REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę policija ir „Regitra“ priminė: netrukus vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimu. Laiku nepasitikrinę sveikatos vairuotojai negalės dalyvauti eisme. O tikrinant sveikatą turėsite atsakyti, ar knarkiate, ar akyse nesidvejina, ar nesnaudžiate vairuodami ir kt.

Šią savaitę policija ir „Regitra“ priminė: netrukus vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimu. Laiku nepasitikrinę sveikatos vairuotojai negalės dalyvauti eisme. O tikrinant sveikatą turėsite atsakyti, ar knarkiate, ar akyse nesidvejina, ar nesnaudžiate vairuodami ir kt.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad iki metų pabaigos daugiau kaip 319 tūkst. vairuotojų turi pasitikrinti sveikatą, t. y. kas penktas šalies vairuotojas. Tai būtų apie 40 tūkst. per mėnesį arba apie 2 tūkst. kiekvieną darbo dieną.

Medicininės pažymos galiojimą galite pasitikrinti „Regitros“ Vairuotojų portale, taip pat portale „eSveikata“.

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas 10 metų, nuo 66 iki 79-erių metų – kartą per 5 metus, o vyresniems nei 80 – kas 2 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Policija primena, kad vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu laiku, nesilaikant taikomų apribojimų ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų.

REKLAMA

Kiek kainuoja pažyma

Internete pilna skelbimų, kuriuose žadama ir tą pačią darbo dieną gauti reikiama pažymą vairuotojui už 20–40 eurų, priklausomai nuo miesto, kuriame jos reikia.

Kiekvieną mėnesį visi dirbantys moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas, tad kodėl papildomai reikia mokėti dar ir už pažymas? 

Ypač, jeigu iki mokyklos baigimo vaikų sveikata yra tikrinama kasmet, taip pat kasmet tikrinama ir 40 metų ar vyresnių gyventojų sveikata. Ką jau kalbėti apie nuolatines eiles pas gydytojus ir jų skundus dideliu darbo krūviu.

Sveikatos apsaugos ministerija tiesiai šviesiai į klausimą, kodėl už pažymas reikia mokėti papildomai, neatsakė. Tačiau pateikė tokį komentarą:

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikatos draudimo įstatymas numato, kad sveikatos priežiūros paslaugos apdraustiesiems apmokamos tuo atveju, kai įvyksta draudiminis įvykis – kai gydytojas diagnozuoja sveikatos sutrikimą ir atitinkamų sveikatos priežiūros paslaugų poreikį. Taip pat kompensuojama įstatyme nurodyta sveikatos priežiūra, kurią teikiant padedama asmeniui išvengti draudiminio įvykio, bei dantų protezavimas.“

Ar nėra taip, kad vairuotojai turėtų būti sveiki, idant išvengtų eismo įvykių ir niekam nesužalotų sveikatos, nesusižalotų patys, t. y. išvengtų draudiminio įvykio?

Ar snaudžiate vairuodami?

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, vairuotojų sveikatos patikrinimus reglamentuoja Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašas, patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apraše nustatyta, kad AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojams turi būti atlikti:

  • regėjimo aštrumo, regėjimo lauko tyrimai, akispūdžio matavimas (asmenims nuo 40 m.). Jei regėjimas neatitinka regėjimo lauko arba regėjimo aštrumo standarto – regėjimo prieblandoje, jautrumo ryškiai šviesai, kontrastinio jautrumo tyrimas;
  • klausos – šnabždesiu abipus, vestibulinės funkcijos tyrimai;
  • EKG, psichologinės atrankos, reakcijos ir kiti tyrimai (gydytojui skyrus);
  • viso nakties miego laikotarpio respiracinė poligrafija ir (ar) polisomnografija ir kiti tyrimai (pulmonologui ar neurologui skyrus).

Jeigu vairuotojui yra diagnozuotos ligos ar sveikatos problemos, dėl kurių gali būti ribojama teisė vairuoti transporto priemones, gydytojo sprendimu gali būti atliekama ir daugiau tyrimų, reikalingų išvadai dėl asmens galimybės saugiai vairuoti priimti.

REKLAMA

Be kita ko, per apžiūrą reikės užpildyti ir „Vairuotojo garbės deklaraciją“. Joje užduodami klausimai apie tai, ar jums nesidvejina akyse, ar gerai girdite (gydytojas taip pat turėtų patikrinti, ar girdite jo šnabždesį), ar nealpstate.

Taip pat teks atsakyti į klausimyną dėl obstrukcinės apnėjos. Joje klausiama, ar vairuodami nusnaudžiate, ar neknarkiate.

Tokį absurdišką klausimyną tik Europos sąjungos proto galiūnai galėjo sugalvoti.
reikia paklausti ar nebezdate
Iki šiol viskas buvo gerai ir staiga reikia papildomų tyrimų... Čia todėl, kad dirba perteklius žmonių prie tų salygų kūrimo, ir sugalvoti bando kažkokių nesąmonių uz kita daugiau ar kodėl taip yra?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų