Vilniaus valdžia 50 proc. padidino žemės mokestį gyventojams

Trečiadienį sostinės taryba padidino nekilnojamojo mokesčio tarifą gyventojams. Per metus kai kuriems gyventojams teks mokėti ir po keliolika ar keliasdešimt eurų daugiau.

Sprendimas priimtas daugiausia mero Remigijaus Šimašiaus judėjimo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų narių balsais. Savivaldybė aiškina, kad didesni mokesčiai leis išvengti piktnaudžiavimo. Opozicija kritikuoja sprendimą didinti mokesčių naštą gyventojams.

„Norėdama išvengti piktnaudžiavimo atvejų, kai juridiniai asmenys naudojasi gyvenamosios arba kitos paskirties žemės sklypais, kurie nuosavybės teise priklauso fiziniams asmenims, komercinei veiklai vykdyti, savivaldybė suvienodino mokesčio tarifą iki 0,12 proc. visiems – tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Pavyzdžiui, iki šios mokestinės tvarkos pakeitimo, neretai atsitikdavo, kad juridinis asmuo, norintis mokėti mažesnį žemės mokestį, perrašydavo gyvenamosios ar kitos paskirties žemės sklypą fiziniam asmeniui ir sumokėdavo mažiau“, – teigiama Vilniaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Vilniaus mieste gyventojams taikomas 0,08 proc. tarifas. Taigi, nuo kitų metų įsigaliojus naujiems tarifams, jų mokėtinas mokestis išaugs 50 proc.

Savivaldybė skaičiuoja, kad palyginti su dabartinėmis sumomis, mokėjimai gyvenamosios paskirties žemės sklypams vidutiniškai didėja 2,46 euro už arą, komercinės paskirties žemės sklypams – 3,37 euro, už sodininkų bendrijose esančią žemę – 0,90 euro, pramonės ir sandėliavimo paskirties – 1,27 euro, žemės ūkio paskirties žemei 0,07 euro, kitos paskirties žemei – 0,80 euro už arą per metus.

Pvz., jeigu žmogui priklauso įprastinio sodo dydžio 6–7 arų dydžio gyvenamosios paskirties žemės sklypas, per metus jo mokėtina mokesčio suma išaugs apie 15 eurų. Gyvenantiems didesniame sklype, mokestis gali padidėti ir keliasdešimt eurų.

Atsisakius diferencijavimo ir nustačius vieningą 0,12 proc. žemės mokesčio tarifą, prognozuojama, kad į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą bus surinkta daugiau lėšų – 4,2 mln. eurų.

REKLAMA

Jei vilnietis žemės savininkas turi 0–40 procentų darbingumo lygį, arba yra pensininkas, ar yra nedarbingas ir turi vaikų (iki 18 metų, kurie yra dieninių skyrių mokymo įstaigų moksleiviai ar studentai) – paliekam ir toliau galioti 10 arų neapmokestinamojo dydžio lengvata.

Tie vilniečiai, kurių mokėtinas žemės mokestis už visus mieste turimus žemės sklypus neviršys 5 eurų, bus visai atleidžiami nuo žemės mokesčio mokėjimo. Tai galios tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Vilniaus miesto tarybos opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Lukas Savickas kritikavo skubotą valdančiųjų sprendimą gerokai padidinti mokestį.


Rašyti komentarą...
v
visų pirma
2019-05-15 15:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
įvertinkite anūko namo vertę- nuo to pradėkim+ jam laikas į kariuomenę
Atsakyti
-1

A
Apgautas
2019-05-15 16:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išdūrė meras Š. Klaida už jį buvo balsuoti .
Atsakyti
-1

a
aron
2019-05-15 18:42:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simasius turi perziureti mokescius.Draustiniuose ,neaiskiais keliais ,isikurusiem,zemes mokesti padidinti 300 %,nekilnojamo turto mokesti 500%.Jei priejo pasistatyti tokiose vietose,tegul ir moka solidziai.Paprastas mirtingasis,negautu net leidimo ka nors statyti ar irengti tokioj vietoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų