Kaip nutiko, kad seną močiutę prižiūrėjusiai socialinei darbuotojai po jos mirties atiteko ir močiutės pinigai, ir jos butas? Tai bandė išsiaiškinti laidos „Prieš srovę“ žurnalistai. Močiutės Onos turto išviliojimu apkaltinta socialinė darbuotoja Jūratė Razmienė pati paskambino į redakciją ir nusprendė papasakoti savąją istorijos pusę.

„Aš pas mamą nenuvažiavau per tą laiką aplankyti. Aš rūpinausi Onute. Ir aš galvojau, kad būsiu kaip socialinių darbuotojų pavyzdys, kokie mes turime būti. O istorija atsisuko prieš mane“, – vos tramdydama ašaras laidoje pasakojo Jūratė.

Socialinių paslaugų centre, buvusioje Jūratės darbovietėje, nuomonė apie ją yra vienareikšmiška – Jūratė padarė baisų nusižengimą. Tačiau Jūratė pasakoja, kad išaiškėjus faktams apie butą ir pinigus ji buvo įkalinta: viename kambaryje moteris praleido visą dieną ir, anot Jūratės, ji buvo reketuojama dėl močiutės pinigų.

Anot Jūratės, direktorė jai liepė dėti pinigus ant stalo. Socialinių paslaugų centro atstovė šią versiją griežtai neigia.

REKLAMA

„Ne, žinokit, tikrai šitaip nebuvo, nes aš pati dalyvavau tuose pokalbiuose ir tikrai taip nebuvo, – pasakojo Eglė Buivydaitė. – Mes esame giliai įsitikinę, kad žmonės, darbuotojai, dirbantys tokiose įstaigose su socialiai pažeidžiamais žmonėmis, senais žmonėmis, negali tokių dalykų daryti. Jie yra darbuotojai, jie yra išlaikomi savivaldybių ir jiems už tai yra mokami atlyginimai ir tokių dalykų daryti jie neturi teisės.“

80-metė Onutė buvo labai ligota, ji turėjo vaikų, turėjo ir brolienę, su kuria gerai sutarė. Kai lankyti močiutės socialinių paslaugų centras atsiuntė savo darbuotoją Jūratę, pasak pačios Jūratės, jau tą pačią dieną ji tvarkydama močiutės butą sužinojusi iš močiutės Onutės, kad jos vaikai išvykę į užsienį ir sergančiai, iš lovos jau nepakylančiai mamai, jie ne vienerius metus net nepaskambina.

Kai vis labiau silpstančios Onutės giminaitė, panašaus amžiaus brolienė, gyvenanti Kaune, atvažiavo į Klaipėdą, būtent ji su Onute paprašė Jūratės imtis privačiai prižiūrėti senolę ir už tai gauti jos butą.

Kaip su socialine darbuotoja sutarė Onutė, taip ir padarė, o kad viskas būtų teisėta, močiutė nutraukė sutartį su socialiniu centru, su Jūratės darboviete, ir ji ėmė močiutės namuose lankytis viso labo kaip privatus žmogus. Savo namuose, liudininkų akivaizdoje, močiutė surašė testamentą – butą paliko Jūratei ir įgaliojimu patikėjo Jūratei savo banko sąskaitą su 4000 eurų.

Močiutė Ona tuo laiku jau gyveno ne savo ir ne Jūratės namuose – ji gyveno Klaipėdos senelių globos namuose, todėl Jūratės darbovietei – socialinių paslaugų centrui – kilo įtarimas, kad tas močiutės ir Jūratės susitarimas labai jau pelningas Jūratei ir nenaudingas močiutei.

REKLAMA

Butas testamentu užrašytas Jūratei, močiutės banko sąskaita po metus trukusio Jūratės globojimo buvo tuščia. Keturių tūkstančių eurų jau nebuvo. Jūratė gula kryžiumi – čia nieko nuostabaus nėra ir puola rodyti dokumentus. Dokumentus ji rodė ir ikiteisminį tyrimą pradėjusiai prokuratūrai.

Moteris rinko ir saugojo visus čekius, kam ir kada slaugydama močiutę išleido pinigus – pirko močiutei sanatoriją, samdė transportą ją ten vežti, visus metus mokėjo komunalinius už močiutės butą, pirko ir maistą, ir vaistus, todėl pinigų neliko.

Išnagrinėję dokumentus ir visą minėtąją situaciją prokurorai pradėtą ikiteisminį tyrimą nutraukė – svetimą močiutę globojusi Jūratė, pasak pareigūnų, nieko blogo nepadarė, bet Jūratė jau buvo išmesta iš darbo. Net ir po prokuratūros sprendimo moteris į darbą nesugrįžo.

„Mes ir dabar laikomės tos nuostatos, kad darbuotoja padarė nusižengimą, ko tikrai neturėjo daryti, nes tai buvo mūsų buvusi klientė. Ir buvo nusavintas mūsų klientės turtas“, – teigė Socialinių paslaugų centro atstovė Eglė Buivydaitė.

Ir kaip gi nuspręsti, kas teisus – valstybinė įstaiga, savo darbuotoją Jūratę atleidusi, kai tik išaiškėjo, kas nutiko močiutės turtui, ar Jūratė, kad nevogė močiutės turto, o rūpinosi jos sveikata ir prablaškydavo jos vienatvę. Kas teisus?

Pasak Onutės brolienės Janinos, Jūratė praskaidrino senolės senatvę. 

Daugiau detalių apie situaciją, kaip į visą tai reagavo Onutės vaikai ir kodėl Onutės butas šiuo metu Jūratei virto našta, žiūrėkite vaizdo siužete.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

Saule
2019-11-06 11:02:17
Jaigu visas turtas butu atitekes valstybes tarnautojai tai sios istorijos nebutu . Kazkam labai gaila ,kad viskas atiteko tam kas tikrai rupinosi ir dirbo .
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zita 2019-11-10 16:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Socialiniams darbuotojams turetu buti istatymiskai draudiama perimti globotiniu turta.    ATSAKYTI
Vilija 2019-11-09 21:03:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai žiūrėti tai niekas nenori, net neįsivaizduoja koks yra sunkus ir kantrybės reikalaujantis darbas, o kai pasisuka kalba apie pinigus ir turtą, tai tai visiem jo reikia, reikia užsitarnauti tada ir gausi, ši moteris užsitarnavo savo sunkių darbų ir kantrybę, nes ji turi gerą sirdi   ATSAKYTI
as 2019-11-09 16:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mano kaimyne ir tuo verciasi,tik dar gudriau,padaro neveiknia atiduoda i ubagyna,o pati perka uz skatikus jos buta ta suma rodo prieglaudai ir paskui parduoda uz normalia kaina,taip jai i kisene nubyra apie15000 euru,va koks biznis vyksta lietuvoj   ATSAKYTI
Laura 2019-11-09 15:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodeksas tokius darbuotojo ir kliento finansinius santykius griežtai draudžia. Pasirinkusi, priimti klientės turtą, darbuotoja žinojo, kuo rizikuoja. Teisiškai ne nusikaltimas, bet etiškai taip. Lygiai taip, kaip psichologam negalima turėti meilės santykių su klientais, nors nenusikaltimas gi suaugusiems asmenims turėti santykius   ATSAKYTI
As 2019-11-09 12:34:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taip iseina,jeigu vaikai atsisako savu tevu slaugymu senatveja,tada turi vienas numirti alkanas,be jokuos prieziuros!Kas gali man senai isakyti,kam palikti savo turta?Ogi niekas,kas priziures,tam ir turtas atiteks! Vadinasi,kas daro gerus darbus liet tampa didziausiu nusikalteliu!Jums stiprybes,teisybe bus ivertinta jei ne suoj zemej,tai isejus i amzinybe!Geri darbai buna neuzmirsti,o pavyduoliai sulauks savo teismo aukstybese!   ATSAKYTI
Regina 2019-11-08 21:07:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia viskas pagal istatyma, o jiems pavydas.    ATSAKYTI
7 2019-11-08 19:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Teko susidurti su šita asmenybė. Sukta kaip velnias. Neeilinių artistinių sugebėjimų. Tai ašaros, vargšė, tai grąsinimai... Įvairiausius metodus naudoja savo tikslui pasiekti...   ATSAKYTI
keistas įstatymas 2019-11-08 15:00:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
pagal pačios direktorės susikurtus įstatymus taip išeina, kad jos darbuotojai negali dirbti po darbo , keista. Nuo kada Lietuvos įstatymai tai draudžia?Juk buvo globojama močiutė po darbo.Ką atsakys soc. apsaugos ministras Kukuraitis ?Jūratei stiprybės.   ATSAKYTI
Ina 2019-11-08 05:19:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Civilizuotam pasaulyje slaugė būtų nuteista už "financial abuse". O čia dar palaikymas, "...gerai, kad nepaliko ir tt. ir pnš...." Laukiniai ir tiek. Tokiu mąstymu tai jei šluoji gamykloje grindis, tau irgi turėtų 1 gamybos skyrių padovanoti. Taigi dirbai, gerai, švaru buvo. O atlyginimas kam tada? Jei papildomai pasipelnyti darbovietėje bandai- tai visada vagystė.   ATSAKYTI
. 2019-11-08 16:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
eik geriau į savo fyš fabryk, nesąmonių nerašius  
skaitytojas 2019-11-08 18:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ar esi sita darba dirbusi, kad emiesi teisejos darbo. Pabandyk, tada reiksk savo "svaria" nuomone  
D 2019-11-08 20:06:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne ką tezinot apie pasaulį. Dirbau JAV ten paprasta ir įprasta, kad senoliai patikusiam slaugui turta palieka ir vaikams praneša, o ir notarui užtenka tokį nora skambučių užregistruoti. Belgijoje panašiai, jei vaikai, giminės nežiūri, o atsiranda paslaugus žmogus, savivaldybei pranesi, kad globos Mociute. Valdžia vaikus suranda ir griežtai klausia ar prižiūrės. Deja, vis daugiau vaikų sutinka, kad slaugas gyventu su tėvais ir pasiimti turtą. Patys nebenori vargti
Ar tai gerai. Galvokime  
Ko ko 2019-11-07 10:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Dirbu soc.d.padejeja ir dar po darbo ciut ne kasdien begu pas savo tolimą giminaitę,jai padėti.Tai kai ji numirs ir liks man turtas, matau, kad galiu turėti reikalų su valdiškais namais. O dar mama namie laukia kad grįžusi iš darbo uzeiciau...jai mažiausiai lieka laiko. Ir įtik tu visiems.
   ATSAKYTI
Alma 2019-11-06 18:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jeigu ponios globojama a.a.mociute nebutu maciusi valdisku namu tada,madam, ramiai galėtu pasidžiaugti turteliu...   ATSAKYTI
Ix 2019-11-07 10:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Slaugos namų daug kam reikia tokiam amžiui.Ligoninese nelaiko, o žmogui dar reikalinga medicininė priežiūra. Kas nesusiduria su tuo, tai neturi jokio supratimo.O labiausiai tai reikia kaimynų ir artimųjų bijoti...ką pagalvos.  
Dovile 2019-11-06 17:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Girdėjau iš žmonių, pažįstančių šią socialinę ,nelabai gerų dalykų apie ją kaip žmogų.   ATSAKYTI
Negi 2019-11-07 19:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Manai, kad tave pazistantys zmones tik gerai apie tave atsiliepia? :))))  
Jolanta 2019-11-07 22:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir aš galiu pritarti jums ☹️  
Sss 2019-11-08 08:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiem neįtiksi ir širdies iš krūtinės neisplesi
ir neparodys, nepasitinciam tavimi   
Gėda 2019-11-06 14:48:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
jau ne pirmas žinomas atvejis, o kiek dar nežinomų... nėr ko verkt socialiniem darbuotojams dėl atlyginimo...   ATSAKYTI
Tai 2019-11-06 21:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pabandyk padirbeti soc darbuotoju- pamatysi kiek daug babuciu turtus uzrasineja  
Emma 2019-11-06 13:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Tavo kvietimas labai butu populiarus gruzijoj viena karta idetum iskasytu aras kusius visam jusa tam bardeliui metus barskintis nebenoretumet buk tikra lietuve vaziuok i gruzija.   ATSAKYTI
Ats 2019-11-09 08:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senai gryzai?   
Eina 2019-11-06 13:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nervas buvusios darbovietes virsininkam kam paprasta darbuotoja grobiu nepasidalino,susidures jau sutokia situacija asmeniskai,supuvusiu tamajiedu krastas lt.   ATSAKYTI
2019-11-06 12:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kažkokia komedija padaryta. Močiutė kam norėjo tam ir paliko savo turtą.Juo labiau jei tikrai vaikai ir kiti giminės jos nelankė ir nesirūpino man tai logiška, jog serganti močiutė viską ką turėjo paliko žmogui kuris bent kiek ja rūpinosi ir prižiūrėjo.Aišku kaip ten buvo ir tiesos mes nesužinosime.Skandalas padarytas lygioje vietoje ten kur jo net būt neturėjo vietoj nesąmoningų teismų galėjo tuos pinigus skirt pagerinti vieno ar kito garbaus amžiaus žmogaus likusį laiką žemėje.bent keli iš senolių gal butų galėje oriai palikti šį pasaulį, o dabar draskosi dėl menko butelio kuris atrodo jiems lyg pilis ant jūros kranto   ATSAKYTI
As 2019-11-08 08:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pokolkas vienas is protingesniu komentaru.Turto savininkams kam nori tam ir palieka savo turta po mirties. Suprasciau jeigu butu samde artimieji ja priziuret, nes jie uzsienije, tai tokiu atveju galbut ir butu nusikaltimas.   
lota 2019-11-06 11:28:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Labai paprasta istorija: palieka senukus likimo valiai, šie padėjusiems žmonėms užrašo savo turtelį, o tada atsiranda visas būrys giminių, kurie puola juodinti žmogų ir tampyti po teismus. Jei mieli lietuviai,rūpintumėtės savo artimaisiais, viskas būtų PAPRASČIAU.    ATSAKYTI
ju 2019-11-08 08:43:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu  
Saule 2019-11-06 11:02:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jaigu visas turtas butu atitekes valstybes tarnautojai tai sios istorijos nebutu . Kazkam labai gaila ,kad viskas atiteko tam kas tikrai rupinosi ir dirbo .   ATSAKYTI
Įdomiai čia... 2019-11-06 11:02:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jei močiutės namai atitenka senelių namams- tai teisinga ir sveikintina, o jei ją globojusiai moteriškei -tai jau nusikaltimas...    ATSAKYTI
Dd 2019-11-06 11:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Papasakosiu trumpai...vos neatsitiko su mano mama taip...buvo soc.darbuotoja ir...vadovė, kuri po tam tikrų poelgių pasakė trumpai...jeigu kan nebūtų naudos kam man tuos senius prižiūrėt....tsi vyksta Alytuje, kur yra išduodsmi leidimai vykdyti soc.rūpybai!!!!   ATSAKYTI

Top Video

Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
DABAR RODOMA
Vyras dėl nesėkmės vakarėlyje kaltins žmoną dar ilgai: juokėsi visi
DABAR RODOMA
Keleiviai tapo dramatiško įvykio liudininkais: vaizdas priverčia sustingti
DABAR RODOMA
Oskaras Ridikas parodė išpuoselėtą kūną: be treniruočių negali
REKLAMA
Pinigai (Fotobankas)
Valdžia giriasi, kad kitąmet atrieks daugiau pinigų skurdui mažinti ir, kaip dabar madinga sakyti, gerovei didinti. O kad viskam užtektų pinigų, norima didinti ir mokesčius. ...
Elektros šokas (nuotr. stop kadras)
Dramatiškas įvykis užfiksuotas ir paviešintas „Youtube“ sulaukė didelio dėmesio.  Jame užfiksuota, kaip pareigūnai su elektros šoku tramdo vyrą, kuris rankose laiko vos ...
Stella (nuotr. stop kadras)
Susipažinkite su Stella. Šis keturkojis ypatingas – dėl savo talento tapo tikra sensacija internete. Augintinis moka sudėti sakinį ir pasakyti, ko nori. Tačiau tai daro ...
Sužeistas paukštis (nuotr. stop kadras)
Šiurpios naujienos iš gyvūnijos pasaulio. Į Kauno specialistų rankas pateko peršautas paukštis. Jį kiaurai perskrodė niekdario iš lanko paleista strėlė. Gyvūnų globėjai ...
Gaisrai Australijoje (nuotr. stop kadras)
Dėl nesiliaujančių gaisrų Australijos rytinėje dalyje jau skelbiamas katastrofinis pavojaus lygis. Čia tai daroma pirmą kartą po dešimtmečio. Liepsnos braunasi į didžiausio ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų