Išskirtiniai vaizdai iš Alytaus: TV3 žinios gavo įrašą, kad gaisras kilo ne pirmą kartą

Ugnies ir dūmų košmaras Alytuje tęsiasi. Ugniagesiams gelbėtojams antra para nepavyksta užgesinti degančios vienos didžiausių Baltijos šalyse padangų perdirbimo įmonės. Daugiau nei šimtas įmonių nutraukė darbą, ugniagesiai pritrūko vandens, jo tiekimas nutrauktas ir viename mikrorajone. Medikai perspėja – šiandien į aplinką patenka daug kenksmingesnės medžiagos nei vakar. Kokia žala bus padaryta gamtai – net neįsivaizduojama. Tuo tarpu gresia ir skandalas. TV3 žurnalistams pavyko gauti medžiagą, kurioje nufilmuota, kad gaisras įmonėje galimai įsiplieskia ne pirmą kartą.

Jau antrą parą gausioms ugniagesių pajėgoms nepavyksta užgesinti smilkstančių padangų. Anot pareigūnų, gaisro plitimą pavyko sustabdyti, tačiau likviduoti – ne. Matosi, kad padangos vis dar rusena. Gaisras kilo 2000 kvadratinių metrų patalpoje. Neatmetama, kad pastatas gali sugriūti.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras Alytuje numalšintas, tačiau pasekmės išliko

„Dar tas degimas vyksta, jisai kontroliuojamas tas degimas daugmaž. Kad išsiplėstų daugiau iš tų ribų ko gero pavojaus nėra. Bet, aišku, garantuoti visko negalima“, – sako Alytaus PGT viršininkas Algirdas Butronis.

„Buvo atlikta konstrukcijų žvalgyba. Negalime teikti, kad jos yra netvirtos, tačiau įvertinus tai, kad tam tikruose taškuose, visą parą buvo liepsna, tai galima tikėtis kažkokio galbūt netikėtumo“, – teigia štabo vadovas Gediminas Šukšta.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras Alytuje

Antra para vėjas nuodingus dūmus neša ne į miesto pusę. Stipriai uždūmintas Pramonės rajonas, gyvenamųjų namų čia nėra. Dūmus vėjas nunešė link kaimų. Stipriausiai smogą pajuto Miklusėnų gyventojai:

„Nemažai buvo dūmų. Mes važiavome kaip tik į Alytų, į vaistinę tai nemaža jų buvo. Smirdėjo, taip.“Pramonės rajone smogas toks stiprus, kad net važiuojant mašina, būtina užsidėti kaukę. Nes dūmų bemat prieina į mašiną.

REKLAMA

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. gaisras Alytuje

Alytuje paskelbta ekstremali padėtis. Kenksmingų dūmų iš gaisravietės – mažiau nei vakar. Tačiau specialistai įspėja, kad šiandien jie – daug sykių kenksmingesni. Gali padaugėti vėžinių susirgimų. Todėl būtina saugotis dūmų ar apsisaugoti – nešioti medicinines kaukes.

„Dabar tas smilkimo procesas jisai išskiria dauguma cheminių medžiagų. Tai yra visus lakiuosius organinius junginius, sieros junginius ir kitas medžiagas. Tai būtent dabar yra pats kenksmingiausias“, – pasakoja visuomenės sveikatos centro atstovė Dalytė Nekraševičienė.

Alytaus meras sako, kad vėjas nuodingų dūmų į miestą neatpūtė. Užterštas tik Pramonės rajonas.

„Šiuo metu situacija yra stabilizuota, gaisras yra gesinamas. Likę pavieniai židiniai. Matome, kad užterštumo mieste visiškai nėra, miestas yra saugus, švarus ir jame vyksta normalus gyvenimas“, – kalbėjo meras Nerijus Cesiulis.

Antrą parą tęsiant gesinimo darbus, ugniagesiai pritrūko vandens. Vieną balą jau išsiurbė, teko ieškoti kitos. Netoli gaisravietės esančio Putinų mikrorajono gyventojai, taip pat nuo vakar neturi vandens. Gaisras buvo gesinamas ir iš geriamojo vandens vandenvietės. Žmonėms cisternose atvežamas vanduo. Jie pasidalijo išgyvenimais:

„Kol kas nėra nusiskundimų, bet kaip bus toliau neaišku. Viskas sustojo, absoliučiai.“

„Nuo vakar nėra vandens. Visai neliko.“Dėl ore tvyrančio kenksmingo sveikatai smogo, dalis Alytaus įmonių šiandien nedirba. Verslininkai uždarė bendroves, parduotuves ir išleido darbuotojus namo.

Šiandien veiklą sustabdė apie pusantro šimto įmonių, be darbo – tūkstantis žmonių. Aplinkosaugininkai dar nesiima vertinti ekologinės katastrofos padarinių. Žalą skaičiuos, kuomet gaisras bus likviduotas.

REKLAMA

„Stebime situaciją, yra imami mėginiai oro taršos, vandens taršos, kas išleidžiama į Nemuną. Lietus ir nuotekos, kadangi su vandeniu, naudojamu gesinimui išteka į Nemuną“, – sako aplinkosaugininkas Jaunius Janonis.

Šiandien veiklą sustabdė apie pusantro šimto įmonių, be darbo – tūkstantis žmonių.

Pradeda aiškėti, kad gaisras padangų perdirbimo įmonėje įsiplieskia ne pirmą kartą. TV3 žurnalistai gavo vaizdo medžiagą. Vienas buvęs įmonės darbuotojas nufilmavo, kaip padangų perdirbimo įmonės patalpose dar šiais metais esą siautėjo ugnis. Gaisras neva kilęs ne vieną kartą. Niekam apie tai nebuvo pranešta. Kad iš bendrovės ne kartą vertėsi juodi dūmų kamuoliai, pasakoja ir šalia gyvenantys alytiškiai:

„Mes pastebėjome jau seniai. Kartais išmesdavo juodus dūmus, tokius debesis, bet nežinojome, kad ten tokia gamykla yra.“

„Baisu, žinokit. Aš kaip astmatikė , aš tai kosčiu. Žinot, kaip sudirgina bronchus. Bijau, kad galiu apsirgti.“

Įmonės vadovas pripažįsta: incidentas ne pirmas.

„Taip, buvo gaisras. Bet jo charakteris visiškai kito buvo. Bet ištyrėme tą atvejį, numatėme priemones, identifikavome priemones. O čia yra visai kitas atvejis“, – kalbėjo įmonės direktorius Juozas Cicėnas.

Aplinkos ministras kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų ištirtas gaisras Alytuje. K. Mažeika mano, kad atsakomybę už tai, kas įvyko turėtų prisiimti bendrovės vadovas. Kol kas manoma, kad viena žala gamtai gali būti ne mažesnė nei penki milijonai eurų.

„Įmonė turbūt nesilaikė reikalavimų, nesilaikė priešgaisrinių reikalavimų. Būtent leidimuose nurodytų reikalavimų, kaip tvarkytis su pavojingomis medžiagomis. Mūsų specialistai kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas. Nes kalbama tikrai apie didelės vertės žalą“, – teigia ministras Kęstutis Mažeika.

Į policiją su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą šiandien kreipėsi ir padangų perdirbimo vadovas. Prašymas, ištirti gaisro priežastį.


Rašyti komentarą...
D
DEmokratija
2019-10-17 22:10:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai teisinio nihilizmo Lietuvoje rezultatas, kai teisia ne įstatymas, bet dideli pinigai. Teisėja N.Veckienė, pasiryžusi teisinei tautai parodyti koks Lietuvoje teisingumas, tapo Lietuvos teisinio nihilizmo auka - teisės pūliniu. Dar jos vargai, net tremtyje, nesibaigia. Ją Lietuvos teisingumas nori palaidoti Lietuvoje, kaip palaidojo ir visus kitus dalyvavusius rezonansinėse teisinio nihilizmo bylose.
Atsakyti
-1

P
PP
2019-10-18 08:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Betvarkė ir prichvatizatoriaus nekontroliavimas privedė prie didelės ekologinės katastrofos Alytaus miestą ir aplinkinius kaimus. Valstybė byra iš vidaus del neatsakingo valdymo.
Atsakyti
0

A
Atsakomybė
2019-10-18 00:37:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministre, o kas savivaldybėse kontroliuoja kokia priešgaisrinė tvarka miesto verslo įmonėse? Kas atsako už priešgaisrinę tvarką mieste? Gal gaisrininkai? Gal tuos kontroliuotojus patraukti už kiaušinių?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų