Pažvelgus į 1,25 tūkst. didžiausių 12 šalių verslų, grubiai skaičiuojant pusė jų valdomi šeimų narių. Tad kuris būdas pranašesnis: šeimos ar paprastas verslas, klausia „Forbes“.

Tyrimai atskleidžia, kad individualiai valdomi turtai auga greičiau, nei tie, kuriuos administruoja šeimos nariai. Per trejų metų laikotarpį (2008-2011 metais), individualiai valdomi turtai ūgtelėjo 9 proc., šeimos - atitinkamai 4 procentais.

Šeimos ryšiai ar jų nebuvimas, turtų vadyboje mus gali pamokyti apie regiono ekonominę istoriją ir turtingųjų kartų tendencijas, lygiai kaip ir apie kultūrinius skirtumus ir socialinius lūkesčius. Kodėl kai kurios šeimos tvirtai laikosi versle, o kitos ne? Tai priklauso nuo kelių faktorių.

Šeimos įsitraukimas priklauso nuo regioninių skirtumų socialiniuose ir kultūriniuose lūkesčiuose. Šeimos valdomi turtai yra klasterizuoti kai kuriose pasaulio dalyse, o kitose net neegzistuoja. Tarp šalių ir regionų, kuriuose didžiausias dažnis šeimos valdomų verslų yra Honkongas (75 proc.), Indija (73 proc.), Prancūzija (64 proc.) ir Viduriniai Rytai (62 proc.).

Indijoje, kurioje susiklostę stiprūs šeimyniniai saitai ir yra dideli socialiniai lūkesčiai, pačių uždirbti turtai pradėjo kurtis po ekonominės liberalizacijos po 1991-ųjų. Ir jie jau yra susaistyti stipriais šeimyniniais saitais.

REKLAMA

Arabų kultūroje, kurioje šeimos nariai nepalieka namų iki santuokos, turtas paprastai perduodamas kartomis ir tolygiai paskirstomas šeimos nariams, tradiciškai – vyrams. Tarp šalių, kurios turi mažiausią šeimos įsitraukimą į verslą yra Rusija (19 proc.) ir Kinija (33,5 proc.).

Subrendusiose rinkose yra daugiau šeimyninio verslo nei besivystančiose. Taip yra todėl, kad dauguma turto yra sukauptas seniai ir perduodamas kartomis. Tačiau subrendusios rinkos netasilieka nuo besivystančiųjų naujų turtų kūrime: jose vyrauja 65 proc. naujai sukurto turto, o besivystančiose – 77,5 proc. Tai reiškia, kad subrendusios rinkos taip pat yra dinamiškos kuriant gėrybes ir tai yra geras ženklas bendram ekonominiam augimui.

Išsiskirianti šiuo atveju yra Didžiosios Britanijos rinka, kurioje 81 proc. didžiausių turtų yra sukurta pavienių asmenų. Kai kurie turtai kaupiami nuo 1600-ųjų vienose rankose, pavyzdžiui, kaip Geraldo Cavendisho Grosvernoro nekilnojamojo turto imperija, tačiau Didžioji Britanija taip pat užaugino ne vieną puikų verslininką ne iš šeimyninio verslo, pavyzdžiui Jamesą Dysoną, kuris uždirbo milijardus iš dulkių siurblio tobulinimo.


Rašyti komentarą...
B
Be
2012-05-05 21:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų