Ukrainiečiai negalės uždirbti mažiau nei lietuviai

Lietuvoje dirbantiems ukrainiečiams už tokį patį darbą toje pačioje įmonėje darbdaviai negalės mokėti mažesnį minimalų atlyginimą nei vietos gyventojams.

Tai numatyta Lietuvos ir Ukrainos vyriausybių susitarime dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje, kurį penktadienį Kijeve pasirašys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Susitarime taip pat apibrėžiamos privalomos komandiruotų darbuotojų darbo sąlygos, nustatoma informavimo apie komandiruotus darbuotojus tvarka. Naujų sąlygų dėl leidimų dirbti ar laikinai gyventi išdavimo susitarime nenustatoma.

Tikimasi, kad susitarimas padės sumažinti nelegalų darbą ir apsaugoti darbuotojų migrantų teises.

Pasirašomą susitarimą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į tai, kad 2017-ųjų gruodį Ukrainos prezidento Petro Porošenko vizito Vilniuje metu abiejų šalių prezidentai išreiškė susirūpinimą dėl ukrainiečių įdarbinimo ir jų socialinių garantijų Lietuvoje.

Pastaruoju metu tarp visų užsieniečių, atvykusių į Lietuvą, didėja Ukrainos piliečių dalis. Šių metų sausio – spalio mėnesiais ukrainiečiams išduota 18,9 tūkst. daugkartinių nacionalinių vizų, arba 60 proc. visų darbo pagrindu išduotų vizų. Laikinai gyventi šalyje leidimus gavo 8 tūkst. ukrainiečių (60 proc. nuo visų tokių išduotų leidimų).


Rašyti komentarą...
J
Joooo
2018-12-09 19:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada lietuviai negalės uždirbti mažiau nei Vakarų europieciai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų