• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudaryta darbo grupė, į kurią įeina specialistai iš 8 ministerijų, parengė Darbo jėgos migracijos šalies viduje skatinimo programos projektą.

REKLAMA
REKLAMA

Šia programa siekiama skatinti šalies gyventojų teritorinį mobilumą, didinti gyventojų užimtumą, derinti darbo pasiūlą ir paklausą bei padėti įmonėms apsirūpinti tinkamais darbuotojais.

REKLAMA

„Nors Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą šalies gyventojai Europos darbo rinkoje yra vieni mobiliausių, šalies viduje tuo pasigirti negalėtume. Vis dar yra nemažai darbingo amžiaus žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių nedrįsta darbo ieškoti kitoje Lietuvos vietovėje ar nekeičia gyvenamosios vietos dėl geresnių įsidarbinimo galimybių. O juk didesnis gyventojų teritorinis mobilumas, šalyje trūkstant darbo jėgos, galėtų sušvelninti ir darbdavių problemas apsirūpinant tinkamais darbuotojais“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Darulis.

REKLAMA
REKLAMA

Asmenų įsidarbinimo galimybes dažnai varžo nepatogūs viešojo transporto grafikai ar nepatogi ir ilgai trunkanti kelionė į darbą ir atgal, dideli būsto kainų ir darbo užmokesčio skirtumai. Taip pat kai kuriose šalies teritorijose vis didesnė tampa viešųjų paslaugų teikimo problema, nes trūksta sveikatos priežiūros, veterinarijos ir farmacijos, švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų specialistų, o tai daro neigiamą įtaką šių teritorijų plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant įgyvendinti Darbo jėgos migracijos šalies viduje skatinimo programos tikslus, siūlomos ekonominio skatinimo priemonės šalies gyventojų teritoriniam mobilumui didinti. Priemonėse siūloma parengti teisės aktus, skatinančius bedarbių teritorinį mobilumą ieškant darbo, nustatančius transporto lengvatas vykstant į darbą ir atgal tam tikrų profesijų darbuotojams, kai jų poreikį sudėtinga patenkinti.

REKLAMA

Priemonių plano projekte taip pat siūlomos būsto įsigijimo ar nuomos lengvatos neturintiems pakankamai pajamų asmenims, keičiantiems nuolatinę gyvenamąją vietą į kitą, kurioje didesnės galimybės susirasti tinkamą darbą. Transporto modernizavimas ir jo geresnis pritaikymas kelionei į darbą ir grįžimui turėtų paskatinti ieškoti darbo toliau nuo gyvenamosios vietos.

REKLAMA

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 5 apskričių (Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus) didžiuosiuose miestuose 2007 m. registruotas laisvų darbo vietų skaičius viršijo galinčių jas užimti ieškančių darbo asmenų skaičių. Tačiau kai kuriose šių apskričių teritorijų darbo rinkose – atvirkštinė situacija. Pavyzdžiui, Raseiniuose (Kauno apskritis) darbo pasiūla viršijo jos paklausą 1,9 karto, Skuode ir Šilutėje (Klaipėdos apskritis) – atitinkamai 2 ir 2,4 karto, Kelmėje (Šiaulių apskritis) – 3 kartus, o Šalčininkuose (Vilniaus apskritis) –2,1 karto.

Programos priemones siūloma įgyvendinti 2008-2010 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų