Baltarusiai kenčia nuo smurto: pranešta apie išžaginimus, elektros šoko naudojimą

Jungtinėse Tautose – skubus posėdis dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje. Pasaulio lyderiai smerkia režimą už tai, kad prieš taikius protestuotojus jis naudoja ir žiaurų fizinį, ir psichologinį smurtą. Tačiau Minsko atstovas bet kokius kaltinimus neigia ir tvirtina, kad posėdis surengtas siekiant pakenkti Baltarusijai.

Prieš taikius protestuotojus Baltarusijos jėgos struktūrų naudojamas smurtas – Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos taikiklyje. Šiandien Vokietijos iniciatyva Taryba rinkosi į skubų posėdį Ženevoje, kuriam priešinosi Baltarusija, Kinija, Rusija ir Venesuela.

„Dingimai, pagrobimai, išsiuntimai iš šalies ir savavališki sulaikymai Baltarusijoje tebesitęsia. Taip pat mums susirūpinimą kelia įtarimai dėl teisėsaugos pareigūnų vykdomų kankinimų ir žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio, ypač sulaikymo centruose, tad skubiai reikalingas nepriklausomas tyrimas“, – sako Vokietijos ambasadorius Michael Freiherr Von Ungern-Sternberg.

Jungtinių Tautų specialioji pranešėja, akylai stebinti žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, tačiau į ją Minsko neįleidžiama, dėmesį atkreipė į tai, kad per pastarąjį mėnesį šalyje brutaliai sulaikyta daugiau nei 10 tūkstančių žmonių. Ir, anot jos, nors dauguma jų jau išlaisvinti, valdžios nusikaltimų masto tai nė kiek nesumenkina.

„Aš informuota apie išžaginimus, elektros šoko naudojimą ir kitas fizinio bei psichologinio kankinimo formas. Be to, kaltininkai atrodo įsitikinę, kad jiems niekas negresia dėl šalyje vyraujančio nebaudžiamumo. Vis dėlto Baltarusijos valstybė privalo užkirsti kelią šiems nusikaltimams, privalo juos tirti ir bausti už juos. Padėtį dar labiau apsunkina tai, kad nusikaltimai vykdomi organizuotai“, – pasakoja specialioji pranešėja Anais Marin.

REKLAMA

Į Žmogaus teisių tarybą kreipėsi ir Sviatlana Cichanouskaja, nors Baltarusija, Rusija ir Kinija posėdžio metu ne kartą reikalavo jos vaizdo įrašo nerodyti.

„Mes reikalaujame nedelsiant nutraukti smurtą prieš taikius piliečius. Mes reikalaujame nedelsiant paleisti visus politinius kalinius. Mes reikalaujame leisti į Baltarusiją atvykti ir laisvai joje judėti Jungtinių Tautų specialiajam pranešėjui“, – teigia opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Baltarusijos atstovas Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje šį posėdį pasmerkė ir pareiškė, kad tai – bandymas daryti spaudimą ir kištis į šalies vidaus reikalus, o apie kaltinimus smurtu atsakė akivaizdžiu melu.

„Neigiame nepagrįstus kaltinimus seksualiniu smurtu prieš protestuotojus. Nėra jokių oficialių to įrodymų kaip ir nėra patvirtinimų apie per protestus dingusius žmones. Politiškai motyvuoti sulaikymai taip pat nevyksta“, – kalbėjo Baltarusijos ambasadorius Jurij Ambrazevič.

Tuo metu Minsko prokuratūra užsimojo gaudyti tėvus, kurie į jau daugiau kaip mėnesį vykstančias masines protesto akcijas ateina kartu su vaikais. Žmogaus teisių aktyvistai įsitikinę, kad tai – dar vienas žmonių bauginimo būdas. Esą tai gali tapti pretekstu atimti vaikus iš šeimų.


Rašyti komentarą...
g
gaytex
2020-09-18 21:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia rimtai pradejo taikytis vaikus?
Atsakyti
0

K
Kaėma
2020-09-19 06:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia kažkas iš serijos kai Didžiuliai susirūpino Lavrinovičių atvaizdu...kur ritasi pasaulis???!!! Ką valgo šitie judai???!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų