Šalies ūkininkų viltys ir lūkesčiai, kad į valdžią atėjus valstiečiams, o prezidentui pažadėjus sukurti gerovės valstybę, žemdirbiams bus lengviau, panašu bliūkšta. Šalyje prasidėjo masiniai žemdirbių protestai. Laukuose dygsta šimtai medinių kryžių. Taip esą laidojamas žemės ūkis. Protestai rengiami prieš planą didinti mokesčius. Jei kryžiai nepadės, ūkininkai žada sunkiąja technika užtvindyti sostinę.

Kelios dešimtys Suvalkijos ūkininkų prie magistralės „Via Baltica“ gręžia duobes ir vieną po kito stato medinius kryžius. Jie visi žali. Toks visų šalies ūkininkų susitarimas. Tai masinė protesto akcija – dirbamus laukus apstatyti kryžiais. Žemdirbiai laidoja žemės ūkį. Sukilo prieš Vyriausybės planą didinti mokesčius.

Ūkininkai stato kryžius

Ūkininkai stato kryžius

„Norime atkreipti dėmesį į vis didėjančius mokesčius ir neigiamą požiūrį į žemdirbį, kuris yra tiek sureikšmintas, kad mes nemokame mokesčių, esame išlaikytiniai. Bet mes visus maitiname, iš tikrųjų“, – sako ūkininkas Sigutis Jundulas.

REKLAMA

Vien Suvalkijos laukuose trečiadienį išdygo keturios dešimtys kryžių. Visoje šalyje planuoja jų pastatyti per tūkstantį. Ūkininkams, prezidento Gitano Nausėdos siūlymu, gali brangti dyzelinas. Vyriausybėje svarstomi didesni mokesčiai už žemę ir „Sodrai“, taip pat gyventojų pajamų mokestis.

Žemdirbiai sako: kelerius metus iš eilės juos skriaudė gamta ir tai atnešė nuostolių. Esą didesnė mokestinė našta būtų nepakeliama.

„Tai toks klausimas: aš dabar neturiu iš ko sumokėti, o kaip tada reikės sumokėti, ką tada reikės daryti? Imti dar didesnes paskolas, iš giminių skolintis. Ieškoti darbo, į užsienį važiuoti? Ten geriau moka“, – pasakoja ūkininkas Paulius Vazdaitis.

„Mūsų ir gamta nemyli kelinti metai iš eilės. Suvalkijoje prieš kelis metus iššalo viskas. Po to prasidėjo du metus iš eilės sausra. Vienu metu buvo liūtys – vėl nepavyko derliaus nuimti sėkmingai. Taip kad labai bus sunku“, – teigia ūkininkas Vidmantas Laskevičius.

Anot žemdirbių, situacija, pakėlus mokesčius, būtų labai prasta. Už produkciją – pieną, mėsą, grūdus – ūkininkai esą gauna skatikus.

„Kaip tik krito kaina. Ypač grūdų. Pernai buvo didesnė, šiemet – mažesnė. Kas pajėgs išsiversti, tie gyvuos, o kas nepajėgs – bankrutuos, kaip ir visi. Na, ką, nedirbsime“, – kalbėjo ūkininkas Saulius Kereiša.

„Tas mokesčių didinimas – jis kartais daromas ne taip, kaip turėtų būti. Žiūri, iš ko lengviausia paimti. Nepaimsi iš banko ar iš „Maximos“. Paims iš ūkininkų, nes iš jų lengviausia paimti“, – pasakoja ūkininkas Vidmantas Laskevičius.

REKLAMA

Kai prie valdančiųjų vairo stojo valstiečiai, o lyderiu tapo ūkininkas Ramūnas Karbauskis, žemdirbiai vylėsi, kad bus lengviau. Tačiau viltys, panašu, žlugo, nors pats Karbauskis sako nepritariantis didesniems mokesčiams.

„Jeigu šnekėti apie praėjusius metus, mes 3 kartus padidinome pajamų mokestį žemdirbiams. Ir, kaip suprantate, niekas negrasino išeiti į gatves, kažką padaryti. Dabar tos akcijos žalių kryžių yra, matyt, laiku, nes žemdirbių gyvenimas nėra labai geras“, – sako valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

Premjeras žemdirbių klausimu nori likti neutralus. Užtat finansų ministras nusiteikęs kategoriškai – žemdirbiams mokesčius, anot jo, būtina didinti.

„Girdime juos ir tikrai norime sprendimų, kurie neapsunkintų šitos naštos, o protestuoti žemės ūkis turi teisę. Tai yra giluminės problemos. Ilgametės, giluminės problemos šitame sektoriuje“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

„Ilgą laiką galiojo nemažai mokestinių lengvatų ir valstybės kontrolė yra pasisakiusi dėl siaurinimo. Vyriausybė tas lengvatas palaipsniui siaurina. Ir, aš manau, kad tai yra civilizuotas kelias. Visi sektoriai turi solidarizuotis vienodai ir prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo“, – teigia ministras Vilius Šapoka.

Ūkininkai neatmeta sunkiąja technika užtvindyti Vilnių, jei valdžia neatsisakys planų didinti mokesčius.

Rimas
2019-11-13 20:45:01
ponai pazaliave, ne tuo adresu kreipiates-imkite uz gerkles perdirbeju ir prekybos magnatus...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vilius 2019-11-20 19:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tegu pasistato tuos kryzius prie savo dvaru o ne neteisetai prichvatizuotose zemese   ATSAKYTI
Ne ukininkas 2019-11-19 11:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ponai zaliuju kryziu savininkai. Negadinkit medienos ir maziau skiskites. Ismokot propoganda naudotis?! Tikrai ne jus biednai atrodo ir, tikrai ne jus nubiednejote. Dirbate savo darbus uzdirbate nemazus pinigus, manipuliuojate padetimi,ir turite buti lygiai tiek pat socialiai atsakingi, kaip ir likusi visuomenes dalis. Tik maza dali ukininku galima vadinti ukininkais, o statantys kryzius - besociai verslininkai alinantys zeme, kuriems sejomaina - nesuprantama fraze. Uzteks jums terst gamta ir svetimu kiseniu keautis turtus!

   ATSAKYTI
Mama 2019-11-15 11:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nebūtų lietuviai, kad tik vieniems ant kitų pavaryt. Vietoj to kad varto vieni ant kitų geriau palaikytumėt vieni kitus... Tokia pas mus jau valdžia ir visada tokia buvo... Aš esu mama auginu vaikus einu į darbą turiu neįgalumą mokesčius moku taip sakant du kartus nes esu drausta valstybės ir dar nuo algos atskaičiuoja sveikatos draudimą o vienas metais dirbdama ir augindama mažamečius vaikus turėdama neįgalumą likau skolinga valstybei nemenką sumą pinigų, kurią VMI nurėžė nuo banko sąskaitos be jokio perspėjimo...O kai paskambinau ir pasakiau kad aiškinsiuosi kitame laido gale išgirdau - Aiškinkitės , nepadės... Tai kam vieniems kitus nervint jei visi mažiau ar daugiau esam nuo valstybės nukentėję...   ATSAKYTI
Žygimantas 2019-11-14 19:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stambiausi ūkininkai ir verkia o kur jūs matėt kad mažiukai verktų nes tiem stambiem ūkininkam negerai ir negerai. Nor sykį bus teisybė. Kiek paprastas žmogus sumoka mokesčių tai kuo jie įpatingi tegul sumoka   ATSAKYTI
Pritariu 2019-11-19 11:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Duok die, kad tik butu. Gana jiems krautis turtus ir dejuoti.
Besociai verslininkai, o ne ukininkai suprantantys gamta. Pastarieji ja tik tersia.   
Onute 2019-11-14 19:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuvos ukininkai verkia daugiausia uz visos Europos ukinikus. Sukciai nori visko uz dykuti. Izraelyje zydai ant akmens ir smelio uzaugina darzoviu ir vaisiu tiek kad paseria visa Rusija, o musu kolukiu pirmininkams viskas blogai. Tegul neaugina,/tikrai nepagazdins. Ir taip lenkiska ir ispaniska produkcija valgom.   ATSAKYTI
zenonas 2019-11-14 19:08:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
supisti verksniai: nelyja blogai, lyja vel negerai. tegu pasiziuri kaip augina kitose salyse ukininkai kulturas, kur karsta, kur zeme molis arba vien akmenys, kur laisto kasdien is grziniu net javines kulturas. ir uzauga derlius ir niekas neverkia. lengviausia tinget dirbt ir kompensacija paimt nurasant viska ant sausros ar dregmes pertekliaus.   ATSAKYTI
Arnas 2019-11-14 20:01:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jūs pirma gal pasidomėkite neburbuliaves kokia jau ta kompensacija, jos beveik neįmanoma gaut, plius ne visur buvo skelbta kritinė sausra, nes gal pora lašų nukrito. Kur žemė prasta tai ten niekas ir nesižaidžia, pasėja - nukulia, nieko nededa. O jei jau skundžiatės maža pensija ar atlyginimu tai eikit dirbt.   
Juokinga 2019-11-14 14:32:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegu skriaudžia toliau tuos ūkininkus. Maži ūkiai žlugs, o dideli susirinks žemes iš jų ir pasisamdys tuos mažiukus dirbti pas juos. Ir mylimam kolūkyje pakėlėm žemės ūkį mes?    ATSAKYTI
vilius feodalai kuriasi ir dabar jau did 2019-11-20 20:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
amdys kam jie kas geriausia jie pasieme uz dyka uz ismokas isigijo technika nuodija paselius tuo paciu ir produktus   
Ot 2019-11-14 08:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pirmiausiai tautos išrinktieji turi vykdyti daugumos rinkėjų valią ,jų atsiklausti tada kirpti.n Ar ta Konstitucijos nuostata vykdoma?   ATSAKYTI
naisiu caras 2019-11-14 07:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ir tapo milijonieriumi,mokedamas mazus mokescius. Tada tegul stambus ukininkai uz gydyma mokasi patys,ir uz vaiku mokslus   ATSAKYTI
Ukininkas 2019-11-19 15:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kas moka gal tu asilo galva ir uz jus dar mokame  
Kauniečiai 2019-11-13 22:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kainas ir kasos aparatus tegu susideda ūkininkai turgeliuose-mažiau verks.O tai eini per turgų, o kainų-nėra.Galėtų valdžia tuo pasirūpinti,žinotų kokias kainas iškėlė tie verksniai.Eina žmonės ir spjaudosi,devintą kailį nuo miestiečių lupa.Tfu...brudai.   ATSAKYTI
Ūkininkas 2019-11-13 23:13:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažin koks procentas ūkininkų ten sėdi.
Atiduodant produkcija perdirbėjams,kainos apgailėtinos.
  
Brude 2019-11-14 05:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Už siaugink pats ir esk  
žalias ir iš kaimo 2019-11-13 22:43:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
pareina ragas karabaso sutvei, savi jau kryzius stato, savai (jų) valdziai. kazi ka dabar karabasas porins, tipo, ce konservatoriai su kryziu zygi daro??   ATSAKYTI
kryzius 2019-11-13 22:31:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
va ir pyzdets pareina korbauskisu   ATSAKYTI
Viktorija 2019-11-13 21:37:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Būtent Maximininkus kalkit prie tų kryžių. Jų apetitui galo nebus , nelaukit. Baisesnių aferistų , sukčių ir plėšikų už juos nerasite visame pasaulyje. Kokybės nėra jokios , o antkainiai iki 300%. Kaip galime gerai gyventi , jei vos gavę atlyginimus tuojau pat atiduodame jiems? Pamąstyti galima būtų , jei tik valdžioje nebūtų korumpuotų valdininkų , išlaikomų už mokesčių mokėtojų pinigus.
Jiems mokame mes patys ir išlaikome patys tas didžiules armijas visokių valdininkų ir ofisų klerkų. Gavę kyšius , prisidūrę prie "algos " , tarpsta , bujoja , vargo nemato ir nematys , jei tik neatsiras sąžiningų žmonių ir jų iš tų šiltų vietų neišmes , kaip musių iš barščių bliūdo.
Ačiū , jei kas mane girdi.   ATSAKYTI
Nereikia pasakų... 2019-11-13 22:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
.....kaip „badauja” ūkininkai.Kaune ūkininkų turgelyje,tie badaujantys ūkininkai taip iškėlė daržovių,mėsos,pieno produktų kainas,kad net kainų nededa.Kuo labiau kainas kelia,tuo mažiau žmonių pas juos eina pirkti,žmonės gryžta į maximas,rimi.Kuo labiau verkia,tuo labiau kainas kelia.Laikas tuos verksnius normaliai apmokestinti.Įveskite kasos aparatus,gal mažiau verks ir kainos pradės rodyti,o tai gaili lapelio popieriaus kainai parašyti.  
žalias iš kaimo 2019-11-13 22:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
viktorija, tai ka kalt prie kryziu? maximininkus ar valdininkus? ar nupušusias bobas?
p.s. eik ne i maximas, bet i Norfas, ten Super praktiskos kainos, "kak raz" bus...  
tai 2019-11-13 21:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek to zalio dyzelino gauna....kur tik kryziu pastato-pazaliuoja   ATSAKYTI
Zosė 2019-11-13 20:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Girdėjau per TV ūkininkų dejones, gamta juos skriaudžia. Apsidrauskit, ir neskriaus. Šiaip ūkininkai paprato turėti daug nuolaidų, pigiu dyzelinu važinėti, mažai samdiniams mokėti. Ir dar prašo juos gerbti   ATSAKYTI
Ūkininkas 2019-11-13 23:03:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Matau ,kad nesupranti ka kalbi.Ukininkas gauna apie 12 centu už litra pieno atiduodant perdirbėjams.Panaši situacija ir su kita produkcija.  
Ramunas 2019-11-14 08:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nemoki ukininkaut mesk ta sudina reikala eik i maxima dirbt.   
Rimas 2019-11-13 20:45:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ponai pazaliave, ne tuo adresu kreipiates-imkite uz gerkles perdirbeju ir prekybos magnatus...   ATSAKYTI
Siūlau 2019-11-13 20:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kartuves statyti,tai gal dar pravers kada.   ATSAKYTI
Sofija 2019-11-13 21:44:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikrai tik kartuves ir statyti jiems tiems sukčiams ,vagims ir aferistams valdžioje sėdintiems. Tegul prieš juos pakariant , prisipažįsta kaip ir kokiu mastu apvogė Lietuvą. O tada pakarti žemyn galva ir laukti pavasario , kad atitirpusius , galima būtų pakišti po velėna.  

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Katinas ir kojotai (nuotr. stop kadras)
Kalifornijoje gyvenantis Maksas nustebo pamatęs nakties nuotykius savo kieme. Vyras išvydo, kaip aštuonių metų katinas kovoja net su trimis kojotais, kai šie įsiveržė į ...
Pareigūnams apie įtartiną vairuotoją pranešusi pilietė įsiuto: nuojauta nemelavo (nuotr. stop kadras)
Susirūpinę piliečiai policijai pranešė apie galimai neblaivų automobilio vairuotoją. Atvykę pareigūnai ir laidos „Farai“ operatorius rado stovintį automobilį veikiančiu ...
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų (nuotr. stop kadras)
Šiauliuose girtas vairuotojas pėsčiųjų perėją kirto degant raudonam šviesoforo signalui, joje kliudė sužeidė žmogų ir spruko iš įvykio vietos. Tačiau pabėgti toli jam ...
Algimantė Daugėlaitė  (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši studentė Algimantė Daugėlaitė. Iš Gargždų kilusi mergina dalinasi savo gyvenimo lūžiu, kuris suteikė ir jai, ir šeimos ...
Grožėjimasis gamta virto kova už gyvybę: kilo panika, žmonės liko įkalinti (nuotr. stop kadras)
Indijoje, Himačal Pradešo valstijoje, turistai ir vietiniai gyventojai negalėjo patikėti savo akimis, kai važiuodami kalnų keliu tapo neįtikėtino incidento liudininkais. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Tragiška sutuoktinių mirtis Kauno rajone: aiškėja lemtingo įvykio detalės
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų