Tiesiogiai iš Davoso – Ilja Laursas pasidalino pagrindinėmis aktualijomis

Šveicarijos kalnų kurorte vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures'' įkūrėjas, verslininkas Ilja Laursas tiesiogiai iš Davoso pasidalino pagrindinėmis aktualijomis, kurias pristatė įtakingiausi pasaulio ekspertai, politikos, visuomenės veikėjai. Kas kelia nerimą ir kokių pokyčių galime tikėtis?

Dėmesys Amerikos politinei situacijai

„Davose, kaip visada, puiki atmosfera ir aplinka“ – dalinasi įspūdžiais I. Laursas. Šiais metais forumas sulaukė apie 3000 dalyvių. Verslininkas pabrėžia, kad visi ypač nekantriai laukia D. Trumpo pasirodymo – Amerikos politinė situacija šiais metais viena aktualiausių forumo diskusijų temų.

Šių metų forume pabrėžiama bendros ateities kūrimo susikaldžiusiame pasaulyje tema (angl. „Creating a Shared Future in a Fractured World“). Pasak I. Laurso, pripažįstama, kad pasaulis greičiausiai nebus monopolinis. Amerika koncentruojasi tik į savo šalį. Tačiau visos šalys turi galvoti, kaip kurti bendrą ateitį ir išlaikyti nacionalinę įvairovę.

REKLAMA

2017-aisiais Davoso forume itin didelis dėmesys buvo skiriamas D. Trumpo pergalės diskusijoms.

Ilja Laursas pabrėžia, kad viena iš dominuojančių temų šių metų Davoso forume daug diskutuojama apie tai, kaip pasikeis šalies politika valdant D. Trumpui. „Amerika pirmoje vietoje visa kita palauks“ , – tai atsispindi Davoso diskusijose.

Kripto ekonomikos proveržis ir optimistinė ekonomistų prognozė

Daug dėmesio šiais metais sulaukia ir kripto ekonomika. 2017 metai parodė, kad kriptovaliutos įsitvirtina ir auga labai greitai. Pasaulis juda link naujų finansinių schemų ir infrastruktūrų. Tam skiriama labai daug dėmesio ir tai pagrindinės pirmų Davoso forumo dienų dominuojančios temos.

Ilja Laursas pažymi, kad daugelio ekonomistų, politikų nuomone, finansinės krizės bus išvengta. Prognozuojama, kad vidutinis pasaulio ekonominis augimas sieks 4 proc. Ne kartą diskutuota apie kapitalo nelygybę, kad tik 1 procentas gyventojų pasidalina pusę prieaugio per investicinius instrumentus ir finansinę rinką. Kripto ekonomikos atėjimas gali demokratizuoti kapitalo prieaugį ir jį paskirstyti tarp žmonių.

Prancūzijos prezidentas ragina inovuoti

Dar viena itin svarbi tema – inovacijos. E. Macronas Pasaulio ekonomikos forume skatino netrukdyti inovacijoms: „Tie, kurie negali ar nenori inovuoti, bent jau turi netrukdyti tiems, kurie gali ir nori kurti inovacijas“, – skatino jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų