Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojų jau kitąmet laukia naujovės – kiekvienas iš jų turės nusipirkti arba papildyti jau turimas pirmosios pagalbos vaistinėles. Be to, techninės apžiūros metu taip pat bus atidžiau žiūrima, kaip yra pritvirtinti automobilių valstybiniai numeriai.

Vairuotojų jau kitąmet laukia naujovės – kiekvienas iš jų turės nusipirkti arba papildyti jau turimas pirmosios pagalbos vaistinėles. Be to, techninės apžiūros metu taip pat bus atidžiau žiūrima, kaip yra pritvirtinti automobilių valstybiniai numeriai.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbtame ministro įsakyme nurodoma, kad nuo sausio 1 d. pirmosios pagalbos vaistinėlėse turės atsirasti papildomos priemonės, galinčios padėti nelaimės atveju.

Pakoreguoto įstatymo gairėse aiškinama, kad nuo šiol vaistinėlės rinkinyje turės būti vienkartiniai šalčio maišeliai (bent 2 vnt.), turniketas, kuris padėtų sustabdyti stiprų kraujavimą galunėse (2 vnt.), taip pat vienkartinės apsauginės plėvelės, pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.), vienkartinės medicininės pirštinės (2 komplektai), tvarstis (1 vnt.)

Tiesa, jeigu vaistinėlė buvo įsigyta ne anksčiau kaip iki 2019 metų sausio 1. d., ją bus galima tiesiog papildyti įsigyjant papildomus medicinos reikmenis, t.y. 2 turniketus.

REKLAMA

Kaina sieks ir 30 eurų?

Techninių apžiūrų įmones vienijančios asociacijos „Transeksta“ komunikacijos vadovas Renaldas Gabartas pasakoja, kad, kaip ir anksčiau, vaistinėles tikrins specialistai, o jeigu rinkinyje nebus papildomų priemonių, specialistai pažymės „nedidelį trūkumą“.

„Vaistinėlės ir jų turinys vizualiai apžiūrimas techninės patikros procedūros pradžioje. Jei jos nėra ar ji nesukomplektuota – fiksuojamas „nedidelis trūkumas“.

Vėliau vairuotojas gauna teigiamą apžiūros išvadą, drauge prisiimdamas įsipareigojimą tą trūkumą pašalinti – nusipirkti vaistinėlę ar trūkstamas pirmosios pagalbos rinkinio dalis. Pakartotinai atvykti į TA stotį, jei kitų techninių problemų automobilis neturėjo, nereikia“, – paaiškino pašnekovas.

Tiesa, medicininės priemonės vairuotojams kainuos papildomai.

„Įsigyti vaistinėles galima visose vaistinėse ar automobilių reikmenų parduotuvėse. Taip pat ir kai kurių TA stočių kasose.  Iki šiol vaistinėlės kainavo apie 8 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Tikslios kainos su naujais pirmosios pagalbos reikmenimis (turniketu, vienkartiniu ledo maišeliu, apsaugine plėvele dirbtiniam kvėpavimui) kol kas nežinome, bet spėjama, kad kaina galėtų siekti 30 eurų“, – kalbėjo R. Gabartas.

„Transeksta“ atstovas teigia, kad patikrų metu didžioji dalis automobilininkų vaistinėles turi, o tokių, kurie M1/N1 klasės transporto priemonėse pirmosios pagalbos priemonių neturėjo, skaičius siekė 3,2 proc. 

Gali grėsti ir bauda

Pagal dabartinius įstatymus, policijos pareigūnai taip pat gali skirti baudą už įstatyme nurodytų reikalavimų nesilaikymą.

Jeigu vairuotojai neatnaujins medicininių vaistinėlių, policijos atstovai gali ne tik įspėti, bet ir skirti baudą, kuri pirmąjį kartą siekia 5 eurus. Visgi už pakartotinį nusižengimą bauda gali būti didesnė ir siekti 10 arba 12 eurų.

SAM atstovų teigimu, poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo atsižvelgiant į tai, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai.

REKLAMA
REKLAMA

Skirs papildomą dėmesį numerių patikrai

Be būtinybės atnaujinti medicinines vaistinėles vairuotojai taip pat turės atkreipti dėmesį, ar transporto priemonės valstybiniai numeriai yra pritvirtinti tinkamai.

„Kitąmet atsiras keletas naujų reikalavimų, iš kurių bene svarbiausias susijęs su valstybinių numerių tvirtinimu – jie negalės būti priveržiami ar kniedijami tokiose vietose, kurios galėtų suklaidinti automatinės numerių nuskaitymo sistemas“, – kalbėjo R. Gabartas.

Pavyzdžiui, jeigu transporto priemonės numerio ženklai pritvirtinti varžtais, jie negali būti įsukami ant raidžių ar skaičių kombinacijų.

Aiškinama, kad tokiu būdu siekiama išvengti netikslumų tolimesnių procedūrinių veiksmų metu. Štai, jeigu varžtas yra įsuktas į skaičių „8“, gali kilti abejonių, ar tai nėra skaičius „0“. 

Jūs kartą pasvarstykit ar jūsų 141 reikia seime nes baigiant nuprotet be darbo tik mūsų vargonus pinigus mokate pavokti
mano darbo nauji rubai tiek kainuoja su batais o cia vaistinele uz ka cia tiek uz dezute platsmasine
Tiek visokio medicininio šlamšto prisikaupė sandeliuose, kad nėra kur dėt. Nutarė jėga iprūdyt vairuotojams.Jau ne pirmą kartą miglą į pučia, gėda tokiais būdais apiplėšinėt visuomenę. Mokant tokius mokesčius už tech. apžiūras, centrai veltui galėtų dalint vaistinėles už pasitikėjimą jais, kad važiuojame būtent pas juos atlikt apžiūros.Nes nuo jų daug priklauso ir mūsų sveikata, netgi gyvybė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų