Skaistė paaiškino, iš kur bus paimta pinigų užkamšyti valstybės biudžeto skolas

Antradienį finansų ministrė Gintarė Skaistė Seimo nariams pristatė dabartinę šalies ekonominę padėti ir artimiausias prognozes. Be kita ko, ji užsiminė, kad valdančiųjų rengiama nauja pridėtinės vertės mokesčio lengvata maisto ir gėrimų tiekimo paslaugoms būtų taikoma laikinai iki 2023 m.

Ministrė pripažino, kad artimiausiu metu prognozuojama kiek lėtesnis Lietuvos bendrojo vidaus produkto kilimas, nes vis dar daug neapibrėžtumo dėl Covid-19 pandemijos.

Kita vertus, pasak G. Skaistės, šiemet vidutinis darbo užmokestis turėtų didėti kiek sparčiau, nei buvo planuojama praėjusių metų pabaigoje.

Vidutinis darbo užmokestis šiemet turėtų padidėti 5,1 proc. Dėl to turėtų kiek padidėti vartotojų išlaidos.

Kita vertus, nedarbo lygis tebebus gana didelis – apie 8,5 proc.

Šiuo metu Lietuvoje atidėtų mokesčių suma yra 715 mln. eurų. Dėl daugiau kaip 300 mln. eurų yra sudarytos mokesčių atidėjimo sutartys.

Iš kitos pusės, pasak G. Skaistės, per pirmus du šių metų mėnesius į valstybės biudžetą buvo surinkta daugiau lėšų nei buvo planuota. Pajamos planuotas viršija apie 170 mln. eurų.

„Palyginti su prognozėmis, pajamų surinkta 13 proc. Ir netgi daugiau surinkta palyginti su praėjusių metų sausio – vasario mėnesius, kai pandemijos dar nebuvo”, – Seime kalbėjo ministrė.

Balandžio mėnesį, anot jos, Vyriausybei bus pristatytas atnaujintas šių metų valstybės biudžeto projektas. Seime jis turėtų būti priimtas gegužės mėnesį. Jame bus numatyta ir tam tikrų pokyčių.

„Pagrindinės korekcijos yra susijusios pirmiausia su Covid-19 suvaldymu. Kaip žinote, pirminiame biudžeto variante yra numatytas 1 mlrd. eurų pusei metų, tikintis, kad per tiek laiko situacija bus suvaldyta. Matome, kad karantinas užsitęsė ir pats pandemijos pandemijos suvaldymas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, yra šiek tiek turbūt  lėtesnis negu prognozuota.

REKLAMA

Todėl tikėtina, kad atsiras papildomos priemonės, skirtos išėjimui iš karantino, vadinamosios pokarantininės priemonės, tam, kad nebūtų per anksti nutraukta parama tam verslui, kuriam buvo sunku. Tikėtina, kad atsiras papildomos lėšos prastovoms ir savarankiškai dirbantiems asmenims”, – svarstė politikė.

Anot jos, tikimasi, kad patikslintame šių metų biudžeto projekte bus numatyta ir papildomų pajamų iš geriau surenkamų mokesčių. Be to, numatoma, kad į biudžetą bus įtraukta ir papildoma Europos Sąjungos parama.

Paklausta apie numatomą mokesčių lengvatų naikinimą, kuriam įsteigta atitinkama darbo grupė, ir naujas iniciatyvas įvesti papildomas lengvatas pridėtinės vertės mokesčiui, G. Skaistė kalbėjo:

„Tos iniciatyvos yra terminuotos. Ir siūloma, kad jos galėtų galioti pusantrų metų. Šiais metai nuo liepos 1 d. ir dar 2022 metais. Tai metais pasibaigus lengvatų galiojimui, 2023 m. mes jau startuotume su bendra sistema tokia, kokia ji galėtų būti”, – aiškino finansų ministrė.

Anot jos, naujos lengvatos laikytinos pagalba nukentėjusiems verslams, tuo metu vartotojams dėl jų tikėtis mažesnių kainų neverta.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-03-30 14:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai turi gera patiryma.Jie kaip per pirmaja krize apvogs vargsus pensininkus.Kada konservatoriai grazinsite pavogtus pinigus per pirmaja krize uz ypatingai kenksmingas darbo salygas.Skvernelio vyriausybe 10 % grazino.
Atsakyti
-1

A
2021-03-30 15:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo algas ir lengvatas lai susimažins sukos
Atsakyti
-2

S
Senjoras
2021-03-30 15:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Corona pensininkams atiduos su kaupu(kapinese).
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų