Ministrė Skaistė: Muitinės serverių gedimai – ilgalaikis aplaidumas

Ketvirtą parą neveikiant Muitinės serveriui ir dėl to pasienyje su Baltarusija nusidriekus vilkikų eilėms, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad tai yra ilgalaikio aplaidumo pasekmė.

Anot jos, Muitinės informacinėms sistemoms nebuvo skiriamos lėšos, o sugedęs serveris yra dešimties metų senumo.

„Šios problemos buvo galima išvengti, jei buvusios Vyriausybės būtų ėmusios teisingų sprendimų – nelaikyti Muitinės departamento podukros vietoje ir netaupyti informacinių sistemų sąskaita, kas šiandien atsiliepia ir šalies verslui“, – pranešime teigė G. Skaistė.

Muitinės departamento duomenimis, šiuo metu iš sugedusio serverio informacija jau perkelta į Valstybės informacinių technologijų centrą ir savaitgalį vyks jos testavimo darbai. Tikimasi, jog sistemos veiks pirmadienį ryte.

Pasak Muitinės, šiuo metu pralaidumas per pasienio punktus siekia 80 procentų. Per Medininkų kontrolės punktą ketvirtadienį praleista 380 automobilių, kai įprastai jų skaičius siekia maždaug 500. 

Pasak ministrės, šiais metais į valstybinę infrastruktūrą planuojama perkelti visas muitinės elektronines sistemas.

Penktadienio rytą Baltarusijos pasienyje į Lietuvą įvažiuoti laukė apie 1,5 tūkst. vilkikų.  Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ teigimu, kai kurie vairuotojai prie sienos laukia kelias paras.

Muitinės sistemos neveikia nuo antradienio, sutrikus pagrindiniam serveriui.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2021-03-26 22:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal pradėk dirbti , Skaiste ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų