Šalaševičiūtė sužinojo, kad serga po profilaktinio patikrinimo: absoliučiai jokių simptomų nėra

Dar pusantro tūstančio naujų COVID-19 atvejų. Tiek Lietuvos laboratorijos užfiksavo per dieną. Tiesa, tai tik pradžia. Prezidentūros Sveikatos ekspertų taryba aiškina, kad blogiausi laikai į Lietuvą dar neatėjo. Esą užsikrėtimo pikas Lietuvoje bus po 2 savaičių.  Susirgo ir dar viena parlamentarė. Koronavirusą pasigavo buvusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Kiekvieną kartą kai COVID-19 užsikrečia parlamentaras, Seime vyksta papildomi patalpų dezinfekcijos darbai. Šį kartą koronavirusą pasigavo buvusi socialdemokratų darbo frakcijos narė, spalį rinkimuose kartu su valstiečiais į naująjį Seimą patekusi, buvusi Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Ji papildė gausėjantį anksčiau susirgusių parlamentarų sąrašą. COVID-19 buvo užsikrėtęs konservatorius Paulius Saudargas, valstietis Valerijus Simulikas, lenkų rinkimų akcijos narė Irina Rozova.

„Absoliučiai jokių simptomų nėra. Tai yra Viktoro Pranckiečio pasiūlymas, nurodymas Seimo nariams iki penktadienio, iki pirmo naujos kadencijos posėdžio profilaktiškai pasitikrinti ir atsakymas yra toks“, – sako Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Dabar jau izoliacijoje esančiai R. Šalaševičiūtei teks praleisti pirmąjį naujo Seimo posėdį. Paskutinį kartą ji Seime lankėsi antradienį, su kolegomis valgė tortą socialinių reikalų ir darbo komitete, pozavo bendroje Seimo nuotraukoje, kur šalia jos stovėjo ir parlamentaras Eugenijus Gentvilas.

„Aš buvau „Senukų“ prekybos centre šiandien, paskutinę kadencijos dieną sužinojau, kur Vilniuje „Senukai“, nusipirkau tokių lempų, man reikėjo, atvažiavau į darbą ir kolegos pasakė, prieš 20 minučių sužinojau, užsidariau duris ir sakiau: „nelandžiokit!“, nes nežinau testo rezultatų. Mintys tokios egzistencinės, ar pavyks išgyventi. Nuotraukoje taip, netoli manęs šalia R. Šalaševičiūtė stovėjo, pasirodo prislinko iš už nugaros ir atsistojo“, – pasakoja Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Dėl kontakto su Rimante Šalaševičiūte izoliacijoje ir šalia sėdintis frakcijos kolega, žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

REKLAMA

Serga ne tik Seimo nariai. Lietuvoje per trečiadienį laboratorijos užfiksavo 1533 naujus COIVD-19 atvejus. Ketvirtadienį Prezidentūroje Gitanas Nausėda dar kartą susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, kurie prognozuoja, kad viruso pikas Lietuvoje gali būti pasiektas lapkričio gale.

„Situacija išlieka sudėtinga, tačiau tuo pat metu įvairūs modeliai rodo, kad užsikrėtimo pikas gali būti pasiektas po 7, 14-os dienų“, – teigia Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Kaip visuomenė saugojasi ir klausosi, ir stengiasi suvaldyti virusą, nuo to priklauso, kiek karantinas užtruks. Kai mes pamatysim karantino pabaigą, kai mes matysim atvejų kritimą“, – kalbėjo ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Nausėda taip pat kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši pateiktų detalią informaciją, kiek Lietuvoje yra COVID-19 valdymui skirtų medicinos priemonių ir įrangos.

„Reikia nusiimti nuotrauką, kaip galima greičiau, kokia yra dabartinė situacija visose kategorijose, pradedant nuo testavimo, baigiant ligoninės apsaugos priemonių“, – sako S. Krėpšta.

Lietuvoje beveik išseko COVID-19 testams atlikti reikalingų mėgintuvėlių atsargos. Mėgintuvėliai išskirtiniai tuo, kad į juos pilama speciali virusologinė terpė, skirta virusui išlaikyti tam tikrą laiką. Verslininkams nepristačius žadėtos mėgintuvėlių partijos Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija buvo priversta mėgintuvėlius įsigyti paskutinę akimirką neskelbiamų derybų būdu. Penktadienį 100 tūkst. mėgintuvėlių partija turėtų pasiekti Lietuvą, dėl to Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad panikuoti nėra reikalo.

REKLAMA

„Lietuva pati priemonių nesigamina, absoliučios daugumos tenka įsigyti pasaulio rinkose, mes tikrai nesam apdrausti nuo kažkokių iššūkių, sunkumų, jiems iškilus ieškom sprendimų ir tai, kad yra pasakoma ar informuojama, kad yra grėsmių, nėra ir neturėtų būti pretekstas įstreikuoti ir kelti paniką visuomenėje“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Viešieji pirkimai yra tokie, kokie yra. Tikrai reikėtų peržiūrėti viešųjų pirkimų įstatymą, reikėtų ieškoti būdų kaip pakoreguoti. Šiai dienai šis įstatymas neatitinka poreikio, kuris yra ekstremalios situacijos metu“, – teigia laboratorijos (NVSPL) direktorius Danas Bakša.

Augant sergamumo rodikliams pagalbos ranką visuomenės sveikatos specialistams ištiesė ir verslas, kuris padėjo įrengti papildomą skambučių centrą. Jo darbuotojai, kaip ir kariai savanoriai, padės epidemiologams sekti viruso kelią, skambins COVID-19 sergantiems gyventojams, aiškinsis, su kuo jie bendravo, kur lankėsi. Naujame centre jau dirba 10 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų