• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galimybių paso turėjimas suteikia kur kas daugiau laisvių pandemijos metu. Visgi fiksuojama, kad ne visi darbdaviai laikosi taikomų apribojimų kontrolės.

Galimybių paso turėjimas suteikia kur kas daugiau laisvių pandemijos metu. Visgi fiksuojama, kad ne visi darbdaviai laikosi taikomų apribojimų kontrolės.

REKLAMA

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) neseniai paskelbė žinią apie darbdavių patikras, siekiant užtikrinti, kad tiek įmonių vadovai, tiek darbuotojai laikytųsi epidemiologinių reikalavimų ir tokiu būdu Lietuvoje būtų pasiektas kolektyvinis imunitetas nuo COVID-19.

Specialistai, vykdydami patikras apdirbamosios gamybos, krovininio kelių transporto ir viešojo administravimo įmonėse, įstaigose ar organizacijose, bandė nustatyti, kaip darbdaviai prižiūri, ar darbuotojai turi galimybių pasą ar kitą reikalingą dokumentą, įrodantį galimybę dirbti įmonėje pagal visus nustatytus reikalavimus. 

„VDI tikrina, ar darbdavys atsakingai prižiūri savo darbuotojus dėl galimybių paso arba kitų atitinkamų dokumentų. Šiuo metu jau atlikta 60 patikrinimų Lietuvos įmonėse ir įstaigose. 98 proc. patikrintų darbdavių laikosi reikalavimo tikrinti galimybių pasą.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas jokios baudos nebuvo paskirtos. Atskirai iš gyventojų pranešimų apie galimybių paso tikrinimo pažeidimus nesulaukėme“, – paaiškino VDI komunikacijos atstovė dr. Jolanta Bielskienė

REKLAMA

Už pažeidimus skirtų baudas

Patikrinimų metu išaiškėjus, kad tiek darbdaviai, tiek darbuotojai nesilaiko nustatytų epidemiologinių reikalavimų, VDI specialistai tolimesnę informaciją perduoda Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. 

Perspėjama, kad už nustatytus pažeidimus, susijusius su epidemiologiniais reikalavimais, pavyzdžiui, nepateikiant galimybių paso ten, kur jis yra būtinas, darbuotojams gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, o štai įmonių vadovai ar kiti atsakingi asmenys sulauktų 1,5 tūkst. arba 6 tūkst. eurų siekiančių baudų. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo rugsėjo 13 d. visose apdirbamosios gamybos, krovininio kelių transporto bei viešojo administravimo įmonėse, įstaigose ir organizacijose VDI inspektoriai atlieka planinį bei neplaninį patikrinimą arba tyrimą dėl COVID-19 taikomų apribojimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų