DIENOS PJŪVIS. Ar ne per anksti džiaugiamės, palikę pandemijos piką už nugaros?

Nors užsikrėtimo koronavirusu skaičiai po truputį mažėja, tačiau vis tiek kiekvieną dieną skaičiuojame tūkstančius naujų atvejų ir keliasdešimt naujų mirčių. Ar tikrai pasiekėme koronaviruso pandemijos piką ir situacija nuo šiol tik gerės? Ar tai tik iliuzija?

Apie tai ir kalbėsime naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nare, konservatore Jurgita Sejoniene ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovu, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Trečiadienį vyriausiasis prezidento patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad panašu, kad pandemijos piką palikome už nugaros, tačiau apie karantino švelninimą kalbėti dar anksti.

Pasaulyje plintant naujoms, daug labiau užkrečiamoms koronaviruso atmainoms, Lietuva nežino, ar koronaviruso mutacijos jau prisibeldė ir į mūsų duris. Mokslininkai kol kas atlieka tik labai riboto masto tyrimus, kurie neparodo tikrojo vaizdo. Sveikatos ekspertai ragina valdžią skirti pinigų visą šalį apimantiems tyrimams, kurie parodytų, ar Lietuvoje sulaukėme naujų viruso mutacijų.

Antradienį Vyriausybės ekspertų taryba pateikė siūlymus valdžiai, pagal ką galėtų būti griežtinami ar švelninami karantino reikalavimai. Viena iš ekspertų grupės narių tikina, kad nors prognozuoti pagal šiomis dienomis šokinėjančią užsikrėtimo kreivę sunku, optimistiškai žvelgiant, pirmieji atlaisvinimai galėtų laukti jau vasarį, o vasarą jau galėtume pasitikti su minimaliais ribojimais.


Rašyti komentarą...
d
dur
2021-01-08 14:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
eik jau atsibodai
Atsakyti
-2

I
Ilona
2021-01-08 14:16:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nežino,kad pasaulyje vygdomas globalizacijos planas, žemėje turi likti 7 mlrd.žmonių,bd jų netoli 8 mlrd
Atsakyti
-1

D
Durniai skeptikai
2021-01-08 14:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
As
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų