• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus šių metų automatinio įtraukimo į pensijų kaupimą laikotarpiui, beveik 36 tūkstančiai gyventojų prisijungė prie kaupimo antroje pakopoje arba atnaujino anksčiau sustabdytų įmokų mokėjimą, informuoja „Sodra“.

Pasibaigus šių metų automatinio įtraukimo į pensijų kaupimą laikotarpiui, beveik 36 tūkstančiai gyventojų prisijungė prie kaupimo antroje pakopoje arba atnaujino anksčiau sustabdytų įmokų mokėjimą, informuoja „Sodra“.

REKLAMA

Tuo metu apie 200 tūkst. žmonių atsisakė dalyvauti kaupime.

Įtrauktiems į kaupimą arba jį atnaujinus darbo užmokestis prieš mokesčius sumažės 3 proc. Šie pinigai bus pervedami į pensijų fondus.

Pavyzdžiui, jeigu žmogaus alga yra 2000 eurų, tuomet pradėjus kaupti, ji bus 60 eurų mažesnė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu žmonės, kurie nusprendė nedalyvauti kaupime, bet neatsisakė iki birželio 30 d., dar gali tai padaryti iki gruodžio 31 d., pateikdami laisvos formos prašymą „Sodros“ valdybai.

REKLAMA

Ši galimybė skirta tik tiems, kurie buvo įtraukti į kaupimą 2025 m.

Visi kiti dalyviai galės pasitraukti iš kaupimo nuo 2026 m. sausio 1 d. iki 2027 m. gruodžio 31 d., pateikę prašymą pensijų kaupimo bendrovei. Pranešama, kad iki 2026 m. jokių veiksmų jiems atlikti nereikia.

Šių metų pradžioje „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą arba anksčiau neterminuotai sustabdytų įmokų atnaujinimą gavo 236 tūkstančiai žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus apsisprendimo laikotarpiui, iš viso 36 tūkstančiai žmonių liko antros pensijų pakopos sistemoje: per 29,5 tūkst. prisijungė prie kaupimo, o daugiau nei 6 tūkst. atnaujino įmokų mokėjimą. Dar 1300 žmonių šiais metais savarankiškai sudarė sutartis su kaupimo bendrovėmis.

Nuo liepos nauji dalyviai pradės kaupti pensijai papildomai: į pensijų fondus bus pervedami 3 proc. nuo jų atlyginimų bei papildoma valstybės paskata: 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kaupiantysis uždirba 2 000 eurų neatskaičius mokesčių kas mėnesį. 2025 metais žmogaus mėnesio įmoka bus 60 eurų. Iš valstybės biudžeto už žmogų į pensijų fondą bus pervedama dar 30,33 euro. Iš viso per mėnesį bus kaupiama 90,33 euro.

Gyventojai antros pakopos pensijų kaupimo įmokas moka nuo savo draudžiamųjų pajamų – lėšas perveda darbdavys arba pats savarankiškai dirbantis asmuo, kartu su kitomis socialinio draudimo įmokomis. Jeigu gyventojo pajamos sumažėja arba jis praranda darbą, atitinkamai į pensijų kaupimo fondą pervedamos mažesnės įmokos arba jos išvis nemokamos.

REKLAMA

Svarbu paminėti, kad gyventojai, kurie buvo įtraukti į kaupimą šiais metais, bet neatsisakė iki birželio 30 d., dar turi galimybę tai padaryti iki 2025 m. gruodžio 31 d. Tam reikia pateikti laisvos formos prašymą „Sodros“ valdybai, prisijungus prie asmeninės paskyros svetainėje www.sodra.lt/gyventojui arba atvykus į „Sodros“ padalinį. Ši galimybė galioja tik šiemet įtrauktiems ar atnaujinusiems sustabdytų įmokų mokėjimą. Nuo 2026 m. sausio 1 d. šiais metais įtraukti kaupimo dalyviai, kaip ir visi kiti, teiks prašymą savo kaupimo bendrovei.

REKLAMA

Žmonės, kurie tapo kaupimo dalyviais iki 2025 metų ir nuspręs pasitraukti iš antros pakopos, galės tai padaryti nuo 2026 m. sausio 1 d. iki 2027 m. gruodžio 31 d., kai įsigalios nauja tvarka. Tuomet bus galima atsiimti savo sukauptas lėšas: asmenines įmokas ir investicinį pelną. Sprendimą reikės pateikti savo pensijų kaupimo bendrovei. Ta pati tvarka galios ir tiems, kurie 2025 m. savarankiškai sudarė kaupimo sutartis ir vėliau norės pasitraukti. Iki 2026 m. šiems žmonėms jokių veiksmų atlikti nereikia.

Net ir pasibaigus pereinamajam pasitraukimo iš pensijų kaupimo laikotarpiui, toliau liks galimybė atsiimti dalį arba visas savo sukauptas lėšas. 

REKLAMA
2 pakopa eiline legalizuota afera !
Taip tai legalus žmogaus apiplėšimas kaip ir NT mokestis ir vagystės milijonais pasisavintu pinigų mūsų atskaityti pinigai bet jų užtai niekas nebaudzia ar mes tikrai norėjome tokios Lietuvos kuria šita valdžia dabar bando sunaikinti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų