Kol valdžia dieną naktį kuria įstatymus, kaip palopyti valstybės biudžetą, įmonių vadovai ir akcininkai taip pat nesnaudžia: kuriami planai, kaip išgyventi.
Perkelti verslą ar bent jo dalį į šalis, kur palankesni mokesčiai, – viena iš alternatyvų, rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Tarp viliojančių šalių dažnai minima Latvija: ir šalia, ir mentalitetas pažįstamas, o mokesčių našta, tenkanti darbdaviams, bent iš dalies mažesnė.
„Kai valdžia pribloškė savo sprendimais, iš karto pradėjome domėtis galimybėmis dalį verslo perkelti į Latviją ar Estiją, nes ten mokesčiai palankesni. Kol kas konkrečių sprendimų dar nesame priėmę, tačiau svarstome visus už ir prieš“, – sako Arvydas Okas, sostinės vertimų biuro „Okas Language Solutions“ direktorius.
Anot jo, Latvija patraukli bent tuo, kad ten neapmokestinami dividendai.
„Rinkdamiesi, kur investuoti, verslininkai vertina daug kriterijų. Jų svarba priklauso nuo veiklos pobūdžio. Jei kalbame apie gamybą, apsisprendimą gali lemti ir aplinkosauga, žemės kainos, darbuotojų kvalifikacija bei infrastruktūra. Tačiau darbo užmokestis ir mokestinė našta svarbūs visada“, – nurodo Benas Adomavičius, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų studijų ir mokymų vyriausiasis konsultantas.
Verslo sąlygų reitingo „Doing Business“ duomenimis, dar prieš pakeliant mokesčius, mokesčių srityje Lietuva buvo 57 iš 181 šalies. Latvija pernai buvo 36–oje, o Estija – 34–oje vietoje.