Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis teigia kreipęsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašęs ištirti, ar Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas nepažeidė tarnybinės etikos. Pirmadienį su tokiu pat prašymu į VTEK kreipėsi pats Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Centrinio banko vadovas siekia išsklaidyti viešojoje erdvėje kilusias abejones dėl galbūt kilusio interesų konflikto pasirenkant konsultantus Ūkio banko istorijoje.
„Privaloma ištirti, kodėl V. Vasiliauskas, žinodamas, kad laikinasis administratorius Adomas Audickas be konkurso samdo advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“, kurioje jis pats anksčiau dirbo, nesiėmė priemonių užkirsti tam kelią ir aprobavo šio teisinių paslaugų teikėjo pasirinkimą“, – teigė P. Gražulis.
Taip pat parlamentaras prašo ištirti, ar „Raidla, Lejins & Norcous“ kontoros pasirinkimas yra susijęs su tuo, kad V. Vasiliauskas ir Irmantas Norkus, „Raidla, Lejins & Norcous“ vadovaujamasis partneris, kartu studijavo Vilniaus universiteto teisės fakultete ir kartu gyveno studijų metu (viename bendrabučio kambaryje), tačiau šią informaciją pats V. Vasiliauskas priimdamas sprendimą nuslėpė.
Parlamentaras teigė, kad A. Audicko skyrimas Ūkio banko laikinuoju administratoriumi, atsižvelgiant ir į „Raidla, Lejins & Norcous“ vadovo I. Norkaus siūlymą, galbūt pažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.
Anot P. Gražulio, V. Vasiliauskas žinojo, kad „Raidla, Lejins & Norcous“ buvo pasirašiusi didelės vertės paslaugų sutartis su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) 2009–2011 m., nors ERPB yra vienas didžiausių Šiaulių banko akcininkų, su kuriuo baigiamos derybos dėl Ūkio banko dalies turto ir įsipareigojimų perėmimo.