Vėl prabilta apie naujus mokesčius

Diskusijas dėl platesnio nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo ir naujo dalies automobilių mokesčio valdžia tęs kitais metais, sako finansų ministras. Nepaisant šiemet kartą jau atmestos šių mokesčių įvedimo idėjos, Vilius Šapoka teigia, jog po Tarptautinio valiutos fondo rekomendacijų reikia rasti sutarimą su visuomene.

„Nemanau, kad būtų išmintinga tai sieti su biudžetu ir prie šitų klausimų reikėtų grįžti kitais metais“, – Ekonomikos komitete trečiadienį pareiškė V. Šapoka, pristatydamas 2019 metų biudžeto projektą.

„Tam, kad būtų išdiskutuota, ką rekomendavo ir TVF (...), kad būtų rastas su visuomene sutarimas“, – teigė ministras.

Seimas šį birželį nepritarė Vyriausybės siūlymui 0,3 proc. apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, kad NT mokesčiui dabar nėra tinkamas metas.

Rugpjūtį S. Skvernelis teigė, kad visuotinio automobilių mokesčio ši Vyriausybė taikyti neketina, bet gali atsirasti registracijos mokestis taršiems automobiliams.

Lietuvas bankas anksčiau siūlė NT mokesčio bazę išplėsti ir taikyti jį visam būstui, atsižvelgiant į socialiai jautriausias grupes. Mokestis, anot centrinio banko, turėtų būti progresinis, nustatant nedidelę neapmokestinamos vertės ribą: mažiau įkainotam turtui turėtų būti taikomas mažesnis mokestis.

LB skaičiavo, kad toks modelis leistų viešųjų finansų pajamas iš nekomercinio NT mokesčių padidinti dešimteriopai.

Tuo metu TVF jau ne vienerius metus Lietuvai siūlo įvesti ne tik NT mokestį, bet ir automobilių mokestį. Savo ruožtu EBPO Lietuvai siūlė didinti gyventojų NT mokestį.


Rašyti komentarą...
P
Pp
2018-10-31 11:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal pradėkit nuo seimo nario, ministro mokesčių
Atsakyti
0

S
Stasys
2018-10-31 12:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galvokit kokias gamyklas , fabrikus statyti, kad žmonės turėtų darbus ,o ne iš savo žmonių pasipelnyti, kurių jau daugumas ant skurdo ribos arba skurde. Pristatėt prekybos centrų ,bet ar už uteles ir blusas galima pirkti ? Žadėjote gerą gyvenimą visiems , o pasidarėte sau. Jaunimas bėga , o vyresni skursta, tai čia valdžia -buožės.Gal kada pasprinksite, sėkmės.
Atsakyti
0

N
Nu jo
2018-10-31 11:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reik ivesti ubago mokesti. Vat kiek pririnktume....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų