Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstiečių valdančiajai koalicijai nuo naujųjų metų pakėlus legalaus alkoholio įsigijimo amžiaus kartelę iki 20 metų, su iššūkiais susidūrė ne tik barai, bet ir prekybos tinklai. Nuo šiol jiems reikia daug didesnį dėmesį skirti savitarnos kasoms.

Valstiečių valdančiajai koalicijai nuo naujųjų metų pakėlus legalaus alkoholio įsigijimo amžiaus kartelę iki 20 metų, su iššūkiais susidūrė ne tik barai, bet ir prekybos tinklai. Nuo šiol jiems reikia daug didesnį dėmesį skirti savitarnos kasoms.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt parašė skaitytojas Marius, pastebėjęs, kad apsiperkant prekybos tinklų parduotuvių savitarnos kasose, kartais galima išvengti amžiaus patikrinimo.

Skaitytojas paaiškino, kad jis pirko prekę, kuri parduodama tik nuo 18 metų, o pardavėjui patvirtinus, kad jis yra pilnametis, jau galėjo nebeklausiamas nuskenuoti ir alkoholinį gėrimą, kurio negalėtų įsigyti, nes neturi 20-ies metų.

Prekybos tinklai privalėjo pasirūpinti iš anksto

Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian tv3.lt teigia, kad tai nėra spraga. Jeigu būtų užfiksuotas toks įvykis, tai jau būtų laikoma alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimu. Už pastarąjį grėstų sankcijos ne tik pardavusiams prekę ūkio subjektui, bet ir pačiam pirkėjui.

REKLAMA

„Be abejo, tai pirmiausia tas alkoholinis gėrimas turėtų patekti pas tą asmenį, kuriam mažiau nei 20 metų ir, jeigu tokie atvejai būtų, tai ūkio subjektui taikoma atsakomybė ir tam pačiam asmeniui, kuriam nėra 20 metų taip pat atsakomybė būtų taikoma už alkoholinių gėrimų turėjimą.

Prekybos tinklai konsultavosi dėl šitų naujovių, bet klausimų, kaip tai tinkamai padaryti dėl savitarnos kasų, nebuvo kilę“, - pasakoja ji.

Pasak jos, pardavėjai turėjo dar iki sausio 1 dienos pasiruošti ir priimti tinkamas naujas priemones.

„Atkreipsime dėmesį į alkoholio pardavimo tvarką savitarnos kasose“, - sakė G. Belian.

Atnaujinimai diegiami, kasininkams darbo daugiau

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė nurodė, kad jų savitarnos kasose kiekvienai prekei yra reikalaujamas atskiras patvirtinimas.

„Mūsų savitarnos kasose kiekvienai prekei yra reikalaujamas atskiras patvirtinimas. Jeigu žmogus nusipirko prekę, kuriai įsigyti reikia 18 metų, kasininkas turi patvirtinti, kad jam daugiau nei 18, jeigu po to nuskanavo alkoholį, vėl kasininkas iš naujo turi patvirtinti amžių“, - paaiškina G. Bielskytė.

REKLAMA
REKLAMA

Pokyčiai savitarnos kasose numatomi ir „Maximoje“.

„Šiuo metu baigiame įgyvendinti savitarnos kasų programų sistemų pokyčius, kurių pagalba, įsigyjant prekę, kuriai reikia 18 metų patvirtinimo, o po to alkoholinį, kasos darbuotojas gaus automatinį pranešimą, jog nuskenavus pirmąją prekę, vėliau yra įsigyjamas alkoholis bei asmens amžių reikia patikrinti ir patvirtinti dar kartą“, - informuoja „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Ji paaiškina, kad šiuo prieš patvirtindamas, kad pirkėjas turi 18 metų, savitarnos kasos darbuotojas turi peržiūrėti kitas pirkėjo įsigyjamas prekes ir pasiteirauti, ar pirkėjas planuoja įsigyti alkoholinį gėrimą.

„Jei kasos darbuotojas fiksuoja, kad pirkėjas planuoja įsigyti ir alkoholio, ir pirkėjas atrodo ne vyresnis nei 25 metų, kasos darbuotojas paprašo pateikti asmens amžių patvirtinantį dokumentą. Tuo atveju, jei pirkėjas yra vyresnis nei 20 metų amžiaus, kasos darbuotojas leidžia tęsti apsipirkimą ir įsigyti alkoholinį gėrimą“, - atsako E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė informuoja, kad nuo sausio 1 d. pradėjusiems galioti prekybos alkoholiniais gėrimais pokyčiams pasiruošė iš anksto. Visų pirma, su naujovėmis buvo supažindinti darbuotojai ir jie paruošti būsimam pereinam laikotarpiui, kol pirkėjai pripras prie pokyčių.

„Visų antra, paruošėme visą reikalingą informaciją parduotuvėse, kuri padėtų pirkėjams greičiau susipažinti su alkoholinių gėrimų pardavimo naujovėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų