Jovita dirba gaisrinėje: „Daugiau nustemba iš šalies, kai pasakai, kur tu dirbi“

Suskaičiuota, kad atotrūkis tarp vyrų ir moterų algų pernai siekė daugiau kaip 12 procentų. Pasak ekspertų, moterims sunkiau įsitvirtinti darbo rinkoje, mat jos vis dar yra diskriminuojamos dėl lyties priimant į darbą, mokama mažesnė alga nei vyrams. Maža to, gajūs ir stereotipai – esą moterys nesugebės suderinti darbo ir vaikų priežiūros. Darbdavių konfederacija atšauna, kad yra daugybė pavyzdžių, kai moterys ne tik dirba vyriškus darbus, bet ir uždirba daugiau nei vyrai.

Daugiau kaip 20 metų Kauno Priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje dirbanti Jovita laužo visuomenėje gajus stereotipus. Moteris dirba vyriškoje komandoje, tačiau sako nesijaučianti išskirtinė. Jovita su kolegomis važiuoja į objektus tirti gaisrų priežasčių ir dažnai sulaukia nuostabos, kad tokį darbą dirba moteris.

„Daugiau nustemba iš šalies, kai pasakai, kur tu dirbi. Jei jau yra gaisrinė, tai visi galvoja, kad čia turi dirbti vien vyrai. Turbūt jei tu dirbi mokytoju, tai visiems asocijuojasi moteriškas kolektyvas“, – sako vyriausioji specialistė Jovita Lapėnaitė.

Tiesa, nors moterys ir laužo visuomenėje gajus stereotipus, jos vis dar vidutiniškai uždirba mažiau nei vyrai. Štai pernai atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio siekė kiek daugiau kaip 12 procentų. Ir nors atotrūkis pamažu traukiasi, Mykolo Romerio universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, tikina, kad moterys vis dar yra diskriminuojamos dėl lyties.

„Viena iš priežasčių, kurią paaiškinti galima tiktai stereotipais, stereotipiniu mąstymu. Už vienodos vertės darbą moterys gauna mažesnį darbo užmokestį nei vyrai. Žinoma, tokių atvejų mažėja“, – pasakoja Lyčių ekonomikos laboratorijos vadovė Eglė Krinickienė.

REKLAMA

Štai, ką mano gyventojai:

„Nedaug, manau, yra tokių vyrų, kurie sutiktų, kad moterys žymiai daugiau uždirbtų už juos.“

„Niekas tiksliai nesako, kiek gauna, bet, manau, nėra, kad vyrai tą patį darbą atlikdami daugiau gautų, moterys mažiau. Bent jau pas mus įmonėje taip nėra.“

„Neturėtų būti kažkokia diskriminacija lyties atžvilgiu.“

„Už tą patį darbą turėtų gauti tiek pat, kiek vyrai. Bet yra specifiniai darbai, kur dirba tik vyrai arba moterys.“

„Viskas turi būti lygu, lygu, lygu – jokių skirstymų ar diskriminavimų.“

Tiesa, moterys dažnu atveju uždirba mažiau, mat renkasi ir mažiau apmokamas profesijas – tokias kaip socialinis darbas, slauga ir žymiai rečiau informacinių technologijų specialybes ar draudimą. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad štai informacijos ir ryšių srityje moterų darbo užmokestis buvo kone trečdaliu mažesnis nei vyrų.

„Mes labai matome didelį atotrūkį informacinių technologijų srityje, nes, matyt, negauna paskatinimo eiti ten. Jos renkasi daugiau švietimo, sveikatos sritį, socialinę apsaugą, kur tie atlyginimai yra mažesni“, – teigia moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė.

Lietuvos įmonėse, atliktas tyrimas parodė, kad  vyrai karjeros viršūnę pasiekia sulaukę 30-39 metų. Kai moterys tokiu metu patiria didžiausią riziką būti diskriminuojamos dėl lyties darbo rinkoje. Mat dažnai tokio amžiaus moterys daro pertrauką karjeroje ir išeina auginti vaikų.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis tikina, kad problemą padėtų spręsti moterų bei vyrų atlyginimų viešinimas – juos turėtų skelbti įmonės.

REKLAMA

„Tiesiog parodyti, kad yra atotrūkiai kai kuriose vietose, kai kuriuose sektoriuose. Tam išlyginti reikia imtis aktyvių priemonių. Nes savaime tikrai nebus taip, kad atlyginimai supanašės“, – kalbėjo viceministras Eitvydas Bingelis.

Tokiais ministerijos užmojais piktinasi darbdavių konfederacija. Esą tokie siūlymai yra populistiniai ir jie neduotų jokios realios naudos.

„Mes turime labai daug pavyzdžių, kai moterys uždirba daugiau už vyrus. Neretai moterys uždirba stambiose kompanijose daugiau nei vyrai, tai būna toks vidinis nepasitenkinimas – tai ką čia moteris daugiau uždirba? O ką aš galiu padaryti – tai reikėjo ir jums gimti moterimi“, – sako Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Moterų informacijos centras tikina, kad vyrams daug dažniau nei moterims kartu su pareiginiu atlyginimu yra išmokami ir paskatinimai ar priedai, kurių moterys taip ir nesulaukia.

„Viršininkai, kurie skirsto priemokas, premijas, jie daugiau mato vyrus ir susidaro nepaaiškinamas dalykas, kodėl tie atlyginimai skiriasi“, – pasakoja Moterų informacijos centro valdybos pirmininkė Giedrė Purvaneckienė.

O štai gaudamos mažesnį atlyginimą moterys senatvėje sulaukia ir gerokai kuklesnės pensijos. Lietuvoje moterys gauna kone 17 procentų mažesnes pensijas nei vyrai, tiesa vyrai gyvena ir pensiją gauna dešimčia metų trumpiau už moteris. O pastarosios skursta ilgiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų