• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet per Vėlines gyventojai pasiėmę vieną atostogų dieną galės džiaugtis 5 laisvadieniais. Buhalterių atstovė pažymi, kad darbuotojai labai dažnai naudodamiesi švenčių laisvomis dienomis prasiilgina savo savaitgalius.

Šiemet per Vėlines gyventojai pasiėmę vieną atostogų dieną galės džiaugtis 5 laisvadieniais. Buhalterių atstovė pažymi, kad darbuotojai labai dažnai naudodamiesi švenčių laisvomis dienomis prasiilgina savo savaitgalius.

REKLAMA

Šią savaitę darbuotojų laukia du laisvadieniai arba net 5 laisvos dienos, tereikia tik pasiimti 1 dieną atostogų.

Lapkričio 1 dieną – Visų šventųjų diena. Ji šiemet bus trečiadienį. O lapkričio 2 dieną – mirusiųjų atminimo diena, Vėlinės – ketvirtadienį. Taigi jeigu gyventojai pasiims  laisvą lapkričio 3 dieną, penktadienį, jie gaus gausite net penkių dienų ilgio atostogas.

Darbo kodekse numatyta, kad kasmetinių atostogų suteikimo eilė darbovietėje sudaroma, atsižvelgiant į šių darbuotojų pageidavimus (prioriteto tvarka):

REKLAMA
REKLAMA
  • nėščios darbuotojos ir darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki trejų metų;
  • darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
  • darbuotojai, auginantys du ir daugiau vaikų;
  • darbuotojai, paskutiniais kalendoriniais metais atostogavę mažiau negu dešimt darbo dienų;
  • darbuotojai, turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų už praėjusius darbo metus.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė sakė, kad paprastai darbuotojai visada ima atostogas, jeigu jos įsiterpia į šventines dienas.

REKLAMA

„Taip žmonės prasiilgina savo atostogas. Kalėdiniu laikotarpiu žmonės netgi ima atostogas nuo Kalėdų iki Naujųjų metų.

Dabar per Vėlinių laikotarpiu nėra jokio skirtumo kiek atostogų dienų gyventojai ims. Atostoginiai skaičiuojami už darbo dienas patekusias į atostogų periodą. Jeigu į atostogas patenka savaitgalio arba švenčių dienos už jas atostoginiai nemokami. Todėl atostoginių dydis nesikeičia, jie mokami už darbo dienas“, – komentavo asociacijos prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, nereikėtų pamiršti, kad darbo dieną, einančią prieš šventinę dieną, darbo laikas paprastai trumpinamas viena valanda.

Taigi, spalio 31 d. daugelyje įmonių ir organizacijų darbas gali būti trumpesnis.

Sprendimas dėl laisvos dienos buvo priimtas 2019 metais

Vėlinės kaip nedarbo diena įteisintos jau 2019 metais, kai Seimas priėmė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių pateiktą Darbo kodekso pataisą.

„2006 m. Lietuva ratifikavo UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo konvenciją, pagal kurią būtent Vėlinės turėtų susilaukti išskirtinio statuso – kaip ypatingu savitumu ir gyvybingumu pasižyminti mirusiųjų pagerbimo tradicinė šventė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mūsų valstybė yra atsakinga už jos išsaugojimą, todėl turėtų sudaryti sąlygas žmonėms puoselėti senąsias šventės tradicijas. Vėlines į ne darbo dienų sąrašą siūlė įtraukti ir Etninės kultūros globos taryba“, – pranešime spaudai prieš kurį laiką nurodė pasiūlymo iniciatoriai.

Aiškinamajame rašte jie teigė, kad Vėlinės turi būti nedarbo diena, kadangi kitu atveju yra užkertamas kelias Lietuvos žmonėms būtent lapkričio 2 dieną aplankyti artimųjų žmonių kapus.

REKLAMA

„Į vieną dieną sujungtos dvi šventės praranda savo tikrąją prasmę ir paskirtį, tuo pačiu prarandama išskirtinė mirusiųjų pagerbimo tradicija“, – buvo skelbiama rašte.

Liko dar vienas ilgasis savaitgalis

Šiemet gyventojų dar laukia vienas ilgasis savaitgalis gruodžio mėnesį per Kalėdas.

Gruodžio 24 d. Kūčios bus sekmadienį.Užtat gruodžio 25 d. pirmoji šv. Kalėdų diena bus pirmadienį, o gruodžio 26 d. antroji šv. Kalėdų diena bus antradienį.

Taigi darbuotojai iš viso turės keturias laisvas dienas, o jeigu atostogas dar pasiims ir trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį – ilsėsis 9 dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų