Valstiečiai su konservatoriais ruošia naują smūgį – iš alkoholio lentynų stums atskirus produktus

Valstiečiai su konservatoriais sugalvojo naujų alkoholio draudimų - nusitaikė į bambalius ir mažas degtinės dozes vienkartiniuose indeliuose. Jei Europos Komisija leis, Seimo nariai, koservatoriai ir „valstiečiai“ žada iš viso uždrausti svaigiuosius gėrimus jogurto indeliuose, o ir pigaus, rašalu praminto stipraus vyno ar alaus plastikiniuose buteliuose likti neturėtų. Tiesa, ne visi tiki, ar  dar vienas apribojimas padės sumažinti alkoholio vartojimą šalyje.

Sostinės bedarbis Laurynas ardo seną čiužinį ir renka metalą. Vyrukas pasakoja, kad pridavęs tokį karutį metalo jis gali užsidirbti 10 eurų. Taip Laurynas prisiduria pinigų pragyvenimui. Vaikinas aiškina, kad pats alkoholio negeria, tačiau rinkdamas metalą dažnai susiduria su girtaujančiais kolegomis, kuriems supirkinėtojai uždarbį iš karto moka alkoholiu.

Dėl to Laurynas išgirdęs, kad valdžia nori uždrausti degtinę jogurto indeliuose ir stiprų alų bei vyną dideliuose bambaliuose, nusijuokia.  

„Lietuvoje žmonės geria ne dėl to, kad yra labai viskas gerai, ar labai viskas blogai. Tiesiog nu niekaip! Dėl to ir geria, vis tiek suras būdų“, - sako Laurynas.

Panašiai galvoja ir kitas Francu prisistatęs vilnietis, kuris už kelis eurus sutiko surinkti nuo naujų metų pievoje užsilikusias šiukšles, tarp jų ir butelius. Anot jo, visi gers tiek, kiek gėrė ir anksčiau.  

Nepaisant pesimistiškai nusiteikusių vilniečių, Seimo nariai pavasarį ketina teikti siūlymą visiškai uždrausti degtinės dozes, atplėšiamuose jogurto indeliuose. Taip pat norima apriboti stipraus vyno ir alaus pardavinėjimą bambaliuose. Stipresnius kaip 6-ių procentų alkoholinius gėrimus būtų draudžiama pilstyti į didesnius nei 200 ml plastikinius butelius. Tokiu atveju parduotuvių lentynose neliktų tokių puslitrių „rašalu“ praminto vyno bei stipraus alaus, o oro uosto keleiviai toliau galėtų vartoti gėrimus mažomis dozėmis.  

„Silpni gėrimai fermentuoti alaus arba vyno jie būna spirituojami ir panašiai, pasiekę jau tinkamą koncentraciją alkoholio ir būna pardavinėjami didelės talpos plastikiniuose buteliuose yra labai patraukli prekė tam kontingentui, kuriam ir tereikia to. Kuo pigiau, kuo greičiau prisigerti“, - sako Seimo narys, konservatorius Paulius Saudargas.

REKLAMA

Šiai įstatymo pataisai pritaria ne tik Narkotikų, tabako ir alkoholio departamentas, kuris aiškina, kad pigiausių ir stipriausių gėrimų bus suvartojama mažiau. Iniciatyvą palaiko ir degtinę, alų, vyną pardavinėjantys verslininkai, kurie „karą su bambaliais“ vadina pirma, tikrai naudinga alkoholio kontrolės priemone.

„Šitie apribojimai, kurie yra siūlomi, jie yra bent jau nukreipti tikslingai į probleminę grupę, skirtingai nuo tų ankstesnių visų informacijos draudimų ir laiko apribojimų, kurie palietė didžiąsias mases žmonių“, - sako verslininkų atstovas Romas Apulskis.

Tiesa, ar tokia priemonė padės atvėsinti alkoholio draudimų supriešintus žmones, neaišku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų