tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenantys su triukšmingais kaimynais ar vietose, kur renkasi ne pati tyliausia publika, netrukus galės gyventi ramiau. Arba pasiguosti bent tuo, kad triukšmadariams bus skiriamos daug didesnės baudos už viešosios tvarkos pažeidimą.

Gyvenantys su triukšmingais kaimynais ar vietose, kur renkasi ne pati tyliausia publika, netrukus galės gyventi ramiau. Arba pasiguosti bent tuo, kad triukšmadariams bus skiriamos daug didesnės baudos už viešosios tvarkos pažeidimą.

REKLAMA

Trečiadienį Vyriausybė turėtų pritarti Administracinių nusižengimų kodekso atitinkamoms pataisoms, kurias prieš kurį laiką registravo grupė Seimo narių.

Tiesa, ministrų kabinetas siūlo kiek švelnesnes baudas, nei buvo siūlę parlamentarai. Vis dėlto ir jos bus kelis kartus didesnės, nei galioja dabar.

Keturis kartus didesnės baudos

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodeksas draudžia viešosios rimties trikdymą.

Jis apibrėžiamas kaip šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą.

REKLAMA

Dabar už tokį viešosios rimties trikdymą numatytos baudos nuo 20 iki 80 eurų, o pakartotiną nusižengimą – nuo 80 iki 300 eurų.

Vyriausybė siūlo, kad minimali bauda už tokį nusižengimą būtų didinama iki 80–200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 300 eurų.

REKLAMA

Be to, pakartotinas toks nusižengimas užtrauktų baudą nuo 200 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 400 eurų.

Be kita ko, kodeksas numato, kad už tokius administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 1 mėnesio iki 1 metų.

Vyriausybei patvirtinus išvadas dėl kodekso pataisų, jos bus perduotos tolesniam svarstymui Seime.

REKLAMA

Parlamentui jas priėmus ir prezidentui pasirašius pataisas, jos įsigaliotų iš karto po paskelbimo.

Užsienyje baudos daug didesnės

Registruodami tokią kodekso pataisą, jos iniciatoriai aiškino, kad didžiųjų miestų senamiesčių, taip pat Palangos J. Basanavičiaus gatvės gyventojai susiduria su ramybės valandomis (po 22 val.) keliamu triukšmu, sklindančiu iš artimoje aplinkoje esančių barų ir kavinių. 

Pernai per 9 mėnesius dėl triukšmo J. Basanavičiaus g. užregistruotas 401 pranešimas, nurodytu laikotarpiu policijos pareigūnai asmenims surašė 131 administracinių nusižengimų protokolus dėl viešosios rimties trikdymo už skleidžiamą triukšmą Palangoje, J. Basanavičiaus g. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau pačių policijos pareigūnų teigimu, iš jų tiesiog yra tyčiojamasi, kadangi skiriamos baudos dėl jų mažo dydžio neveikia atgrasančiai, o tuo pačiu ir prevenciškai“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Jame atkreipiamas dėmesys, kad pagal dabar galiojančią tvarką pirmą kartą nusižengusiam skiriama pusė minimalios baudos dydžio bauda, t.y. tik 10 eurų, o barų savininkai neretai piktnaudžiauja, kai ANK protokolui surašyti „deleguojami“ vis kiti klubo darbuotojai, kad tai būtų traktuojama kaip pirmasis nusižengimas ir taikoma pusės minimalaus dydžio bauda.

REKLAMA

Parlamentarai atkreipia dėmesį, kad kitose ES šalyse baudos už triukšmavimą yra gerokai didesnės.

Pvz., Estijoje už bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų pažeidimą baudžiama bauda iki 400 eurų arba areštu. Juridiniai asmenys už tokį nusižengimą baudžiami bauda iki 2 tūkst. eurų.

Lenkijoje už rimties, viešosios tvarkos, nakties poilsio trikdymą šūksmais, triukšmu, signalizavimu ir kitais būdais ar skandalo sukėlimą viešoje vietoje baudžiama areštu (nuo 5 iki 30 dienų), laisvės apribojimu 1 mėnesiui (asmuo, kurio laisvė apribota, negali be teismo sutikimo keisti gyvenamosios vietos, turi nemokamai atlikti kontroliuojamus darbus visuomenės labui ir kt.) arba bauda (nuo 20 iki 5 tūkst. zlotų (apie 1020 eurų)). 

REKLAMA

Latvijoje už smulkų chuliganizmą, tai yra, viešosios tvarkos suardymą, pažeidžiant įprastas elgesio normas ir sutrikdant asmenų ramybę, institucijų, verslo ar kitų subjektų darbą arba keliant grėsmę savo ar kitų asmenų saugumui, skiriama bauda nuo 70 iki 500 eurų.

Vokietijoje administracine bauda iki 5 tūkst.  eurų baudžiama už triukšmavimą, kuris kelia reikšmingų nepatogumų visuomenei ar kaimynystei ar gali būti žalingas kitų asmenų sveikatai, jeigu triukšmaujama be pagrįstos priežasties, neleistinai smarkiai ar nereikalingai smarkiai pagal esamas aplinkybes.

Taip pat pažymėtina, kad Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, triukšmas yra viena didžiausių iš aplinkos kylančių grėsmių žmonių sveikatai.

Nėra pas mus kaip Skandinavijos šalyse proporcingų baudų pažeidimui. Pavyzdžiui J. Valančiūnas uždirbdamas keletą milijonų per metus, jam tą baudą sumokėt, tai patapšnot ir jokio poveikio, bet tam , kuris uždirba minimalią sumokėti 400 tai jau problema. Skandinavijos šalyse mokama proporcingai nuo gaunamų pajamų, pas mus skurdžiausi tautiečiai skriaudžiami daugiausia ir ne iš gero gyvenimo sumoka daugiausia.
Lietuvoje kas ką nori tas tą ir daro.
Sitas reikalas gerai, nes visi nusipelno ramybes, tik zinant lietuva bijau, kad bus pradetos kelt visiskai visos baudos nezmoniskai - visgi biudzeto pildymui irankiu pristatem jau ant kiekvieno kampo.
Neuzmirskit kaip seimas svarste ivesti baudas uz virsyjima +1 km/h, kaip tik pries superkant trikojus :) Valdzia pas mus ne pilieciu naudai dirba, tai neuzmirskim atkreipti demesi i tai kas istikro vyksta. Siaip tikiuosi kad sita tendencija kitur nenutekes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų