Dzūkijos sostinės šilumos tiekėja - bendrovės „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ - didelės panikos dėl įsiskolinimų už šildymą nekelia. Jie nedaug didesni, palyginti su pernykščiu dabartiniu laikotarpiu. Tačiau alytiškių, gaunančių kompensacijas už šią komunalinę paslaugą, taip pat socialines pašalpas, sparčiai daugėja. Tai rodo prastėjančią žmonių būtį.

Skolos už šildymą padidėjo 6 procentais

„Litesko“ filialo „Alytaus energija“ duomenimis, šiuo metu miesto įmonės, organizacijos ir gyventojai už šildymą įsiskolinę 3 mln. 800 tūkst. litų, pernai tuo pačiu laikotarpiu skolos buvo 500 tūkst. litų mažesnės. Didžioji šių skolų dalis tenka gyventojams. Jie už šildymą dabar skolingi 2 mln. 900 tūkst. litų, pernai kovą - 2 mln. 780 tūkst. litų

Skolos už šildymą padidėjo 6 procentais. „Mes panikos dėl to nekeliame. Žiemą skolos visada padidėja, o vasarą sumažėja maždaug iki pusantro milijono litų“, - sakė „Alytaus energijos“ komercijos direktorius Antanas Krilavičius.

Į antstolius dėl skolų išieškojimo kreipiamasi po ilgų derybų su šilumos vartotojais. Alytaus šilumos tiekėjai antstoliams per mėnesį vidutiniškai pateikia apie 80 prašymų išieškoti skolas. 216-oje bylų skolos šiuo metu pripažintos beviltiškomis, kurias bus galima susigrąžinti skolininkams pradėjus gauti pajamas ar jiems įgijus parduotino turto.

REKLAMA

A.Krilavičius prisimena vieną alytiškę daugiavaikę motiną, kuri kelis dešimtmečius nemokėjo už savivaldybės suteikto socialinio būsto šildymą. Moteris buvo iškeldinta į butą be komunalinių patogumų, o jos beveik 30 tūkst. litų siekiančios skolos už šildymą iki šiol „kabo“ pas šilumos tiekėjus.

„Tris mėnesius deramės dėl skolos sumokėjimo, paskui pasiūlome pasirašyti skolos vekselius. Jie pas mus beprocentiniai. Būna, kad žmonės iš karto pasirašo po kelis vekselius, jei supranta, kad visos skolos negalės grąžinti pagal vieną vekselį", - pasakoja A. Krilavičius.

Mokėjimas už šildymą visus metus –  įmanomas

Iki šios dienos pagal šilumos tiekėjams pasirašytus vekselius alytiškiai skolingi 160 tūkst. litų.

„Alytaus energijos“ komercijos direktorius tvirtino, kad ne vienoje valstybėje yra populiarus mokėjimas už šildymą visus metus, kai mokesčiai už suteiktą šilumą šaltuoju metų laiku išdėstomi sutartomis sumomis kiekvienam metų mėnesiui. Tuomet gyventojai nepajunta didelių mokesčių už šildymą žiemą.

Pas mus toks mokesčių už šildymą mokėjimas įmanomas tik pasirašius vekselius jo tiekėjams. Tačiau, anot A. Krilavičiaus, jei žmonės, geriausiai - viso namo, pageidautų už šildymą mokėti dalimis visus metus, filialas derėtųsi su visa vadovybe dėl šio atsiskaitymo būdo, ir, manau, būtų įmanoma susitarti.

Gelbsti kompensacijos už šildymą

Alytiškių skolos už šildymą būtų kur kas didesnės, jei dėl sunkios jų finansinės padėties ši paslauga nebūtų kompensuojama.

Miesto savivaldybės taryba, metų pradžioje tvirtindama šiųmetį biudžetą, socialinei apsaugai numatė daugiau kaip 34 mln. litų. Maždaug 20 mln. litų daugiau nei 2010-ųjų pradžioje. Praėjusių metų pradžioje šiai sričiai buvo numatyta 14 mln. litų. Tačiau metų pabaigoje, dėl vis daugiau prašančiųjų kompensacijų už šildymą, socialinių pašalpų, lėšų socialinei apsaugai poreikis padidėjo beveik iki 25 mln. litų.

Alytuje šio mėnesio pradžioje buvo 7 tūkst. 243 bedarbiai arba 15,9 proc. nuo darbingo amžiaus žmonių skaičiaus. Pernai tuo pačiu laikotarpiu - 7 tūkst. 628 bedarbiai, arba 16,7 proc. nuo darbingo amžiaus skaičiaus.

REKLAMA

Tikėtina, kad bedarbių skaičiaus mažėjimui įtakos turi išvykstantys dirbti ir gyventi į užsienį.


Rašyti komentarą...
k
kitaip nebus
2011-03-31 14:39:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol bus tokios pensijos ir algos ,taip ir skursim
Atsakyti
0

I
Ieva
2011-03-31 16:10:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmones sumokeje uz sildyma dabar sedi be maisto ir laukia kada gaus pensija.
Atsakyti
0

S
Skaistis
2011-03-31 17:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu, kaip turintis namą, sodą automobilį dar sukombinuoja pašalpą iš valstybės ir nemokamą maistą šuniui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų