Užimtumo tarnyba: transporto sektoriuje – darbuotojų trūkumas

Lietuvoje sparčiai augant darbo jėgos paklausai, šiuo metu didžiausias darbuotojų poreikis fiksuojamas transporto sektoriuje, praneša Užimtumo tarnyba. 

Gegužę, vertinant visus sektorius, šalyje iš viso buvo registruota 54 tūkst. darbo pasiūlymų – trečdaliu daugiau nei balandį. Tai – didžiausias šiemet darbdavių per mėnesį įregistruotas laisvų darbo vietų skaičius.

„Vertinant darbo jėgos paklausą transporto sektorius išsiskyrė darbo pasiūlymų gausa. Tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams per mėnesį buvo registruota 9,7 tūkst. laisvų darbo vietų“, – pranešime sakė Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Vitė.

Pasak jos, tai susiję su po pandemijos gerėjančia situacija ir transporto paslaugų deficitu darbo rinkoje. Įtakos turi ir įtempta situacija Baltarusijoje, iš kurios nebegali atvykti dirbti vairuotojai. Tradiciškai jie sudaro nemažą dalį imigrantų iš trečiųjų šalių.

Įsidarbinimo galimybės sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams didžiausios Vilniuje – čia įregistruota 4271 laisva darbo vieta – tai sudaro apie 44 proc. visų jiems pateiktų darbo pasiūlymų. Šiauliuose – 1138 (11,7 proc.), Kaune – 1076 (11 proc.).

Tarnyba atkreipia dėmesį, kad trys įmonės – „Termo trans“, „Girmeta“, „ME transportas“ – įregistravo po 600 laisvų darbo vietų sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams. 

Užimtumo tarnybos duomenimis, birželio 1 dieną šalyje buvo registruota 239,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 6,8 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį, bet 35,8 tūkst. daugiau nei 2020 metš birželio 1 dieną.

Registruotas nedarbas šalyje gegužę mažėjo 0,5 proc. punkto iki 13,8 proc. 


Rašyti komentarą...
A
Aiškiaregis
2021-06-09 09:41:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek vairuotojų profesionalų su reikiama kategorija neturi darbo?? Kodėl jie neina dirbti į šias transporto įmones? Nes jose ieškoma vergų iš Baltarusijos, Ukrainos, Uzbekijos ar panašių valstybių, nes lietuvių netenkina atlyginimai ir darbo sąlygos. Jokių leidimų tiems vergams- vairuotojams iš rytų. Lietuvos vairuotojai turi dirbti tokiomis pat sąlygomis kaip vokiečiai ar prancūzai. Užteks mus išnaudoti ir sau krautis turtus, pirkti ferarius, jachtas ir statytis prabangius dvarus. Užteks, būkime vieningi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų