• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužę laisvų darbo vietų daugėjo trečią mėnesį iš eilės, dirbti pradėjo beveik 20 tūkst. žmonių, pirmadienį pranešė Užimtumo tarnyba.  

Gegužę laisvų darbo vietų daugėjo trečią mėnesį iš eilės, dirbti pradėjo beveik 20 tūkst. žmonių, pirmadienį pranešė Užimtumo tarnyba.  

REKLAMA

 5,2 tūkst. darbdavių gegužę registravo 17,5 tūkst. laisvų darbo vietų. Darbą susirado mažiau žmonių nei balandį, tačiau daugiau nei gruodį-kovą.  

Darbo pasiūlymų skaičius nuo metų pradžios buvo didžiausias didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, administracinės ir aptarnavimo veiklos, švietimo sektoriuose. 

Barmenams, degalinių operatoriams, šaltkalviams, krovinių platformų ir krautuvų operatoriams, grindų ir plytelių klojėjams, metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams darbo pasiūlymų gegužę skelbta daugiausiai nuo 2023 metų pradžios. 

Pasak tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėjos Jurgitos Zemblytės, gegužę dirbti pradėjo 19,8 tūkst. Užimtumo tarnyboje registruotų  žmonių – mažiau nei balandį, tačiau daugiau nei gruodžio-kovo laikotarpiu. Dar 8,4 tūkst. žmonių pradėjo veiklą pagal verslo liudijimus.

REKLAMA
REKLAMA

Aktyviausiai nuo metų pradžios darbo ieškantieji darbinosi apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos, kasybos ir karjerų eksploatavimo bei nekilnojamojo turto operacijų veiklą vykdančiose įmonėse.

REKLAMA

„Fiksuojame ne tik šiam sezonui būdingą darbo rinkos suaktyvėjimą, bet ir įprastą nedarbo mažėjimą tokiu metų laiku. Bedarbių skaičius per gegužę susitraukė beveik penkiais tūkstančiais. Šią vasarą pasitinkame mažesniu registruotu nedarbu nei prieš metus“, – pastebėjo J. Zemblytė.

Registruotas nedarbas gegužę sumažėjo 0,4 proc. punkto ir birželio pradžioje siekė 8,2 proc. Nedarbo rodikliai mažėjo 56 iš 60 savivaldybių. Mažiausias nedarbas fiksuojamas Neringoje (2,3 proc.) ir Birštone (5,2 proc.), didžiausias – Kalvarijoje (12,4 proc.) ir Ignalinos r. (11,6 proc.), savivaldybėse.

Iš viso Užimtumo tarnyboje bedarbiais registruota 148,6 tūkst. asmenų – kas 12 darbingo amžiaus asmuo ieško darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų