Infektologas ragina atsisakyti kai kurių renginių: daug viruso gali pasklisti į aplinką

Koronavirusas Lietuvoje toliau plinta renginiuose, baruose ir koncertuose. Žmonių, užsikrėtusiu koronavirusu, skaičius kasdien didėja – per vakar dieną nustatyti nauji 26 atvejai. Pasak epidemiologų, tautiečiai per daug atsipalaidavo, nedėvi kaukių masinėse susibūrimo vietose, nesilaiko rekomenduojamų atstumų. O tai ir leidžia toliau plisti virusui.

Tačiau Vyriausybė dar labiau švelnina sąlygas – uždaruose renginiuose dalyvaujančių žmonių skaičių didina iki 600.

Koronavirusas neatbaido žmonių nuo masinių renginių, koncertų ar miestelio švenčių. Atsipalaidavę tautiečiai nesuka galvos ir apie koronavirusą renginių metu negalvoja. Bet Vyriausybė švelnina sąlygas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Infektologas ragina atsisakyti kai kurių renginių: daug viruso gali pasklisti į aplinką

Jau nuo šio sekmadienio iki rugsėjo mėnesio pradžios renginiuose uždarose patalpose galės dalyvauti iki 600 žiūrovų, šimtu daugiau nei iki šiol. Premjeras tikina, kad reikia riboti ne dalyvių skaičių, o raginti žmones nešioti apsaugos priemones.

„Reikia suprasti, kad su šituo virusu mes gyvensime, kaip matome, pakankamai ilgai ir pagrindinis tikslas, kad renginiai vyktų saugiai. O ne žmonių skaičius apsprendžia dėl epidemiologinės grėsmės. Bet kokiu atveju ta linkme ir eisime, reikalausime dėvėti apsaugos priemones, kaukes, respiratorius, pirštines, saugios zonos, patekimo žmonių", – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Maža to, plane yra numatyta, kad nuo rugsėjo dalyvių skaičius nebus ribojamas nei uždarose, nei atvirose renginiuose. Šiuo metu atviruose renginiuose gali dalyvauti iki 1000 žiūrovų.

REKLAMA

O infektologas Arvydas Ambrozaitis tikina, kad tokie švelninimai atneš daugiau žalos nei naudos. Maža to, kai kurių renginių infektologas išvis ragina atsisakyti.

„Tokių, kurie vyksta uždaroje erdvėje – koncertai, choro pasirodymai, gal net ir teatro spektakliai, kaip dabar yra operos ir baleto teatro vadovas užsikrėtęs, saviizoliacija. Dainininkai kai kurie užsikrėtę. Dainavimas yra tas veiksmas, kai sklinda oro lašeliniu būdu, daug viruso gali pasklisti į aplinką", – sako A. Ambrozaitis.

Iš viso per vakar dieną nustatyti 26 koronaviruso atvejai, 11 iš jų registruota Vilniaus, – 9 Kauno apskrityse. Trys atvejai per vakar parą registruoti Kaune, siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame ,,Adform“ kiemelyje. Vienas iš asmenų yra darbuotojas, o kiti – sąlytį turėję asmenys.

Daugiau detalių – vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-08-12 21:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politinis virusas - pavergti žmones paklusnumui. Farmkompanijos versliuką stumia. Veryga ruošk piniginę nuostolius tautai grąžinti, pagal įstatymą!!!
Atsakyti
-4

T
Taip
2020-08-12 21:31:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš viso reikia tuos koncertus uždrausti ,visokie bebalsiai rėkia kaip moka ,tik lygas nešioja ,čia reikia stiprios Verygos rankos būtų tvarką.
Atsakyti
-5

G
Gediminas
2020-08-13 12:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip,butentdelto taip ir yra.Butina nutraukt visus masinius samburius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų