrankis. Buvo sumedžioti 5 linai, karšiai ir karpiai. Jie bėgo nuo pareigūnų juos tikrinant, apklausiant“, – teigia M. Ramanauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininkas sako, visai tikėtina, kad šaulys galėjo supainioti narą su bebru. Medžiotojo klaida – paleistas šūvis neįsitikinus, kad taikinys vandenyje tikrai yra bebras.

„Nardant šiuo metu, kai šalta, narai dėvi neopreninius kostiumus ir jis greičiausiai buvo juodos spalvos. Bebras irgi, žinote, jis plaukia galva iškišęs, matosi raibuliai, srovė, tai pilnai galėjo sumaišyti, matomai, tai buvo trūkumas matomumo šviesos“, – kalbėjo žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininkas Rimantas Misevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tamsiu paros metu galima medžioti tykojant, jeigu tu matai, ką medžioji, nes draudžiama daryti šūvį, neįsitikinus, į ką tu šauni“, – sako M. Ramanauskienė.

Papiliečiai sunkiai suvokia, kaip taip galėjo sutapti aplinkybės. Tragiška medžiokle stebisi ir Papilio seniūnas. Tiesa, vos prieš mėnesį jis vietos būrelio medžiotojams yra skundęsis dėl bebrų spąstų prie dvaro, tačiau šis atvejis su tuo esą nesusijęs. Kalbama, kad prie tvenkinio medžiotojo pasvaliečiai:

REKLAMA

„Nu tai jei jis iškilo, galvojo bebras, kad gal. Ir jeigu dar prietema, taip ir galėjo būt.“

„Jeigu išniro juodas kaip bebras, tai ir atrodė, kad bebras. Nežinau.“

„Važiuoja čia iš visur ir iš Biržų, ir iš toliau matosi mašinų, kada ir į kapines važiuojam, dažnai Kubiliuose ir papiliečiai žvejoja ir ne papiliečiai, privažiuoja daug.“

„Yra dvaro teritorijoj tvenkiniai, kur veisiasi šie gyvūnėliai užkemša pralaidas, semia gyventojų rūsius. Nes buvo pasipiktinusių gyventojų ir mes prašėm, kad būtų išduotas leidimas. Jis buvo išduotas, bet kartoju, gaudyti spąstais“, – pasakoja Papilio seniūnas Renas Čygas.

Tvenkinys kasmet įžuvinamas, todėl labai mėgstamas žvejų. Anot gamtosaugininkų narai, kurių vienas žuvo tragiškai, šaudę žuvis jau kurį laiką buvo įtariami brakonieriavimu, bet iki šiol sugauti nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų