Tūkstančiai gyventojų jau kreipėsi naujos išmokos: paskubėkite ir jūs – liko mėnuo

Jeigu norėtumėte jau lapkritį gauti naują vienišo asmens išmoką, atitinkamą prašymą „Sodrai“ turėtumėte pateikti iki spalio pabaigos. Naujovę įteisinantis įstatymas įsigaliojo tik nuo liepos, tačiau vos per 3 mėnesius naujos išmokos jau paprašė arti 100 tūkst. gyventojų. Ši išmoka bus mokama tik nesituokusiems ar išsiskyrusiems asmenims, tad sutapimas ar ne, palyginti su praėjusiais metais, ištuokų Lietuvoje šiemet padaugėjo.

„Sodra“ informuoja, kad iki šiol yra priėmusi beveik 85 tūkstančiai prašymų dėl vienišo asmens išmokos. Per savaitę tokių prašymų priima vidutiniškai apie 5 tūkstančius. Liepos pradžioje, kai įsigaliojo įstatymas, jų buvo 8–9 tūkstančiai per savaitę.

„Anksčiau skaičiuota, kad nuo liepos 1 d. teisę į vienišo asmens išmoką turės apie 60 tūkstančių žmonių. Todėl tikėtina, kad dėl išmokos iš anksto kreipėsi ir tie žmonės, kurie įgis teisę į išmoką nuo kitų metų sausio 1 d.“ – komentuoja „Sodra“.

Kas gali kreiptis išmokos

Nuo liepos mėnesio pradžios dėl vienišo asmens išmokos gali kreiptis vieniši žmonės gaunantys šalpos senatvės pensiją, socialinę pensiją arba šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų). Išmoka taip pat priklauso senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems arba ne mažiau kaip 60 proc. darbingumo netekusiems šalpos kompensacijų gavėjams.

Dėl išmokos nuo liepos mėn. gali kreiptis ir žmonės, kurie gauna socialinio draudimo pensiją kartu su mažų pensijų priemoka.

Tai tie asmenys, kurie yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus arba yra netekę 60 ir daugiau proc. darbingumo ir jų gaunama senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensija yra mažesnė nei 260 eurų.

Teisę gauti vienišo asmens išmoką turi gyventojai, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje, kurie nėra sudarę santuokos arba kurių santuokos yra pasibaigusios, taip pat našlių pensijos negaunantys našliai ir našlės.

Per kiek laiko išmokos pranyksta

Tiems gyventojams, kurie pateiks prašymus nuo šių metų liepos 1 d. iki spalio 31 d., sprendimai dėl vienišo asmens išmokos skyrimo bus priimti ir išmokos pradėtos mokėti lapkričio mėnesį, kartu sumokant išmokos nepriemoką, jei tokia susidarys.

Teikiant prašymus nuo lapkričio 1 d., sprendimas dėl vienišo asmens išmokos skyrimo bus priimtas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo su visais reikiamais dokumentais gavimo dienos.

Vienišo asmens išmoka bus mokama kiekvieną mėnesį už einamąjį kalendorinį mėnesį. Jos dydis nuo liepos 1 d. siekia 28,63 eurų. Vienišo asmens išmoka bus pristatoma gavėjams tokia pačia tvarka, kuria yra pristatoma socialinio draudimo pensija ar šalpos išmoka.

REKLAMA

Pavyzdžiui, jei šalpos senatvės pensija žmogui pristatoma į namus, tai ir vienišo asmens išmoka bus pristatyta į namus. Jei šalpos neįgalumo pensiją gyventojas gauna į asmeninę sąskaitą, tai ir šią išmoką gaus į tą pačią sąskaitą.

Naujos išmokos galima kreiptis per 12 mėnesių, kai atsirado teisė ją gauti. Jeigu žmogus kreipsis po 13 mėnesių, jis praras vieno ar atitinkamai daugiau mėnesių išmokas.

Mirus vienišo asmens išmokos gavėjui, jį laidojusiam asmeniui išmokama mirusiam asmeniui paskirta vienišo asmens išmoka už jo mirties mėnesį, jeigu ji jam dar nebuvo išmokėta, ir dar viena viso vienišo asmens išmokos dydžio suma.

Skyrybų skaičius išaugo

Statistikos departamento duomenimis, šiemet sausį – rugpjūtį Lietuvoje buvo registruotos 4964 ištuokos. Per tokį patį praėjusių metų laikotarpį registruota buvo 4643 ištuokos.

Taigi šiemet, palyginti su pernai, Lietuvoje buvo 321 ištuoka daugiau. Bendras jų skaičius išaugo 6,9 proc.

Kol kas nėra paskelbta oficialių duomenų, kiek iš išsituokusių asmenų yra pensinio amžiaus ir gali pretenduoti į naują išmoką.

Per visus 2020 m. iš viso registruotos 7544 ištuokos – 1139 mažiau nei 2019 m., kuomet nebuvo prasidėjusi koronaviruso pandemija ir dalis paslaugų nebuvo teikiama dėl karantino ribojimų.


Rašyti komentarą...
L
Laki vaizduotė
2021-10-01 18:21:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu, kad kas nors dėl 28 eurų norėtų išsiskirti. Žurnalistų labai jau laki vaizduotė.
Atsakyti
-24

A
2021-10-01 16:44:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei neįgalumo pašalpa 300,tai jau daug ir jokios išmokos???
Atsakyti
-26

A
As
2021-10-01 16:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienisos ismokos tik ministres giminems
Atsakyti
-41

SKAITYTI KOMENTARUS (66)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų