• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai kiekviena mėnesį apmoka keletą sąskaitų – už komunalines, ryšio, televizijos ar kitas paslaugas. To nepadarius, paslaugų teikėjai siunčia priminimus, o nuo sąskaitų apmokėjimo kartais neatleidžia net mirtis.

Gyventojai kiekviena mėnesį apmoka keletą sąskaitų – už komunalines, ryšio, televizijos ar kitas paslaugas. To nepadarius, paslaugų teikėjai siunčia priminimus, o nuo sąskaitų apmokėjimo kartais neatleidžia net mirtis.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Ramunė piktinosi, kad, mirus mamai, interneto tiekėjas nesutiko nutraukti sutarties. 

„Po laidotuvių pradėjome tvarkyti palikimo reikalaus. Taip pat nutraukėme telefono, interneto ir kitų paslaugų sutartis. Juk mama jomis nebesinaudos.

Tačiau „Balticum TV“ nesutiko nutraukti sutarties. Jie paprašė arba grąžinti nuolaidas, kurias mama gavo per paskutinius 3 metus, arba apmokėti sąskaitas iki sutarties pabaigos, t. y. iki šių metų gruodžio mėnesio“, – pasakojo moteris.

Ji tikino, kad mama pasirašė sutartį, kuri numato, kad atsiradus force majeure (liet. nenugalimos jėgos) aplinkybėms, ją galima nutraukti.

REKLAMA
REKLAMA

„Todėl nesuprantu, kodėl įmonė nusprendė kitaip. Nežinome, kur kreiptis. Situacija absurdiška, žmogus mirė, tačiau sąskaitas turi apmokėti“, – skundėsi Ramunė.

REKLAMA

Sutartį siūlo pratęsti arba nutraukti

„Balticum TV“ atstovai tikino, kad tikriausiai įvyko nesusikalbėjimas.

„Atsiprašome ir užjaučiame dėl netekties. O galimybę atsisakyti paslaugų teikimo turi visi klientai, šį procesą reguliuoja ir prižiūri Ryšių reguliavimo tarnyba.

Gavę informaciją apie kliento mirtį, imamės visų veiksmų pagal numatytus įstatymus, šią informaciją užfiksuojame ir apdorojame“, – komentavo įmonės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, identifikavus paveldėtojus siūloma jiems toliau naudotis paslaugomis.

„Tačiau jeigu jie to atsisako, sutartį nutraukiame“, – tikino įmonės atstovai.

Sąskaitas nutraukia ne visi artimieji

Telekomunikacijų įmonės „Tele2“ viešųjų ryšių vadovė Asta Buitkutė prieš kurį laiką komentavo panašią situaciją dėl mirusio klientų paslaugų apmokėjimo.

Ji tąkart komentavo, kad mirus artimajam, jo vardu registruotą sutartį galima nutraukti atvykus į bendrovės atstovybę ir pateikus mirties liudijimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra paprasčiausias ir operatyviausias būdas užtikrinti, kad turite įgaliojimą tvarkyti ne savo vardu registruotą sutartį. Suprantame, kad tokiose situacijose, artimiesiems rūpesčių ir taip netrūksta.

Tad net jei, pavyzdžiui, šeimos nariai kreipiasi praėjus keliems mėnesiams po laidotuvių, o per tą laiką paslaugomis nebuvo naudotasi, kompensuojame atliktus nuskaitymus ir atgaline data. Tai įprasta praktika, ir žmonės geranoriškai pateikia mirties liudijimą“, – sakė įmonės atstovė.

REKLAMA

Ji pažymėjo, kad kiekviena situacija yra sprendžiama individualiai.

„Ne visada po mirties yra siekiama sutartį nutraukti. Kartais artimieji pageidauja perrašyti sutartį savo vardu arba toliau naudotis įranga“, – pastebėjo A. Buitkutė.

Palikimas ir skolos

Advokatų kontoros „Auctoritas“ vadovaujanti partnerė, advokatė Eglė Morkūnienė pažymėjo, kad priėmęs palikimą gyventojas paveldi tiek turtą, tiek įsipareigojimą vykdyti pasirašytas sutartis.

REKLAMA

„Tai reiškia, kad sutartys paveldėtojų nebūtinai turi būti vykdomos visą jų terminą, bet gali būti ir nutrauktos, tačiau įvykdant pareigą sumokėti netesybas, jei tokios numatytos sutartyje.

Taip pat paveldėtojai privalo sumokėti skolas už suteiktas paslaugas. Jei palikimas priimtas pagal apyrašą, skolos mokamos ne didesnės nei paveldėto turto vertė, jei palikimas priimtas be apyrašo – paveldėtojas už skolas atsako ir savo turtu“, – įspėjo advokatė.

Palikimo perėmimo reikalais rūpinasi notaras. Dėl palikimo priėmimo į notarą reikia kreiptis per 3 mėnesius nuo palikėjo mirties dienos. Kuris notaras priskirtas pagal teritoriją, gyventojai ras informaciją Notarų rūmų tinklalapyje, pasirinkę miestą arba regioną ir gatvę arba seniūniją, kurioje buvo deklaruota palikėjo gyvenamoji vieta. Užsienyje gyvenantys asmenys gali įgalioti advokatą tvarkyti jų palikimo reikalus.

Kartais paskaitės tokius apsurdus imi galvoti, ar Lietuva nėra durniausia šalis pasaulyje?
Todėl Lietuvoje ir populiarėja palaikų kremavimas. Iš pelenų sunkiau išreikalauti apmokėti sąskaitas - o taip tai antstoliai gali išsikasti ir liepti atidirbti. Mirtis viso labo vengimas mokėti mokesčius ir išsisukinėjimas nuo atsakomybės.
turi internetą kam tas tv? Juo labiau, kad visišką š..ą rodo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų