REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė kelis sprendimus, dėl kurių nuo liepos pradžios už automobilių statymą sostinėje teks mokėti gerokai daugiau.

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė kelis sprendimus, dėl kurių nuo liepos pradžios už automobilių statymą sostinėje teks mokėti gerokai daugiau.

REKLAMA

Pasak savivaldybės pranešimo, kainos didinamos tam, kad į centrinę miesto dalį atvykti būtų patogiau.

Stovėjimas brangs kelis kartus

Pakeitus stovėjimo įkainių „Susisiekimo paslaugų“ aikštelėse nustatymo metodiką, iš pigiausios pirmos grupės automobilių stovėjimo aikštelės išbraukta Upės g. su 120 stovėjimo vietų.

Jai buvo sukurta nauja, penktoji ir brangiausia grupė. Jeigu pirmoje grupėje mokestis už automobilio pastatymą visą savaitę dabar kainuoja nuo 10 iki 35 eurų, tai nauja kaina bus bent 2,8 karto didesnė ir svyruos nuo 28 iki 98 eurų ir atitinkamai daugiau už ilgesnį stovėjimo laikotarpį.

Beje, didžiausias 3 mėnesių (įskaitant savaitgalius) stovėjimo įkainis Upės gatvėje dabar yra 278 eurai, tai naujas šis įkainis yra 952 eurai.

REKLAMA
REKLAMA

Keičiasi ir minimali automobilių statymo kaina antros grupės aikštelėse, kurios yra Antakalnio g., Olandų g., Liepyno g. ir Parodų g.

Jeigu iki šiol minimali paslaugos kaina šiose vietose buvo 0,3 euro už 1 val., tai nauja mažiausia kaina yra 67 proc. didesnė ir siekia 0,5 euro.

REKLAMA

Brangsta ir ilgalaikis stovėjimas trečios grupės automobilių stovėjimo aikštelėse, esančiose Antakalnio ir Šeškinės gatvėse.

Čia vieno mėnesio stovėjimo naktimis ir savaitgaliais įkainiai (I–V 19–7 val., VI–VII 0–24 val.) dabar gali svyruoti nuo 20 iki 70 eurų.

Naujas vieno mėnesio (neįskaitant savaitgalių) stovėjimo įkainis didėja 50 proc. ir svyruos nuo 30 iki 105 eurų, o vieno mėnesio (įskaitant savaitgalius) stovėjimo įkainis didės dar daugiau – nuo 37 iki 129 eurų.

„Naujovėmis siekiama, kad esant būtinybei, būtų patogu automobiliu atvykti į centrinę miesto dalį“, – informuoja savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA

Stovėjimo vietų pokyčiai

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės pranešimo, keičiasi stovėjimo tvarka prie valstybinių institucijų. Nustatyti kriterijai, pagal kuriuos išskiriamas rezervuotų vietų skaičius.

Dalis kelio ženklų „Rezervuota“ bus pakeisti į trumpalaikiam stovėjimui skirtų vietų ženklus. Bendrojo naudojimo vietomis 2 valandas nemokamai galės naudotis gyventojai ar svečiai, atvykstantys į institucijas, kurių nemažai veikia būtent centrinėje miesto dalyje.

Įvedamas parkavimo vietų ribojimas prie užsienio ambasadų: nuo šiol vietos bus skiriamos pariteto principu, bet ne daugiau kaip penkios.

Atsižvelgus į gyventojų prašymus, koreguojamos vietinės rinkliavos esamų zonų ribos ten, kur susijungia aukštesnio ir žemesnio įkainio rinkliavos zonos, taip suteikiant daugiau laisvų vietų gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į geltonąją rinkliavos zoną bus įtrauktos šios vietos: Rasų kolonijos teritorija, Šnipiškių teritorija. O į žaliąją rinkliavos zoną įtraukiamos atskiros gatvės: Antakalnio, Žirmūnų, Minties, S. Žukausko, J. Kubiliaus, Žygio, Lakūnų, Pelesos.

Taip pat bus koreguojamos kelios rinkliavos zonos: 

  • Iš žaliosios į geltonąją rinkliavos zoną keičiamos šios vietos: A. Vivulskio g., (teritorijoje, apribotoje Savanorių pr., Kedrų, T. Ševčenkos g.), Vingio parko teritorija, Rinktinės g., Šeimyniškių ir Sporto g.;
  • Iš žaliosios į raudonąją rinkliavos zoną: parkavimo vietos prie V. Kudirkos g., Malonioji g., Pušų g.;
  • Iš geltonosios į raudonąją rinkliavos zoną: Krokuvos g. (tarp Kalvarijų g. ir Rinktinės g., prie Registrų centro);
  • Iš geltonosios į mėlynąją rinkliavos zoną: Subačiaus, A. Strazdelio g., Šv. Dvasios.

Šie pakeitimai įsigalios nuo šių metų liepos 1 d. Gyventojams, turintiems galiojančius gyventojų leidimus, leidimai galios iki jų galiojimo pabaigos, atskirai kreiptis dėl leidimo galiojimo nereikės.

REKLAMA

Metiniai leidimai motociklams

Motociklų savininkai Vilniuje nuo šiol galės įsigyti metinį motociklo stovėjimo leidimą. 

„Į centrinę miesto dalį, kuri patenka į mėlynąją rinkliavos zoną, skatiname atvykti darniomis transporto priemonėmis – viešuoju transportu, dviračiais, paspirtukais ar tiesiog pėsčiomis, o kitose rinkliavos zonose siūlytume įsigyti metinį motociklo stovėjimo leidimą“, – sako Gintaras Macijauskas, „Susisiekimo paslaugos“ direktorius.

Tikimasi, kad tai paskatins naudotis ir motociklais, mažės spūstys. Šis metinis leidimas galios tik raudonojoje, geltonojoje ir žaliojoje rinkliavos zonose, jo kaina – 30 eurų. Išlieka trumpalaikio galiojimo rinkliavos galimybės (taikomas toks pats tarifas, koks ir automobiliams).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų